Споделена история от Секс и интимност

Вече не можем да правим секс
Проблема е следният:
След прекаран цистит ( излекувах се вече, без антибиотик, не беше толкова изострен ), ми се появиха много кожни раздразнение и ранички по лигавицата на вагината и срамните устни, които третирах с крем Бочко ( и в момента продължавам ), помага ми, но тъкмо се оправи една раничка и изниква от нищото друга... Две седмици не можех да се доизпикая напълно от парене, едва днес започнах да пишкам без да ми пари.
Проблема идва от това, че с приятелят ми не можем да правим секс, защото мен ме боли около на входа, а на него му е и дебел. Преди никога не сме имали проблеми и секса винаги е бил супер, но сега е кошмар. Два пъти пробвахме и двата пъти в един момент започва една нетърпима болка ( през цялото време си боли, но се търпи до един момент ), която не успявам да контролирам и се налага или да спрем, или да го извади. Пробвахме с лубрикнат пак не се получава.
Моля ви за съвет как да излекувам по-бъро тези ранички, или поне да я няма болката при секс, защото тази невъзможност за полов акт мен ме депресира и ме кара да се чувствам зле емоционално, стресирам се, и дори започнах да отслабвам от стрес. Имам чувстовот, че никога няма да минат и все ще излзиат нови и нови рани.
Моля коментарите тип иди на лекар, да си ги спестите, понеже в момента нямам тази възожност.

Коментари

1.   „Моля коментарите тип иди на лекар, да си ги спестите, понеже в момента нямам тази възожност. “
Как така нямаш възможност?
Нищо не трябва да плащаш, ако си си плащала осигуровките при НЗОК. Ако ли не - 25 лв. струва прегледът. Един път няма да ходиш на дискотека - ето ти ги парите.
Който прави секс, трябва да знае и да се грижи за здравето си. Иначе - страдай, тялото си е твое. Нито циститът си излекувала, нито с Бочко ще излекуваш нещо. Дори е възможно да е спряло да те пари при уриниране, защото инфекцията се е качила нагоре - в посока бъбреци. Честито.

2.   Виж, авторке! Това е сериозно, здравето ни не е за 1 ден, не казвай че нямаш възможност... явно не държиш на себе си! 2 и 90 е едно направление, а потребителската такса при гинеколог също е толкова мисля. Вземи от някой 6 кинта назаем и се моли да няма сериозна причина... защото цистита не е виновен за такива ранички, повярвай ми!

3.   Аз съм имала цистит, но никога досега не съм имала ранички. Циститът е възпаление на пикочния мехур. Какви ранички във вагината, на входа на влагалището, какви 5 лева? ! Най-добре е да отидеш на гинеколог, защото това е абсолютно съмнително да е цистит.

4.   Това не е цистит, а ако е, тогава не е само цистит. Ако имаш цистит вземи си ципрофлоксицин и го пий по указание на листовката. Другото може да са бактерий, които при полов контакт навлизат, чрез "смазката", която произвеждаш, в пикочния ти канал и инфектират там. Кога за последно си ходила на гинеколог и си правила изследвания? Правиш ли секс без презерватив? Ако е това, много вероятно е да си хванала някоя бактерийка. А раничките... тук може да ти трябва преглед от в кожно-венерологически кабинет. Стегни се и отиди на лекар, защото положението ти не е розово. Ако съм на прав път ще трябва да се лекувате и двамата с партньора.

5.   Нелекуван цистит и вагинално лечение с крем "Бочко"? ! Гледам медицината е доста напреднала... Винаги съм се водила от това мое си правило - по-добре да дам 10 лв за преглед и лекарства, защото ако ги спестя. после ще трябва да дам 50 за антибиотици, егати пестенето :Д
Пък и как можеш да имаш здравословен проблем и да очакваш съвет, различен от тоиди на лекар? Тогава започвай да седиш в леген със смрадлика - помага за вагинални рани.

6.   Така като чета, май диагнозата цистит сама си си я поставила, и лечението без антибиотици си си назначила сама... Сега лекуваш ранички с крем Бочко. И не искаш да ти казваме да ходиш на лекар. Ми... добре... не ходи на лекар. За тебе си е, щом си си я намерила на улицата...

7.   АКО СИ ЗДРАВНО ОСИГУРЕНА, няма да плащаш. Вашият проблем е САМО за лекар.

8.   Проблемът ти е свързан с антибиотика, получила си дизбактериоза на влагалището. Обяснено разбираемо, антибиотикът е унищожил освен причинителя на цистита и нормалните лактобактерии във влагалището, които подтискат развитието на гъбички (обикн. кандида албиканс). В случая си развила кандидоза изр. се в множество ранички по лигавицата. Необходимо е да се посъветваш с АГ-лекар и да ти изпише противогъбичков препарат, през устата и локално (във вид на таблетки които трабва да слагаш във влагалището). Оправя се без проблеми и е често срещано усложнение на антибиотичната терапия при жените!
(д-р Бай Хуй)

9.   Жестоко! И аз искам такива рани да имам и много да ме боли и то вечно!

10.   №8, най-вероятно става въпрос за кандидоза, но раничките не са от нея. При кандидозата ранички няма.

11.   КАНДИДА КАНДИДА!!!!!!!!

Биоцитрин или Цитросепт!

От Биоцитрина има и 10мл за 8.50лв

Ако е за външна употреба да се разрежда една капка към 10 капки вода минимум иначе ще е прекалено силно !!!!

Какво ли не съм пробвало но КАНДИДА мре само от екстракта от грейпфрут доказано!

12.   Не е задължително да е кандида, както го описва съвсем спокойно може и херпес да са й залепили.
Трябва ти лекар момиче.

13.   раничките не са от цистит ходи на доктор че накрая сам ша си мечтаиш за секс. твоито е пълно безхаберие моме стегни се и се грижи за здравето си