Споделена история от Секс и интимност

СПЕШНО- ЕСКАПЕЛЕ!
Здравейте! Първо бих желала да се обърна към екипа на сподели. инфо да бъде побликувана моята история, защото спешно се нуждая от помощ! Много ще Ви бъда благодарна.

Аз съм момиче на 17 години, както е познато всеки знае, че е станало гаф с приятелят ми. Правихме го 3 пъти, но през половин/един час. На третия път презарватива се скъса, но ние не усетихме и той свърши в мен. След като видяхме, бързо отидохме в първата аптека и си взех Ескапеле. Пих го веднага след инцидента, един час след това.

Много съм изплашена, дали е подействало хапчето, защото четох много форуми, в които на някои не им е подействало. Датата на която пих хапчето беше 15 декември, а на 22 декември ми дойде така нареченото зацапване след хапчето. Другото, което е, имам болки в областа на левия яйчник, и понякога преминава в десния. Боляха ме малко гърдите преди това за 2-3 дни, но дали може това да е страничен ефект от хапчето, тъй като е хормонална бомба?

Трябва да ми дойде скоро, около 10 но нямам никакви признаци освен болките, написани по горе, но незнам какво да мисля, много съм изплашена.

Моля ви за мнения, утре мисля да си направя и тест за сигурност. Има ли за какво да се притеснявам. Благодаря предварително на тези, които биха отговорили. Моля ви без критики.

Коментари

1.   Хапчето е подействало. Време е обаче да почнете действително да ползвате кондоми. Не ползвай Ескапеле повече от 1 път на 3 месеца. Ако не можеш и не знаеш, как се ползват кондоми, отиди на лекар да ти изпише нормални контрацептиви.

2.   Подействало е , спокойно. Друг път внимавайте...и му кажи да не свършва в теб.

3.   О БОЖЕ МОЙ!!
от 15? спешно?? ахааа!
знаеш ли колко струва 1 тест? 4 ЛЕВА!! и 10 МиНУТИ!!
и какво мислиш ще ти кажат тук? - да, бременна си, или не, не си!!
я се съвземи малко. на 17 мислиш като 12, срамота

(не отчитайте коментарът ми като хейтърски!!! )

4.   Ескапеле е такава хормонална бомба, че просто няма как да не подейства ако е прието както трябва. И е съвсем нормално да имаш болки в яйчниците, гърдите и т. н... Дори от леки противозачатъчни, дето се пият веднъж дневно усещам подобни симптоми от време на време. Още повече, че и нормалното зацапване си получила... Спокойно! Направи си един тест за да се успокоиш напълно, че и от притеснение може да не ти дойде цикъла и да се чудиш после дали теста не е бил грешен.

5.   Подействало е, не се притеснявай.
Просто другия път бъдете по-внимателни.

6.   На 17г. не си момиче, а хлапе. Направи си тест за хив.

7.   Подействало е според мен.... Но не си прави повече експерименти с организма си. Да не вземеш сега да го пиеш всеки път. Това се пие 1-2 пъти в год. при екстремални случаи.

Правили сте секс 3 пъти последователно през половин/един час с един и същи презерватив и на третия път се е скъсал... еми нормално е. Колко пъти очакваш да издържи тая гума, той да свършва вътре и пак... и пак и да не се скъса... Малеее, представям си как си се прежулила. Не се ли чувстваше некомфортно от това? Ползваше ли нещо за смазване след първия път?

8.   Аз съм пила един единствен път Ескапеле и цикъла ми дойде около седмица след като го изпих. След хапчето е естествено цикъла малко да ти се измени. На листовката мисля, че пишеше всичко. Ти от както изпи хапчето си нямала цикъл, така ли, само зацапване? Защото аз до колкото знам това хапче предизвиква да ти дойде. Направи си тест след като ще ти е по-спокойно. И за да не ви се късат кондомите, гледай да си влажна, когато го правите. Нормално е след 2, 3 акта, да не си толкова овлажнена, използвайте някакъв лубрикант. Иначе се получава претъркване и... възможност да се скъса презерватива. Дано всичко е ок при теб!

9.   Тест за бременност се прави след закъснение, толкова пък не се научихте. И за информация и на останалите каквато и бомба да е ескапеле предпазва от бременност в 84% от случаите (за справка: в листовката), което от своя страна означава, че при всеки 100 жени 16 забременяват.

10.   Подействало е. аз съм на 17 и с приятеля ми сме заедно от 2г и половина и съм пила 3 пъти. добре че ги има тези хапчета че иначе сме загинали