Споделена история от Спорт и красота

Поредната тема да теглото
Здравейте всички! Знам, че има мноооого такива теми и са доста близки до това, което аз ще напиша, но реших да опитам и аз.
Висока съм около 1, 63-65 и тежа 55-56 килограма. Струват ми се доста за ръста ми и смятам, че не изглеждам особено добре. На 12 година съм и знам, че тялото ми тепърва ще се променя и може би ще отслабна с течение на времето и ще порасна на височина. Но сега е лято и съм доста притеснена да не надебелея, защото през лятото всички деца винаги растем и качваме килограми, които при мен не са особено желани.

Мерси предварително!!!
П. П. -1. А иначе пропорциите ми са много добри.
2. Мразя спортуването, така че МОЛЯ не ми пишете начини за отслабване без много спортуване.

Коментари

1.   Начините за отслабване са два чрез не приемане на енергия или чрез изгаряне на енергия. При теб кг са доста добре за 12 год. Не искаш да сопртуваш т. е. да гориш енергия, много е вредно на 12 да се лишаваш от храни т. е. да не приемаш енергия, сама си реши дали да спортуваш или да си останеш така. Спортът не само гори енергия той спомага и за раздвижването на кръвта и за растежа на височина, ти решаваш!

2.   Аз съм мъж на 35. Привлекателен съм, никога не съм страдал от липса на женско внимание. През целия си живот досега съм харесвал по пищни жени. Килограмите никога не са ме интересували. Това, което ме е интересувало винаги е излъчването, правилните черти на лицето, хубавата кожа и разбира се хигиената. Не и килограмите.

Искам също да кажа, че съм се убедил, че не съм единствен. Много мъже харесват по-пълни жени. Просто знай, че мъжете са различни и харесват всякакви жени. Просто някои мъже не обичат да го признават, по причини всеизвестни на всички.

3.   Ако обичаш да се храниш прави следния трик като мен яж си основните менюта смисъл : закуска, обед, вечеря.. и ако обичаш да си похапваш отделно аз правя така например избирам си да ям кроасан и като отхапа дъвчам, колкото за вкус и другото го плювам смисъл не гълтам, а плювам и сега съм висока 161 и 48 кг. :)... но не знам както решиш

4.   По принцип през лятото се отслабва, а през зимата се качват килограми. Не мисля, че имаш някакъв проблем, но ще ти дам един съвет. По възможност се въздържай от консумация на захар, във всичките и привлекателни форми и вариации. Захарта и солта са най- вредни за здравето. Набавяй си необходимите за здравето захари от продовете и зеленчуците.

5.   Здравей!
Мисля, че килограмите ти са наистина в нормата и не бива да са ти повод за притеснение. Предполагам, че по-скоро имаш нужда от стягане на бедрата и дупето, което ще стане със много и постоянни (редовни) упражнения. Трябва да правиш в отделни дни силови и кардио упражнения. При този метод чрез кардиото стапяш (чистиш се), а чрез силовите упражнения натрупваш мускулна маса, която "харчи" повече енергия сама по себе си. Надявам се, че ме разбра :D

Според опитът, който имам, това е най-ефективната стратегия за стягане, но на мен ми идва малко изтощителна, затова има дни, в които изцяло почивам.

Храненето също има голямо значение! Опитай се да премахнеш изцяло захарните изделия, не пий нещо различно от вода, внимавай колко сол приемаш. Включи поне три хранения с повече плодове и зеленчуци, за да си набавиш необходимите за растежа витамини. Гледай съотношението между белтъчини и въглехидрати да е балансирано и едното да не е за сметка на другото. Съветвам те да хапваш пълнозърнест хляб, за да не се лишаваш въобще. Пий много вода.

П. С. : Първо се извинявам, че ще искам мнение в темата на авторката, но съм с абсолютно същите мерки и съм горе-долу стегната, на 17 съм и се питам дали това е дебело за моята възраст?

6.   Не мисля, че е дебело за 17 год. момиче