Споделена история от Секс и интимност

Аз съм гей... и ме е страх да го кажа
На 21 съм, много недоверчив, и на никой не съм споделил, че съм гей, опасявам се, че никой от семейството и приятелите ми няма да ме приеме такъв какъвто съм. Имам чувството, че се крия зад маската си вече много години. Чувствам се нелепо, когато между приятелите ми стане въпрос за секс. Общителен съм, но стане ли дума за сексуалност ме хваща страх да не се издам и по този начин да бъда унижен.

Ще се радвам някой да ми даде някъкви препоръки или поне да остави коментар.
благодаря за разбирането!!!

Коментари

1.   Вероятно не всички твои приятели ще те приемат такъв, но ще намериш и толерантни. Сексуалната ориентация си е твоя работа. Лично аз се отнасям толерантно кън гейовете, стига да не ми досаждат. Колкото и да се криеш, рано или късно истината ще излезе, като че ли е по-добре да разкриеш картите малко по малко, макар че няма да ти е лесно. Особено ако живееш в малко населено място. Успех !

2.   Това е един затворен кръг, отсега мога да ти го кажа. Нямам идея кое е правилното, ще ти кажа как се получава:
Разбиращи родители? Да бе да. Рев, стачка, как можа, ще те излекуваме
Разбиращи приятели? Да. Намират се. Но внимавай кои са, някои почват да те отбягват.
Ако не кажеш - ще се самоизмъчваш, ще се чувстваш гузно, непрекъснато ще се страхуваш, че някой ще разбере така или иначе. Кое е по-доброто? Решаваш сам.

4.   Голяма част от мъжете са пълни педали и без да са гейове. Не знам дали мога да ти дам правилен съвет. Не знам дори дали бих бил приятел с такъв човек като теб (при условие, че те познавам), но едно е сигурно...ако си мъж и се държиш като мъж аз лично със сигурност бих те уважавал много без значение дали спиш с жени или с мъже. Поздрави!
Ралф

5.   Ако са ти истински приятели,биха те приели такъв,какъвто си.Няма значение каква ти е сексуалната ориентация,някои неща не можем да променим,дали за добро или зло.Според мен,трябва да споделиш с близките си,да това ще ги шокира,но ако не споделиш на тях,на кого тогава?А казваш и че се криеш зад маската си много години,това само те затормозява,криейки истината,няма да водиш пълноценно живота си.Сподели с близките си и успех :)
darkmatter

6.   Не трябва да се срамуваш от това,което си.Ако не те приемат проблемът е техен,ще намериш други хора,които ще те подкрепят.Но да се криеш само задълбочава проблема.

7.   Пробвай с жена, много е хубаво...

8.   Наистина рано или късно истината ще излезе наяве, тогава ще разбереш кои са ти истинските приятели. Но в карайна сметка кого засяга сексуалната ти ориентация? Само твоят партньор, имам предвид човекът с когото спиш. За останалите това е ненужна информация. Ако питаш мен, проявявам толерантност към гейовете, когато не парадират с това. Казано с една дума - какво правиш под чаршафа си е твоя работа. Мисля че всички трезвомислещи ще те оправдаят, в твоето решение.
Успех
Д-р Хаус

9.   Кофти положение, дори и да не ти личи хората са наблюдателни, факт че нямаш приятелка за тях значи само едно. Но оставяй ги да си мислят каквото искат, но и ти не им давай поводи за каквото и да е. Не г мисли толкова. Но по добре не се разкривай.

10.   Ей, момче, стегни се малко... В крайна сметка семейството са ти най-близките хора, те ако не те приемат такъв какъвто си... А колкото до приятелите ти - щом до сега не си "налетял" на някой от тях, не виждам какъв проблем могат да имат спрямо теб. Приеми се такъв, какъвто си, не се интересувай много от чуждото мнение. А ако някой ти обърне гръб, значи изобщо не ти е бил приятел...
Никой не избира приятелите си, спрямо това, което правят в леглото?
Какво значение има сексуалността на един човек, за да ти бъде приятел?
Живота е един, прави това, което те кара да се чувстваш щастлив и бъди себе си!

11.   На 21 и аз мислех като теб. Не бързай с признанията. Имаш си някакъв комплекс или гледаш много мъжко порно, но знай, че съм пробвал и с мъже и с жени, сега имам и дете. По добре е да се оиентираш към жените. Пробвай с някой независим педал, но ти гарантирам, че рано или късно жените ще ти харесат повече. Откъм признанията- задръж, защото после няма връщане.

12.   На родителите си можеш да обясниш, че все още не харесваш жени. Просто им дай време без да ги плашиш. А на другие защо да оповестяваш кой те прилича сексуално?
Не допускай да е фиксирана мисълта ти непрестанно върху този въпрос. когато ксрещнеш любовта, щ еусетиш.
Успех!

13.   Доста хора са ти дали правилни съвети но изборът все пак си е твой.А за това че рано или късно ще избереш жена то е ясно защо,защото с тях може да създадеш семейство ,а с мъжете отношенията рано или късно приключват ще го разбереш сам:)

За да се разкриеш пред своите близки ти трябва смелост ,както и правилна преценка за тях че може би ще те приемат мн е сложна ситуацията,за жалост в БГ никой не го е грижа за гея и супер консерватизъм се върти около нас!И ве пак ще знаеш едно че истинските ти приятели ще се появят тези които ще те приемат като такъв,за това по смело и успех :)

14.   Напълно съгласен съм с №9, то рано или късно малко по малко всеки ще си направи изводите, но така да го заявиш направо недей, особено родителите ти. Едва ли ще те разберат.

15.   Прочити внимателно №11

16.   №11 ти май не си много наясно. Момчето ти каза че е гей, а не бисексуален. На него му харесват само и единствено мъже, няма как да започне да харесва жени. :)

17.   Cпоред мен геиовите са болни хора това е болест.... истинска епидемия :Д:Д:Д:Д

18.   Според мен №17 е гей и за това внимателно е прочел коментарите, може би и цялата тема. Но явно и той се страхува да си го признае. Споделям мнението на №16.

19.   Бъди такъв какъвто ти харесва.Но по-добре не се разкривай на родители и приятели защото обществото е много задръстено и ще страдаш ненужно.

20.   Aз съм на 16 и аз като тоя приятел мисля че съм гей и не мога да си го призная

21.   Бате немога да ви понасям вас гейовете честно ти казвам ... !!!

22.   Намери си приятел, постави си цели в живота, сподели с близък приятел, няма нищо страшно

23.   И кво решение взе,мн ми е чудно,,,,

24.   Искам да изразя мението си че , няма нищо по-добро от това всеки един човек да живее живота си както го чувства и разбира.Нека всеки един бъде свободен и да не се притеснява от приятелите , близките че е различен.Това е тежко бреме , да криеш за своята сексуална идентичност.Запомнете че , който ви цени и обича ще ви приеме такива каквито сте.Не е нужно да знае целият свят за вас , важно е да намерите сили да го признаете пред вас самите и тогава пред останалите.Живейте си живота и намерете смисъл за палноценно съществуване , независмо от всичко защото преди всичко сте хора като всички останали.

26.   ако са ти истенски приятели би трябволо да те разберад

28.   Препоръчвам ти да видиш истории от сайта razkrivane.org, както и да се сдобиеш с книжката "Моето разкриване" от книжарниците на "Хеликон" в страната (а във Варна -- и в "Сиела").
В София вече повече от година има и група за взаимопомощ на гей хората, която се води от професионален психотерапевт -- пак там ще намериш и линк как можеш да се включиш в групата -- тя би могла да ти е много полезна, независимо дали и без това си намерил приятел, на когото да се доверяваш.

29.   Аз съм лесбийка и не ме е срам, просто се харесвай такъв, какъвто си и не робувай на общото мнение.

30.   не се крии няма смисъл имам толкова много такива приятели, те сами си го казват аз съм тъкъв и точка не се обяснявай бъди твърд и си отстоявай своето :)

31.   Когато откриеш точния партньор, влюбиш се в него и изградите здрава и щастлива връзка, няма да ти пука особено за мнението на околните - дори на приятелите и родителите. Не съм гей, но имах сходен проблем - родителите ми не харесваха жена ми. Понякого уви близките се превръщат в голямо препятствие пред личното щастие. Но по-важно е да потърсиш и откриеш собственото си щастие от колкото да си добър син на родителите си. От второто няма особена полза, ако си нещастен.
Аз си мисля, че не е пък чак толкова страшно да си гей, дори в БГ. Вярно е че голямата част от българите повече или по-малко открито презират и мразят гейовете, но пък те си имат гей общество и си се подкрепят. А и гей парадите им са готини :)

32.   и аз сам гей и искам да лапам... някои ако иска да пише

33.   Значи заради такива като №32 не ни взимат насериозно!! Що за глупости? Като си вреш сексуалната ориентация в очите на хората, как искаш да те приемат? Лапай си твоя бе!

Авторе, правилно са ти казали хората - личният ти живот не засяга никого от външното обкръжение. Според мен обаче вашите трябва да знаят. Разкриването пред тях е важна стъпка. Първоначално няма да го приемат добре - колкото и широкоскроени да са. На моите им беше много трудно, особено на майка ми. С времето нещата ще се подобрят, повярвай ми. Няма да е по-добре да те сварят на калъп с някой пич и да вземат да изпоприпадкат там, защото повярвай ми, все някога ще се случи. А от приятелите, може би е по-добре да споделиш само на 1-2 и то, ако са ти много близки. Младите като цяло по го приемат по-добре, надявам се твоите да те познават достатъчно, за да знаят, че гей или не, ти си все същият.

Успех, приятел :)
Една лесбийка

34.   Мисля, че ако 32 беше искрен, нямаше да пише тук глупости, а досега да е овършал всичките сайтове за запознанства с цел секс :)

35.   обичам да си муша неща в дупето