Споделена история от Секс и интимност

Когато жената "заговори"
Как ще реагирате, ако установите, че жена ви споделя в детайли сексуалния ви живот с колежките и приятелките си? В детайли! Особенно, ако го разберете докато сте на маса със същите тези приятелки, колежки и жена ви. Макар и да не е нещо, което ви компрометира. Може би по-скоро обратното. Не питам какво да правя. Не мисля, че трябва нещо да правя. Питам, как ще реагирате и как ще се почувствате? А и ми е интересно, каква вътрешна нужда би могла да накара една жена, да разказва подобни неща? Да, знам че мъжете също обичат да разказват, но аз лично дори да реша да разказвам, не бих го правил за жена си или пред близки, познати и колеги. Да разкажеш какво "парче" и как си забил снощи и да разказваш как го правиш с човека с когото живееш, не е едно и също. Видя ми се тъпо и безсмислено и честно казано от тогава усещам, че не гледам на жена си по същия начин. Не че я обичам по-малко. По-скоро уважението е по-малко.

Коментари

1.   Жените по принцип говорим повече една с друга, това важи и за сексуалния ни живот. По принцип разказваме или, когато е било много хубаво, или когато става дума за нещо специфично (проблем). Споделяме с две думи една с друга, но никога не става дума за сравняване на размери, издръжливост и такива работи. Сексът е нормална тема между повечето приятелки, особено след филма „Сексът и градът“, но никоя жена не тръгва да се хвали с „бройки“ и с достойнствата на някакви временни познанства. По-скоро си споделяме, когато имаме съпрузи или дългогодишни партньори и търсим съвет у дружка.

2.   Подкрепям коментара на 1. Нямам какво да добавя повече..

3.   И аз бих се почувствал като теб. Жената би трябвало да е културна дама все пак, а не да разправя пред който и да е, толкова интимни подробности.

4.   И при мен е нещо подобно, даже ако имаме проблем за решаване той става достояние на приятелският кръг. Лично аз не смятам, че това е правилно.
После: Ела с нас да... идем там... да направим това...
Аз изпитвам неудобство(меко казано). Говорил съм с нея и какво- нищо. Всичко се върти около това: те са ми приятелки и си споделяме. Какво толкова.
Да ама на мен не ми харсвааааа.

5.   Това е типична женска черта, която ненавиждам. Дори да си само гадже реално нейната приятелка знае повече за вас и отношенията ви, отколкото ти самия. Безумие е това за мен!

6.   Разбирам те перфектно, въпреки че съм жена. Аз мисля като теб и съм споделяла разни неща с приятелки, но е било за мъже, с които съм нямала нищо сериозно. А за мъжа, с който живея или имам сериозна връзка не бих споделила интимни сексуални неща. Изключвам някакъв проблем и то евентуално бих споделила ако проблема с от моя страна, а не негов. Все пак това са твърде интимни неща и мисля, че е въпрос на ниска култура да се обсъждат пред приятели, с които утре ще седите на една маса. Нормално е уважението ти да се снижи. Не бъди пасивен, а обсъди ситуацията с приятелката ти. Най-вероятно не осъзнава, че те обижда. Но нека си знае как си се почувствал.

7.   Аз прекъснах връзка заради подобна ситуация, гаджето ми се хвалела и разказвала на всичките си приятелки, колко ми бил голям к.... как сем се движел повреме на секс, какви пози съм правил, колко съм издържал, по същия начин го разбрах случайно и се оказа, че всички знаят, почувствах се ужасно, не искам всички да знаят какво нося в гащите си, как точно правя секс, какви физиономии правя докато се празня, разделихме се.