Споделена история от Спорт и красота

Спрях да ям
Здравейте! Аз съм момиче на 13 години. Както се разбира от самото заглавие-спрях да ям.
Нямам възможност да тренирам, защото времето ми е запълнено от учене. Проблема ми е, че съм прекалено дебела. Не съм като другите, които са 50 килограма и се оплакват, че са дебели, ами аз съм висока 1. 70, а тежа 79 килограма ;хх Мразя тялото си. По принцип в лице ми казват, че съм много симпатична, но иначе дупето ми е голямо, а бедрата са ми огромни. Чувствам се като някой великан, не знам защо. От два дни не ям почти нищо и вече съм свалила 1 килограм. Ям само плодове и то не много често, пия сокове, вода и някой път мляко за пиене. Другият проблем е момчето, което обичам.. Ще кажете, че това не е обич, но не знаете какво ми е (не искам сега да спорим по това, не ми е това въпроса). Та той е перфектен (поне от моята гледна точка). Е, има малко пъпки, но иначе е като Бог ? Няма значение.. въпроса ми е как да се стегна и да сваля килограми, знам че не е нормално да съм толкова дебела и ви моля за помощ :)
Благодаря ви, че отделихте внимание на историята ми :)

Коментари

1.   „От два дни не ям почти нищо и вече съм свалила 1 килограм. Ям само плодове и то не много често, пия сокове, вода и някой път мляко за пиене. “

Имам лоша новина за теб, авторке - „менюто“ ти е много богато на въглехидрати, но не съдържа никакви мазнини и БЕЛТЪЧИНИ и 100% йо-йото ти е гарантирано. Загубила си предимно вода тези дни, ще почваш да разграждаш мускулна маса, за да си набавяш белтъчините, необходим на тялото и 100% ще станеш много по-дебела от сега. Ако отслабваш повече от 1 кг. на седмица, също ще те хване йо-йото и ще се събудиш един ден като 90 кила, 100 кила лелка.

Какво е решението?
Състави си ЗДРАВОСЛНОВНО МЕНЮ и не консумирай повече от 1000-1200 калории на ден, а след достигане на здравословното тегло до 1400 калории на ден.
100 гр. шоколад имат например над 550 калории.
100 гр. кисело мляко са ти 46 калории.
Можеш да се ориентираш, пише си на опаковките.
Можеш дори да си вземеш бебешки бурканчета и да заместиш едно хранене с такова бурканче. /150-200 калории/. Задължително закусвай, яж поне 3 пъти на ден, но не се тъпчи. Лиши се от всичко тестено, фаст фуд, но внимавай и с плодовете, защото са сладки и съдържат много фруктоза, играе ти инсулина от тях и ставаш ГЛАДНА.

ЗАБРАНЕНИ ХРАНИ
СОКОВЕ, дори фрешове!!! 100 мл. съдържат 50 калории, една чаша са ти 250 калории!!! ДВЕ ЧАШИ СОК СА ТИ 500 КАЛОРИИ - едно пълноценно ядене!!!!

Всички газирани

Фастфуд, бял хляб, черен само 2 филийки на ден

Мазно, пържено, кайма, мазно месо, колбаси всякакъв вид

Кашкавал, сирене може, но в мярка

чипсове и тем подобни - няма да изброявам

ядки всякакъв вид, всичко солено.

Немската асоциация на хората с екстремно наднормено тегло препоръчва заместването на 1 хранене на ден с протеинов шейк. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО в комбинация със спорт. Ти решаваш.... няма да ти навреди, доказали са го това с изследване, но не е за всеки /гадни са на вкус тези шейкове/. Не се консумира повече от 1 на ден, защото се постига обратния ефект - дебелее се. Цел е да се ЗАМЕНИ 1 ядене с такъв шейк (60% протеин, 200 карории с мляко, ако е - 100 к. с вода)
Не се оправдавай с недостиг на време, работещи хора с деца намират време за 1 час фитнес... Запиши се на фитнес, наблегни на кардиото, има и хубави уреди.

Авторке, ако искаш изобщо някое момче да ти обърне внимание, трябва да намериш и воля в себе си. Сега е най-подходящо да отслабваш, защото си млада, метаболизмът е висок, още растеш и изразходваш повече енергия. После ще ти е още по-трудно. Не става с неядене, защото веднага ще си ги върнеш килограмите, става само със спорт и здравословно хранене, богато на белтъци - яж риба, пилешко месо, нетлъсти паржоли, варени яйца (по 2 на ден, с жълтък! ) яж зеленчуци и пий много, много вода, яж кисело мляко (калции, белтъчини, пробиотици)... и няма да сбъркаш. В бебешките бурканчета пък ще намериш всичко необходимо можеш точно да си определиш калориите.
Плодове в мярка - до 3 плода на ден. Никакви банани!
Никакви сладки неща - шоколади, вафли, глупости.

Сега както ядеш, ти се храниш нездравословно, защото не осигуряваш необходимото на организма си. Ще разградиш мускулна маса, която е страшно трудно за възстановяване и задължително ще се замести от двойно повече тлъстини като спреш диетата. Храниш се изключително с въглехидрати, липсват ти и мазнини, заради което не можеш да усвоиш и витамините от плодовете - практически и страдаш от авитаминоза при такова хранене. В крайна сметка тялото ти ще почне да крещи и да ти изпраща сигнали за глад, йо-йото ти е гарантирано!!!

Успех

2.   с гладуване нищо няма да постигнеш. свалих към 10 кг за 2 месеца с неядене - сега съм с 6 кила по-тежка и от преди отслабването

3.   Колко може да си заета, че да не можеш да отделиш 30/40 минути за едно кардио.

4.   да ти кажа чесно...
без движение нищо няма да стане! ако нямаш време прави по 50 клякания и 50 коремни на ден... резултата няма да е бърз но пак ще го има.

5.   съгласна съм с номер 1 :)

6.   Ще те посъветвам да ядеш всичко но в бебешки порции. Организма има нужда от всякаква храна. Първите 3-4 дни ще изпитваш чувство на глад но след това няма да ти прави впечатление.
Ако ти се яде вафла си отчупи залче или 2 от нея. Ако те се яде шоколад-също едно малко парченце. Не се ограничавай от храната а от количеството. Има ефект без поражения на организма. Казвам го от опит. По този начин преди 2 год. свалих 20кг за 4 месеца и за сега няма ЙО-ЙО ефект. Ям всичко но в умерени количества.

7.   Искаш ли компетентно мнение. Важно е да ядеш всичко. Организмът ти се нуждае от протеини, въглехидрати, мазнини, аминокиселини, витамини, различни елементи и минерали и вода.
Ако не му доставяш всичко това системата се обърква.
Пример: ако не предоставяш глюкоза, тя не полимеризира в глюкоген, а се случва обратното. Глюкоген от мускулите ти се превръща в глюкоза. Така губиш цялата си мускулна маса.
Яж месо. Знаеш ли, че в месото има витамин B1. Този витамин е важен за да произвежда организмът ти енергия. Ако липсва се започва с припадане, главоболие, апатия и куп други симптоми, които водят накрая до смърт.
Това се случва, защото връзката между гликолизата и цикъла на Кребс се "къса". Така вместо 36 молекули АТФ получаваш само две. АТФ е основен източник на енергия.
Затова е и вредно да се пости.
Помисли си дали си заслужава да си съсипваш здравето.

8.   38 :D

9.   От авторката:
Благодаря на всички за съветите! Много ми помогнахте! :))
А сега уговарям тати да купим велоергометър.. мислите ли, че ще помогне? Аз съм събрала около 300 лева и ако трябва всичките ще си ги дам за някакъв уред :) И отново много ви благодаря! :))
П. С.
А как мога да отслабна в бедрата? На мен това ми е най-проблемното място! :))

10.   Всъщност не е нужно да си купуваш уред. Взимаш си една карта за фитнес и ходиш когато можеш.
Прави повече кардио.

11.   До тук най - компетентно ми се тори мнението на №7.
Виж какво, ти си дете. Още повече, че сега влизаш в пубертета, което означава, че тялото ти започва да се променя, да съзрява и да се оформя. Започваш да ставаш жена! Абсолютно нормално е да качиш някой друг килограм, не само, че е нормално, но е и задължително! Това ще се оправи с времето (все пак ти още растеж)! Яж от всичко, просто спортувай. Не говоря за строг спортен режим, а за нещо което ти доставя удоволствие. Излизай, разхождай се, плувай, скачай на въже, бягай ако искаш! Но се храни пълноценно. Организмът ти сам подсказва кога е гладен, не го стресирай по този начин с абсолютен глад или с по 1, 2 плода на ден.
Яж си нормално без да се тъпчеш и се занимавай със спорт който ти доставя удоволствие. Така хем ще изглеждаш добре, хем ще си щастлива и ще се чувстваш добре!
Поздрави
Ивелина :)

12.   Със сигурност така няма да отслабнеш! По-добре яж 4-5 пъти на ден, но по малко и избягвай всякакво мазни, пържено, бял хляб, бързи закуски и газирано. А и още нещо, преди всяко ядене пий вода! Така, стомахът ти се пълни с вода и ядеш по-малко. А ако си от София и имаш малко повече пари можеш да потърсиш Ипократис Пападимитракос. Той е диетолог и ще ти направи специален решим базиран на твоя начин на живот. На мен поне ми помогна и свалих доста килограми, обаче става бавно и си иска упорито следване на правилата, но каквото и да решиш в никакъв случай не гладувай! Едно, че така организмът ти ще започне да се запасява и всяко нещо, което изядеш ще ти се лепи, друго, че ще си докараш сериозни здравословни проблеми. Килограми се свалят с правилно хранене и спорт, а не с глад! Повярвай ми, знам за какво говоря. Ти дори не си била родена когато почнах с диетите, та за 15 години все трябва да съм научила нещо за свалянето на килограми.

13.   Аз не мисля че трябва да спираш да ядеш, просто се храни здпавословно
Успех

14.   Ако си от София може да ходим двете на фитнес :) 30 лв ти е картата и е с неограничен достъп . Аз съм момиче на 15 години

15.   Да глупости нямала време. Това са много глупави оправдания. Аз уча и работя и въпреки това всеки ден тренирам. Всеки търси лесното и бързото. Първо можеш да си докараш изключително големи проблеми от тоя глад, а ако не се случи, другия вариант е след като отслабнеш да почнеш да се тъпчеш и да качиш 2-но! Замисли се