Споделена история от Секс и интимност

Пих Ескапел
Здравейте, този месец ми дойде на 17, 01, 2013 с приятелят ми правихме секс на 25, 01 вечерта, но стана гаф и на 26, 01 пих ескапел бяха се минали 12часа.
Декември месец ми дойде на 15, но на 31 имах кафеникаво течение но само толкова... а снощи ми потече пак, но днес вече е кръв... Дали това е от хапчето и какво се случва. Помогнете ми, доста съм притеснена.

Коментари

2.   Не се тревожи, мила. Това е съвсем нормално ако цикъла ти е нередовен, но ако това продължавя и др. месец се консултирай с гениколог. :)

3.   Ами всичко се случва така както трябва да е. Описано е и на опаковката. Пила съм преди време и до колкото си спомням хапчето предизвиква цикъл горе долу седмица две след като си го изпила. Малко ще се обърка сега, но все пак Ескапел като бомба хормони. След месец-два всичко ще се нормализира.

5.   има ли начин хапчето да не е помогнало?

6.   Помогнало е .. при мен няколко дни, след като ми свърши цикъла правихме секс и стана гаф .. пих хапчето и 4-5 дни по-късно отново бях в цикъл .. след като си пила ескапел до 1 седмица след това трябва да ти дойде ;]]

7.   Не говори глупости, №6, и не заблуждавай момичетата, които четат и не знаят за какво става дума!!! Една седмица е прекалено дълго време. Дори в рекламата се казва - до 3 дни. Това е така, защото хапчето повишава киселинността на влагалището, така че сперматозоидите просто не могат да оцелеят. Ако до една седмица все още си седяха във влагалището, ескапел щеше да действа до една седмица. Разбирате ли, не зависи от хапчето, а от биологичните закони, определящи продължаването на рода и според които са устроени телата ни!
Авторката да потърси помощ от специалист, по форуми никой не може да ти каже със сигурност какъв е конкретният случай. Може би за всеки е различно - при мен нямаше аномалии. Просто дишай, бъди спокойна, отиди при гинеколога/-жката си и обясни точно и ясно за какво става въпрос.

8.   извинявай номер 7 ама аз пих хапчето 2 часа по-късно!!! прочети по-внимателно ;)

9.   Не пише кога си го пила, но разбрах, че казваш: "Можете да пиете хапчето до 1 седмица след белята и нищо няма да ви има. " - просто така излиза, сега вече те разбрах правилно.

10.   Нормално е. Моя приятелка пи 2-3 пъти, и при нея се получи така. Защо, просто не пиете противозачатачни? Аз лично ги ползвам от няколко години. Не пълнея, не ми излизат пъпки... цикъла ми е редовен-като часовник.

11.   има странични ефекти !! ;)

12.   12. Здравейте искам да попитам нещо преди 4 години някаде забраменях и се наложи да правя аборт но ето че днес пих хапче екскапел вярвам че ще ми помогне но се притеснявам много да не би след време ако искам да имам дете да не мога да хвана като правих аборта бях на около 15 години :( дали яйчниците ми няма да ме болят да имам проблем от това хапче? Дано да нямам прблем... Вие какво ще кажете?