Споделена история от Секс и интимност

Проблем
Здравейте, пише ви момиче на 14 години. Моя проблем е малко срамен: от 2 дена някъде вагината ми ме дразни.. Не е точно сърбеж. Някак си усещам лека болка, която ме дразни. Много ме притеснява, миналата вечер не съм спала, защото ме дразни. Много се чудя какво имам, защото съм девствена. Да знам, че звучи смешно, но мен супер много ме притеснява. През деня когато съм навън почти не усещам болката/сърбежа, защото се разсейвам с други неща, но когато вечерта си легна я усещам и така не мога да заспя.. Не съм добра в обясняването, но да се надявам, че поне нещичко разбрахте. Не съм казвала на майка ми и няма да го направя, така че не си правете труда.. Какво да направя, за да премахна болката/сърбежа? Благодаря ви предварително!!!

Коментари

1.   Проблемът ти не е „срамен“, а здравословен. Потърси лекар. Най-вероятно имаш гъбички. Ако не отидеш на лекар, ще става по-лошо и ХРОНИЧНО. Не се мий със сапун, а само с вода.

2.   Трябва да отидеш на лекър, кажи на майка си в това няма нищо срамно, може да си се замърсила при мастурбация, предполагам че вече го правиш и това е нормално, може и да са гъбички, може да е от хигената, ТАМ НЕ БИВА ДА ПОПАДА САПУН, измива се с ИНТИМЕН ГЕЛ, или, когато нямаш такъв със вода. Трябва да ти вземат проба секрет, за да се види точно какво е. Не отлагай, отивай на гинеколог, не се страхувай, няма нищо страшно. Успех.

3.   От авторката: Преди 3 месеца ми се махна сърбежа, но днес отново се върна :(.. Искам да ви питам като ида на генеколог ще трябва ли да ме гледа отдолу? Не може ли да ми вземе някакво изследване без да ме гледа, защото супер много ме е срам :(((((.. Съжалявам за тъпите въпроси, но ми е супер напрегнато в момента.

4.   Здравей, номер 2 съм, няма от какво да се срамуваш, на тях това им е работата, да ще те погледне от долу, може да е хронично и да се появява от време на време, за това отивай непременно не го отлагай, без лечение няма да мине не се срамувай, не си само ти и не си първата, която отива при гинеколог. Успех и бързо оздравяване.

5.   От авторката : Като ида на гинеколог мама при него ли ще е докато той ме гледа отдолу. Леле ще умра от срам просто не знам какво да правя. Няма ли някакъв начин да ги премахна тези гъбички без да ми се налага да ходя на лекар. И какви могат да бъдат последствията, ако не ида на лекар? ;( Благодаря предварително.

6.   Не се притеснявай, майка ти няма да бъде вътре при прегледът, няма нищо страшно, ще ти изпишат някави медикаменти и готово. Почти няма момиче, което да не е имало този проблем, успокой се всичко ще мине много леко и ще се чудиш защо си се притеснявалла. #2

7.   На мен ми звучи като гъбички. Гадост! Не се тревожи, лечението е лесно, ама трябва да идеш на лекар. И не се тревожи да кажеш на майка си, могат да се получат и от съвсем невинни неща като стоене с мокър бански.