Споделена история от На работното място

На работа
Здравейте.. в предизвестие съм за напускане с продължителност 3 месеца. Мина 1 месец и вече съм тотално сринат психически едвам се довличам до работа, на работа пък съзерцавам само компютъра цял ден и от това ме цепи адски главата.. нямам желание да ям, да се виждам с хора.. разколебавам се супер много в решението си ( да си подам молбата ), понеже имам някаква възможност да я оттегля, но не съм сигурен дали след това няма пак да прирева да напускам... чуствам се излъган за много неща за работата, беше ми представена като едно страхотно място за работене, а то всеки тръшка някакви телефони, нервничи, чуди се какво точно прави, работата с шефа е " Ти защо направи това и това и не знаеш това, а това което си го направил е пълна тапня ".. нз навсякъде по тия форуми, вестници, телевизии пише, че няма работа, стойте си там, където сте си, а аз изкарах едвам 3 месеца и си подадох молбата.. след мене още 2 колежки си подадоха молбата, но те са със със сумати години работен стаж. Едната излезе в болнични в за 3 месеца уж си чупила кракът, другата и нея днеска я няма.. аз не знам дали ще изкарам 2 месеца, ако напусна предварително трябва да плащам неустойки.. за мен трудовата заетост е изключително ценна - създава ти редица навици, доходи, но не знам... направо не знам

Коментари

1.   Работата не е най-важното нещо на света. Сменил съм над 50 различни професии и работни места и мога да ти кажа, че в повечето от случаите съм се чувствал като теб. За мен спокойствието е най-важно и не, че не мога, а не желая да работя в ненормална обстановка. Над 90% от работодателите в България не знаят какво искат. Плюс това не са кой знае колко по-грамотни от работниците си, а парадират с образование и способности, но като поработиш малко с тях виждаш какво представляват. Добре е, че напускаш и не съжалявай за нищо. Здравето ти е по-важно от някаква пиклива работа със смешна заплата. За последните 5 години съм работил едва 10 месеца и не защото ме мързи или съм претенциозен, а защото държавната политика е такава и шефовете на фирми се съобразяват с нея. Без пари се живее трудно, но все още съм жив и съм се запазил психически и физически. По улиците срещам все повече ненормални хора. Това е от хубавия живот и условия на труд в тая ***ана държава. А за това дето си писал, че ще им дължиш неустойки по договора и се притесняваш за това ще ти кажа следното. Да го **хат. Вдигаш им един голям скандал. Писнало ми е от такива дето се правят на голямата работа. Ще те съдят ли? Какво ще ти вземат? Въобще не се хващай на подобни заплахи, нищо не могат да ти направят. През България тече река от наркотици, перат се милиарди на Неаполитанската мафия, всеки трети е крадец и престъпник, пълно е с рецидивисти и идиоти. Вместо с тях да се заеме прокуратурата, ще се занимава с някакви маловажни трудово-правни взаимоотношения. Горе главата и не се притеснявай, всичко ще се нареди.