Споделена история от Секс и интимност

Възможно ли е това?
Аз съм момиче в 6 клас и още нямам менструация. Самозадоволявам се от година, година и нещо ( с течаща чешма или пръсти). Въпроса ми е възможно ли е така да съм разкъсала девствената си ципа и затова да нямам менструация? Възможно ли е нейното разкъсване да е причина за липса на менструация? Имам нужда от бърз отговор, притеснена съм! Вече почти всички мои съученички имат менструация, дори и по - недоразвитите, а аз съм вече в пубертета - имам пъпки и бюста ми започна да се развива!
:(

Коментари

1.   Купи си книга по анатомия, сексология, биология - изобщо нещо, за да се образоваш!!!
Девствената ципа е една кожичка - повечето момичета дори я нямат (разкъсана е при мастурбация, спорт). ДЕВСТВЕНАТА ЦИПА, МАСТУРБАЦИЯТА НЯМАТ ОТНОШЕНИЕ КЪМ МЕНСТРУАЦИЯТА.
Най-вероятно си много слабичка или си малко недоразвита. Ако до 16 г. възраст не ти дойде, тогава си блъскай главата. Сега се радвай, че още не ти е дошло. Мастурбирай си, но не си пъхай разни предмети във вагината, за да не се нараниш.
Виж си теглото - под 45 кг. няма как да ти дойде

П.П. Мили родители, просветете и ОБРАЗОВАЙЕ децата си, защото както днес се питат, дали от девствената ципа идва менструацията, утре ще ви тупнат някое внуче да гледате. На 12 г. се прави големия разговор. Къде спите?

2.   на мен ми дойде на 16 ..всеки е различен организъм може и на теб да ти дойде по късно

3.   Аз съм на 16 и ми дойде на 14 и половина (чак в гимназията). В предното училище само аз от момичетата завърших дете, въпреки че имаше и момичета по-слаби и без гърди ;/

4.   От авторката:
1, имам такава книга, но е малко непълна, може би трябва да си купя още една! Със сигурност не съм недоразвита или слаба ( даже спадам към пълничките)! Досега не съм си пъхала предмети във вагината и не смятам да го правя! Само пръста няколко пъти, но съвсем леко! бтв вчера се прегледах на огледалото и си имам девствена ципа ( честно казано, мислех, че е по - навътре ) :) Радвам се, че не съм я разкъсала, но смятам когато ми дойде да се отворя, за да не ме боли първия път :) Как мислите, дали е лош вариант момиче на 13-14 години да се отвори само?
П. П. Родителите ми ( по - скоро майка ми ) ме образова достатъчно, но не сме говорили досега на тема мастурбация, мен малко ме е срам!
2, вероятно!
3, благодаря за информацията :)