Споделена история от Секс и интимност

Въпрос относно менструация и забременяване
Търсих из темите, но точно същата не открих, или поне не с моето питане. Интересува ме следното, което ще представя чрез пример. Правиш секс например на 18ти юни. Чакаш си менструацията около 22ри. Да речем, че си идва нормално навреме, което значи, че дори да си правил небезопасен секс, няма наличие на бременност. Ето и друг такъв пример, който ме интересува по-силно: правиш секс отново на 18 юни, но да кажем, че ти идва на другия ден или най-късно на 20ти. Какво ще означава това? Възможно ли е въпреки това да има бременност? Или може да не е изминало достатъчно време... Не мога да си обясня.. Процесът на бременността може да настъпи в рамките на 2-3 дни от датата на акта, поне доколкото знам. Моля, осведомете ме по-подробно.

Коментари

1.   Мила, стига си блъска главицата с глупости - ти имаш два яйчника, ти не си машина, а парче месо, човек с органи, които не функционират по часовник... отгоре на всичко е възможно да правиш секс днес, а да се заплоди яйцеклетката 3 дни по-късно - природата го е измислила, не можеш да я излъжеш. Да, рядко, но дори има жени, забременяли по време на менструация, напълно е възможно да забременееш по всяко време на цикъла си - ако си здрава ПО ВСЯКО ВРЕМЕ. Има го дори т. н. Котешко забременяване - по време на оргазъм да се отдели яйцеклетка...

Има два метода, с които можеш да се предпазиш - кондоми и противозачатачни.

Всякакви броенета са ВЯТЪР РАБОТА

2.   След като има настъпила менструация- значи няма бременност. Изключение прави т. нар. цветна бременност, но това са много редки случаи и самото кръвотечение не е така обилно и наситено като цвят.
Иначе най-точно и със сигурност може да се определи дали има настъпила бременност 14 дни след половия акт: сперматозоидите могат да живеят и ополжадат до 48 часа. След това ако има оплодена яйцеклетка, трябват между 2 и 12 дни за да се закрепи по стените на матката и след това започва да се отделя хормона, благодарение, на който тестовете за бременност отчитат положителен резултат. Понякога въпреки опождането не успява да се закрепи и тогава мензиса си идва и НЯМА бременност.

3.   Еми ся хубаво е да си правиш безопасен секс с презарватив, да не стане някоя бела. Колкото и да си сигурна пак не поемай риск. А когато вече си готова за дете си го направи небезопасен.