Споделена история от Секс и интимност

Моля за съвет
Здравейте. Момче съм на почти 22 г, и имам сериозен проблем. Преди 1година изживях силен стрес, махнах си едно кожно
образувание и докторите си мислеха че е нещо сериозн. Резултатите излезоха и се оказа че било
някав вирус. Но аз толкова се бях филмирал че ще умирам че няма оправия. Пак неможех да спя, на работа неможех да
ходя. Всички се чудиха кво става с мен. И така се реших и отидох на психиатър. Поставиха ми диагноза
"Тревожно депресивно разтроиство"пих антидепресанти + успокоителни, които уж трябваше да ми помогнат,
но ефекта беше нулев. Така вече се влача една година, нито се влошаам нито се оправям. Вече ям, спя, ходя
на работа. Всичко си ми е на ред, но не се чуствам същия като преди. Нищо не ме радва почти постоянно съм напрегнат.
Станах много притеснителен, срамежлив..
Та да си дойда на въпроса,
работя като барман сервитйор. Имам една клиентка със която съм споделил всички тези неща, на други не съм
споделял защото ме е срам пък и никой не ми вяра казват ми че си внушавам и че нищо ми няма. Тя ме попита веднъж
Правиш ли редовно секс. Аз направо се стаписах. На почти 22 години съм и все още не съм правил секс. И тя ми каза че,
тва напрежение и тревожност идва от това че не правя редовно секс. Това искам да попитам възможно ли е
всичкото това напрежение притеснителност, тревожност да са от липсата на секс? И стресът който изживях да е камъка преобърнал каруцата?
Моля ви за отговор или съвет защото вече незнамкакво да правя страшно объркан съм и притеснен вече 1година.
Ще се побъркам вече. Или ако не е от това възможно ли е да развия някоя болест или да се побъркам от
тази невроза? Благодаря предварително

Коментари

1.   Моето мнение е, че хапчетата не могат да ти помогнат за психически проблем - трябва сам да го превъзмогнеш със силата на мисълта. Казваш, че всичко си ти е наред - ядеш, спиш, ходиш на работа. А общуваш ли с хора? Това е най-важното, което трябва да правиш.
Относно секса, аз съм девствено момиче, така че не разбирам особено, но съм чувала, че вдига самочувствието, ставаш по-уверен. Не те съветвам обаче да правиш секс просто ей така - надали ефектът ще е същият. Всичко, което се иска от теб, е да общуваш. Спирай хапчетата и се бори с мисълта си!
От бъдеща психоложка :))

2.   Може и от това, че не правиш секс да е, но не само това играе роля. И все пак щом всичко се е оправило и не е било нищо сериозно, просто гледай напред и се опитай да се оправиш :)

3.   Здравей :) Съвсем нормално е да разивеш нещо подобно, просто ти е такава психиката, но не е заради липсата на секс. Може би ти липсва някаква увереност, някаква сигурност, някакъв страх. Да си губил близък? Смърт? Стреснал си се, ама трябва да го живееш тоя живот, ко да прайш. :) Аз минах през нещо подобно, бях в депресия след раздяла с дългогодишна връзка, смърт на близък човек, нова работа и бая време мина, докато се оправя. Мислех, че няма да оцелея. Обаче, оцелях! Моят съвет е да псоетиш лекар хомеопат, ще се направи интервю с теб и ще се изготви изцяло на билкова основа лекарство за теб, лечението е изключитлно евтино и успешно. И следващият не ходи първо на психиатър, защото те не общуват с теб, те предписват лекарства. Другото, което си мисля, че ти е в момента израстваш. Разбрал си, че не сме вечно живи. Успех ти желая! И не се давай, не си единствен с такъв проблем, но НЕ СИ ЛУД!
С. 24г.

4.   Незнам ту съм добре ту ставам адски тревожен. А на иследвания ми няма нищо. Трудно ми е да ходя на работа адски съм депресиран. Четох една статия на един световно известен психолог и тои казва че има случай който причината за страховата невроза е подтискане на сексуалното желание. И найстина аз съм имал голямо желание да пресвпя с жена но се го отлагах си виках сега не ми трябва занимавах се с други глупости та се докарах до тук. Сега и да искам нямам сили да си намеря с тези страхови изживявания. Но също незнам дали ако найстина е в това проблема ако го отстраня тоест да почна да правя секс дали всичко ще отшуми. Този психолог също пише че тези неврози от липсата на сеь не се потдават на лечение. Трябва само да се премахне причината тоест да почнеш да правиш секс.

5.   Не мисля, че секса е решението, но и не смятам че ще навреди. Според мен, прочетете някоя книжка за психически разстройства. Има доста упражнения, които може да ви помогнат да се възстановите. Хапчетата по-скоро може да ви помогнат да живеете нормално, докато намерете начин да се възстановите. Упражнения от типа на 10 мин дълбоко, равномерно дишане, медитация, аеробни упражнения. На първо време, може да пробвате с бягане по 30 мин на ден или през ден. Това може да свали напрежението и има подобен ефект като медикаментите. След това работете с психотерапевт да намерите причините за притесненията ви (кога започват, какво ги прави по-силни) и трябва да намерите начин да почните да мислите по положително в тези ситуации. Успех!

6.   Мисля си, че си въобразяваш и всичко е в главата ти. Според мен ти липсва тръпката от любовта, която е много силна и ще ти подейства добре и тогава би било добре да се отдадеш на страстта. Наистина обаче, ако всичко ти е наред(семейство, подкрепа приятели) какво толкова те напряга? ..
Ж19

7.   С. 24
Пълни глупости! Повярвай може някога в живота да имаш доста дълъг период БЕЗ секс и какво става тогава? Пак ли ще си в депресия? Всеки човек има дълъг период без секс. И съветът ми е наистина да не четеш нищо свързано с психич.разстройства, защото тогава наистина ще полудееш. Такива, които си мислят, че полудяват не са луди. Лудите не знаят това. И отново моето мнение: Отиди на психолог, на хомеопатичен лекар, започни спорт или ходи на йога, започни да четеш книги някакви, които ще те интересуват. И да те попитам, ти учиш ли нещо? Следваш ли висше? Защото според мен ти доскучава и имаш някакъв потенциал, който иска да избие на някъде. :))

8.   Жена съм и честно ти казвам, не просто възможно, а почти сигурно. Опитай да приложиш съвета на твоята клиентка, но мисля, че е права.

9.   дано да е това че ми писна вече

11.   Купи си билкова добавка ДЕМИРБОЗАН, много помага, можеш да я поръчаш онлайн.

12.   Да „Демирбозан” много помага, пусни една търсачка в гугъл, поръчай и ще видиш че действа.

13.   Мацето си е поискало, ти си се направил на разсеян, нищо не пречи да пробваш все пак ;-)

14.   Пич със сигурност трябва да превъзмогнеш стреса, ако чикийте не помогнат като заместител на секса ти препоръчвам поне 2-3 път в седмицата да се отдаваш на медитация и потърси информация в нета относно метода Силва и не забравяй, всичко е в главата!