Споделена история от Секс и интимност

Дъщеря ми е лесбийка
От една година имам съмнения, че дъщеря ми е лесбийка, след като изпадна в депресия при раздялата с "приятелката" си. Тогава започнах да подозирам, че не само приятелки, и че токова страдание е възможно само, ако човек е влюбен. Като майка яростно отхвърлях тази мисъл от главата си и се питах ако това е вярно къде сбърках. Приятелката замина далеч, дъщеря ми вече е студентка и аз се успокоих, че всичко е било временно явление.

Но от наколко месеца започна да не излиза почти никъде, не става от компютъра и общува само с определен кръг от приятелки, които са от различни градове, познават се от интернет, но са много близки и са като едно малко общество. Смени стила си на обличане, започна да ходи "смъкната", да слуша друга музика и изобщо не общува с момчета, а е на близо 20 години. Поиска да отиде при една от приятелките си на гости. Аз никога не съм ограничавала свободата й, защото винаги е било разумно дете и никога не ми е създавала проблеми. В последствие приятелката й дойде на гости и дъщеря ми много държеше да знае мнението ми - дали съм я харесала. Тогава пак започна да ме жегва мисълта, че тя харесва повече момичета.

Позволих си един голям грях - да видя хронологията на Skype с въпросното момиче и разбрах, че моите съмнения са основателни и че този кръг от приятелки в интренет е реално едно малко общество само от лесбийки. Сега когато вече съм сигурна, се опитвам да приема мисълта и да се надявам, че всичко е временно и един ден ще срещне добър мъж, в когото да се влюби, макар че като се връщам назад в разговорите, ми е казвала че няма да ражда деца. Започнах да търся в интернет и други такива истории, за да ми помогнат да реагирам по най-правилният начин. Обичам дъщеря си, тя ми е единствено дете и не искам да я нараня, но не зная как да постъпя. Боли ме за всичко, което се случва. Искам като всяка нормална майка да имам зет и внуци, но искам и детето ми да е щастливо. Помогнете ми със съвети от вашата гледна точка!

Коментари

51-67 от 67

55.   Най-добре е да поговорите с дъщеря си като големи хора, да разберете как се чувства, и независимо какъв е нейния отговор да я поткрепяте, защото нито тя, нито вие сте виновни че дъщеря ви е различна. Хомосексуалистите се раждат хомосексуалисти, не стават изведнъж обратни, това е научно доказано и не се лекува. Единственото което може да се направи е да се подкрепяте взаимно и в никакъв случай да не я игнорирате.
А за семейството, след време тя ще реши дали ще има, много хомосексуални създават нормални семейства с противоположния пол, но въпреки всичко си остават хомо, и са като приятели със човека с който са се обвързали. Живеем в модерно демократично общество и не виждам какво страшно има в това да си лесбийка, по страшно е да си лош и безразличен човек.

56.   Добре.. едно не разбирам.. ето Ви мнение на бисексуална (ученичка съм все още) Разбирам, че е странно.. и че някой не приемат за нормално това хора от един и същи пол да излизат заедно.. но такива "аномалии" съществуват и ако наистина искате дъщеря Ви да се почувства на място.. защото това е наистина тежко да виждаш, че си различен и да не можеш да го промениш.. трябва да получава подкрепа, трябва да бъде приемана такава каквато е, лесно е да съдим и да се вайкаме без да се поставим на мястото на човека отсреща. Не бива.. тя трябва да знае, че може да разчита на майка си и да и се довери каквато и да е.. все пак дали си би, лесбийка, пансексуален, хомо, транссексуален или си хетеро, това не определя какъв човек си всъщност, все пак важното е тя да е щастлива, независимо с кой или как.

57.   Всичко е възможно.... те са били най-добри приятелки и сигурно липсата е голямя

59.   Жено.. Дъщеря ти е пълнолетна, а я наричаш дете. Искам само да ти кажа че това че си обича приятелките не я прави лесбийка. Може би да е бисексуална но не и хомо.

60.   Нека бъде свободна. Нека да порасне още малко, тя сама ще усети как се чувства. Може би е от пубертета, пък и след всичко не е чак толкова зле да си лесбийка. Всеки има различна психическа структура. Поговорете си малко по темата, кажете й, че я подкрепяте, но да не прозвучи така, все едно я подтиквате да се чувства по този начин.

61.   Пф.. жена лесбийка въобще не ми звучи толкова страшно, колкото мъж гей (извинявам се на всички подобни), но така се приема в обществото. Сякаш когато е жена винаги има надежда да влезе в правия път и няма нищо толкова страшно 2 момиченца да правят там каквото правят, докато да имаш син гей, това вече е жалко и много тъжно, от там излизане няма, геят си е гей цял живот, докато жената може да създаде семейство, да влезе в правия път, съжалявам пак за мнението ми, но просто като прочетох "дъщеря ми е лесбийка", и си казах какво от това, докато ако бях прочел "синът ми гей", това вече щеше да бъде проблем и ми е странно защо са такива разбиранията на всички, но като цяло, кой какъвто се роди. Ако харесва момичета, можете само да й дадете съвет, да я попитате защо, дали е имала някакви контакти с мъже, има много объркани момичета и момчета и комплексирани такива, които на 20 години едва ли са се осъзнали какви са

62.   Нищо срамно няма в това дъщеряти да е лесбийка. Напротив, това е твоето дете, твоята плът и кръв. Ти си я родила, ти си я отгледала. Продължавай да я обичаш и подкрепяш. Надали ще ти е лесно да го приемеш, като гледам как разсъждаваш, но отрицанието на този факт и неприемянето му би довело до много по-сериозни проблеми от това да нямаш внуци.

Това е деликатна тема и дете в подобна възраст има нужда от подкрепата на родителите си. Постави се на нейно място - защо не ти е казала, защо не ес поделила. Очевидно се притеснява, за нея това със сигурност е една голяма тайна, която се страхува да признае пред теб, а да не говорим за консервативното ни общество.

Заради подобна история в момента не съм виждал майка си и не сме говорили то 3 години. Изнесох се от вкъщи щом тя разбра и взаимоотношенията ни се сринаха. Не допускай тази грешка.

Може след време да ти каже, че това е било моментно или пък да те запознае със бъдещата снаха - няма страшно, няма срамно. Тя винаги ще си остане твоя дъщеря, а кого обича и с кого спи е част от нейния личен живот.

Не те упреквам, не те съдя - просто ти давам съвет, който съм изпитал на мой гръб. Има далеч по-страшни неща от това.

Относно внуците и децата - тя сега и тийн, на тази възраст малко хора могат категорично да заевят дали искат или не деца. Има случай в които хора отказват деца, докато един ден не се почувстват готови и не заевят спонтанно, че искат. С времето, тя ще порастне и е силно вероятно да си промени становището по този въпрос. Но не я притискай. Може пък да срещне човек, който иска деца и това да и повлияе.

Също така, фактът, че харесва момичета не означава, че не може да има деца. Има банки за сперма, има познати, които биха се навили без да предивяват бащински права. Начини да искаш. Както вече написах, въпросът е тя да го поиска.

Погрижи се и за себе си, това със сигурност е голям шок за теб. Ако трябва отиди на психолог и поговори с него.

Но не забравяй едно - това е твоята дъщеря и каквото и да става ти, ще я обичаш. Предполагам е така, щом си тръгнала да разпитваш и да търсиш съвети за това. Успех! :)

63.   Мойте съболезнования госпожо, хомосексуализмът е нещо отвратително, а с тъпите "евроценности" непрекъснато безотговорни журналсити, телевизионери и пр. го набиват в съзнанието на нашите деца като нещо естествено! Не не е естествено, а е гнусна психопатологична болест! Ако имах син педал, ще скъсам с него и ще го изгоня от къщи, повече няма да се интересувам от него! Имам дъщеря, говорили сме по тези въпроси и съм я предопредил, да внимава с какви момичета дружи! Детето е наясно и презира обратните, а в класа им и в училището им е пълно с такива! Ако стане такава - ще скъсам с нея, може да е болезнено, но не бих възприел такова унижение и гадост! Това което съм се старал е да и създам чувство на неприязън към обратни и мангали! И да и внуша че всички тези приказки за толерантност които непрекъснато слушаме отвсякъде са лъжа и измама и нещо много лошо!

/Модератор7 - Предупреден сте за езика. Всеки има право на мнение, но може да не се използват определени думи. В грешка сте, хомосексуализмът бива вроден и придобит. При много хора хомосексуализмът е биологически детерминиран още от увредената Y-хромозома. Нещата са решени предварително. Други стават такива в утробата на майката. Ако бременната майка се храни с храна, в която има женски хормони, то това повлиява на развитието на бебето. Ако пък поемат повече тестостерон по време на бременността, тогава се раждат повече умни и буйни момчета и съответно повече момичета мъжкарани с по-голяма вероятност за лесбийство.

64.   Дигнaли сте темa от преди 5 години -_-a до колкото до всички, женaтa искa дa ви попитa кaкво дa прaви aко имa още тaкивa хорa (то имa):
1. Нaй-добре поговорете с дъщеря си/синa си!
2. Водете ги в компaнио от момчетa/момичетa!
3. Нaблягaй те нa тaмaтa зa внуци!
Успех!!!

67.   63, това е много грешно. Не говорим за толерантност, а за подкрепа. Няма нищо гнусно, аз не съм нито бисексуална, нито хомосексуална, но въпреки това подкрепям тези хора. Нима не е по-гнусно мъжете да "бройкат" жените и да ги разкарват след първата нощ? Или куп други неща. Изключително грозно е да презирате въпросните хора, може да не сте съгласен и да не толерирате тези видове сексуалност, но това не значи, че трябва така грубо и грозно да изказвате мнението си. Всеки има право на живот и на щастие. Щом двама души се обичат, никой не бива да им пречи. До авторката, предполагам че вече сте си изяснили нещата и съм сигурна, че сте постъпила правилно, въпреки това пожелавам успех и за напред и дано всичко върви добре независимо от това дали дъщеря ви е лесбийка или не.

71.   До 49. Не казвай хоп преди да си скочил... Родителите винаги много искат от децата си, но накрая ще получат точно това, което са си заслужили.
До автора. Скъпа госпожо, обичайте и приемете детето си каквото е. С опита си от годините опитайте се да го предпазите от грешки и от ударите на обществото, което ще се опита да и навреди. Помагайте и, и тя ще израсте и ще се превърне в достоен човек с, когото ще се гордеете. За съжаление моите родители не направиха това. Те ме отгледаха и ми показаха как да летя, показаха ми света но не ми дадоха право на избор. Оставете я да полети на там където я води сърцето! Иначе всичко е било напразно.

72.   Номер 44, защо живееш така-това не е живот, а затвор и си обречена да си нещастна до края на живота си, ако не неправиш нещо-скъсай с момчето и търси щастието там, където те води сърцето, а не където майка ти те бута и принуждава!!!

75.   Към 46 ти си номер едно харесвам как мислиш аз самата съм лизбикаединствоно тя ме разбира и никой друг все пак животът си е мой до авторката : тя сама ще поеме своят път аз също сам обратна но ме е стра че нашите няма да ме разберат Съвет : поговори с нея да знае че има подкрепа от теб

76.   Хомосексуалноста не е нормална. Не е нормално момчетата да харесват момчета нито момичетата момичета. Нито майките нито бащите са ви обратни. Хомосексуалноста е опасно подражава не, може и секта , но не е нормална нито естествена. Вие сте майка и ви е кофти, но не мога да приема такава гадост.

110.   Темата е стара, но аз все пак искам да се изкажа. Хомосексуалността е нещо вродено и не бива да се приема като болест. Не всеки я подкрепя, не всеки я презира. Знам, че вероятно е трудно за вас и не искате дъщеря ви да се чувства зле, заради ориентацията си, но единственият начин да запазите връзката си като майка и дъщеря, е да я приемете такава, каквато е. Щом е почувствала, че момчета не я влекат, значи е така. Добре е да изчака още няколко години, за да бъде сигурна. Но вие знаете - ако ви се довери достатъчно и ви сподели сама, това значи, че се надява и вярва, че ще я разберете. За едно дете няма нищо по - лошо от това родителите му да не подкрепят връзката му.
Сега искам да ви помоля само за момент да затворите очи и да се поставите на мястото на дъщеря си. Вие сте на 20, студентка, вероятно в депресия, чувствате се отхвърлена от света, откривате утеха в този чат и общност. Лесно е да се привържете към хора, които ви карат да се чувствате сигурни и добре. А сега си представете, че майка ви не иска да приеме това, което сте. Как ще се почувствате?
Надявам се и вие, и дъщеря ви да сте щастливи сега.

112.   Към 110, хомосексуалността не е вродена.

114.   И моята сестра започна по този начин още в училище. По-късно емигрира и се движи вече само с такива момичета. Понялога си идва до България с приятелка и ходят на море. Говорила съм с нея за това. Родителите ми първо не загряваха, но сигурно вече са се усетили. Тя е на 38 г. Такава си е. Не ми пречи. Аз съм омъжена й имам дете. Щеше да е хубаво, като по-голяма от мен и тя да има семейство и деца, за да имам кой да ме съветва, но това си е нейно решение и не й се бъркам.

51-67 от 67