Споделена история от Секс и интимност

ЧПВ/кондиломи
Здравейте,
предстои ми интимна нощ с мъж, който ми каза, че преди време е имал кондиломи и най-вероятно има ЧПВ. Естествено, ще ползваме презервативи, но бих искала да знам по какъв друг начин би могъл да ме зарази? Освен това изобщо не съм навита за свирка с презерватив-последният път повърнах от презерватива. А секс без свирка ми е като торта без черешка. Бихте ли мв посъветвали как да се предпазя от евентуална зараза?

Излишно е да споменавам, че ако няма начин, срещата няма да се състои, или поне няма да бъде интимна.

Благодаря предварително!

Коментари

1.   Авторке, всяка жена, която е имала 3-ма сексуални партньори 100% е заразена с ЧПВ. Дали ще се развие вирусът си зависи от имунитета. Има над 100 щама, но три са опасните (причиняват рак на шийката на матката). Обикновенно мъжете са само разпространители и не знаят, че са носители. Чест прави на момчето, че ти казва, но не е зле сама да се изследваш, защото вероятността сама да си носител е огромна.
Ако си такава любителка и на оралните ласки без кондом, ако си имала 3-ма или повече партньора и без това си носител. В оралната област вирусът също може да е причина за рак, но като цяло - имунитетът е определящ.
50% от мъжете са носители, но няма тест за мъже... защото за тях няма последици (нямат маточна шийка). Само такива като този ти приятел си знаят предварително.... ако не ти беше казал, никога нямаше да разбереш...
Затова, стига паника - изследвай се, най-вероятно си носител и няма смисъл да се пазиш.
Не, че не е хубаво да си ползваш кондоми де....

Иначе 75% от жените също имат ЧПВ...Изследвай се и, ако си имала късмет да си сред негативните, можеш да се ваксинираш. Ако пък си позитивна, честито.
Голяма паника покрай този вирус, а практически почти всички го имат...

2.   Благодаря ти, №1 за бързия и изчерпателен отговор.

Аз самата съм се изследвала и не, не съм носител, поне за сега, независимо, че съм имала над 3-ма партньора. Панирам се, защото имам друго заболяване, автоимунно и имунната ми система не е от най-стабилните.

Мисля да използваме кондом, а от оралните ласки, за съжаление, ще го лиша. Разбира се, преди това ще му го кажа, за да няма разочаровани.

Още веднъж ти благодаря!

3.   Хм, това пък откъде го разбра - че ако си спала с трима, значи 100% имаш ЧПВ...
Знам, че има и тест за ЧПВ за мъже, но не е популярен, защото при тях не причинява такива поражения.
Конкретно по въпроса на авторката - ако няма кондиломи в момента, господинът няма да те зарази с ЧПВ, поне аз така знам от моя гинеколог. Имунитетът му е преборил вируса, който може да се прояви в даден момент все пак.

4.   Щом е имал кондиломи, значи е носител на ЧПВ, освен ако организмът му не се е справил сам с вируса и да го е елиминирал. Заразата става, ако има видими кондиломи. Ако няма такива, не би следвало да се заразиш. Презервативът не предпазва на 100%. №1 е права, че всъщност всички ставаме носители на ЧПВ в някакъв момент, но как ще се развият нещата впоследствие зависи само от имунната ни система. Около 40 щама на този вирус се пренасят по полов път, но не всички са толкова опасни, а и не всички заразени се разболяват от РМШ, така че... не се панирай излишно.

5.   Не че разбирам много, но знаеш че е имал проблем и продължаваш да буташ гявола!!! А и ти не ни питаш дали да го или не, както виждам си взела решение и това го пишеш за успокоение :) успех

6.   №5, ти пък се изказа... Дай сега човек с ЧПВ да спре да прави секс. Има презервативи в крайна сметка. А и той е заразен при наличие на инфекция.