Споделена история от Секс и интимност

Здарвейте, малко помощ, ако може
Може въпросът ми да звучи глупаво, но ето го - правих секс с презерватив миналия месец, момчето не свърши в презерватива, докато беше в мен и на следващия ден ми дойде. Този месец трябваше също да ми дойде, но уви - не стана така. Да подчертая, че миналия месец ми дойде 2 пъти - в началото и в края на месеца, а този не иска и не иска да ми дойде. Не знам защо така се обърка, по принцип нямам такива проблеми. Има ли причина да се притеснявам от евентуална беля? И като миналия месец ми дойде два пъти, нормално ли е този да не идва заради това, а не поради евентуална бременност?

Коментари

1.   Ако си ползвала кондом - няма как да си забременяла. Ти иначе сигурна ли си, че кондомът е останал цял или, че момчето е ползвало кондома от началото до края?
Записвай си в календарче първия ден на всяка менструация. Женският цикъл е периодът между първите дни на две поредни менструации. Ако ти е дошло на 28. 01, това не значи, че ще ти дойде в рамките на следващия календарен месец да кажем. При повечето жени цикълът е от 25 до 35 дни.
Кога е бил първия ден от последната ти менструация? Минали ли са 35 дни от тогава?
.. Ако са минали изчакай още 3 дни и си направи тест за бременнст, макар че вероятността е много малка. На колко години си и редовен ли ти е цикълът?

2.   От авторката - сигурна съм, че момчето ползва кондома през цялото време и почти съм сигурна, че не се скъса, защото щеше да ми каже - познаваме се от много време, а и не сме заедно от месец - два. Записвам си в календара първия и последния ден на цикъла ми. По принцип винаги ми идва на 25 - ия ден от края на последния цикъл. Въпросът е, че когато малко повече се ядосвам или не правя толкова често секс, не ми е супер редовно. А в последните месец - два и не правя достатъчно често секс и доста се ядосвах. Първият ден от последната ми менструация беше на 26 миналия месец, а последния пак от нея - на 30 пак миналия месец (април). Не, не са минали 35 дни. На 21 съм и да, по принцип ми идва редовно, обясних само кога не е много редовно.

4.   за първи път чувам цикъл да се влияе от сексуалната активност.. чети повечко книги..

5.   Номер 4, ти трябва да прочетеш повечко книги... Секса благоприятства за нормалното и редовно идване на менструацията! Съответно липсата на нормален, редовен секс може да разбърка яко хормоните и да доведе до нередовна менструация, удължаване на цикъла (нали знаете какво е цикъл) и забавяне на образуване на яйцеклетката. Жена съм, минала през такива неща... гинеколгът ми още от вратата ме пита правя ли редовно секс!

6.   Да, това за секса е вярно! Трябваше да пусна и пост по този въпрос, но явно момичето ме е изпреварило! Както и да е!
До 5! Аз зная какво е цикъл, но го използвам за нарицателно на самата "менструация", което разбира се е грешно! Много жени казват "в цикъл съм", затова сигурно мога да те объркам някъде, ако имам свой коментар! По скоро е правилно: "Дошло ми е", "В мензес съм" или "Имам менструация", но мъж да дава съвети по тези въпроси на жена е смешно! Вие сте повече в час...