Споделена история от Секс и интимност

Презерватив - какъв да използвам?
Отскоро правя секс и не знам кои са най-добрите презервативи.С приятеля ми ползваме от най-обикновените, но не мисля че са надеждни. Знам че Дюрекс са добри, но има толкова много видове от тях, че не знам кой да избера. Вярно ли е че презервативите имат размери? На приятеля ми му е средно голям.

Коментари

1-50 от 58

1.   Aз поне не мисля, а и не сyм чул че презерwативите имат размер. Знам само `е имат разли`на форма, цвят, аромат а ти как прецени че на приятелеля ти е средно голям ?

2.   Дюрех са много скапи, Виталис и Спортекс са достатачно надеждни за доста по ниска цена. Доколкото до размера има по големи на тях пише "super long" или "extra large" просто гледай да не такав защото може да се изхлузи по време на акт. Имай на предвид че не предлагат 100 % гаранция затова проверявайте след секс дали е здрав и задалжително го сменяйте ако продължавате след като сварши. Ако се скъса просто отиди в аптеката и си купи "постинор" или някакъф еквивалент, колкото по барзо го направиш толко по голям е шанса ти да не забременееш, мисля че до 3 дни след секса може да се пие но на 3тия ден шанса е 40-50 %, а ако го изпиеш веднага е около 90-99 %.Успех

3.   Най-добре използвай Durex Performa ... поне тях използвахме с приятеля ми в началото на връзката ни :)

4.   Durex само марката им звучи добре иначе са пълни боклуци. 2 от 3 са ми се късали подред (от различни кутийки) и от тогава ползвам само LifeStyles и до не съм късал!

5.   Аз пък ще ти кажа, че използваме само Durex и до сега нямаме нито един скъсан презарватив. Презарвативите не се късат, защото са некачествени, а защото не се поставят правилно.

6.   Само Дурекс...от две години ги ползвам непрекъснато и нямам случай на НИТО един скъсан! НИто един, а това е много секс и не с един човек..повярвай ми...Незнам какъв трябва да си, за да скъсаш Дурекс!

7.   Аз само веднъж съм късала Дюрекс и то от тези ultra thin...иначе само Спортекс най-здравите!

8.   Според мен най-здравите са на Паломита, но избора на презервативи не зависи само от здравината. От гледна точка на мъжа понякога и трябва да се има предвид размера, защото ако правиш секс с малък или голям презерватив увеличаваш възможността от скъсване. За съжаление в българия има много малко възможности за избор по отношение на този параметър. От гледна точка на жената трябва да се избере презерватив, който най-добре се понася от организма й. Тъй като във влагалището на жената няма епидермис тя много лесно развива различни бактериални инфекции и най-често гъбични. Често състава на един презерватив поражда такава инфекция, дори и той да е най - скъпия, най-здравия и с най-качествени материали.

9.   май най-добрите са Дюрекс, но от обикновените. Оребрените понякога имат обратен ефект и не се харесват на жените...за мъжа е все едно

10.   Здравейте, имам проблем..
Преди сегашната ми приятелка съм правил секс с презерватив няколко пъти и всичко е било нормално. Но с нея два пъти пробвахме и всичко е наред до момента, в който сложа презерватива .. пенисът ми моментално пада..
Мисля че проблемът се дължи в това, че пенисът ми е доста дебел и за да се сложи презерватива трябва да се опъне, а това води до болка... след като сложа презерватива всичко се проваля, но дължа да подчертая, че преди това, пенисът еректира до максимално положение..
дайте ми съвет, много зле се чувствам :(

11.   :) Аз се загледах в темата, защото и аз се чудих какви са разликите м/у видовете durex, но не открих кое знае какво и май ще ги тествам поред. Затова пък мога да споделя опит. Светлосините, тези с мехурите - те са доста стабилни. И аз съм над стандарта за дебелина, и засега тези ми подхождат най добре като здравина и лекота на слагане. Нито за жената, нито за мъжа няма значение дали ги има мехурите - само внушение. Иначе най-голямо удоволствие е със ултра-тин. За най-отдолу поста - и аз страдах по начало от това, но повярвай - просто по-внимателно поставяне и повече страст ;) А и късането също пряко зависи от поставянето :)

12.   И аз все се чудя за какво са тези оребрените .. мисля че няма кои знае какво по различно чувство ..

13.   -Мили хора, ползвам дюрекс от 1 месец. Развих някаква алергия от латекса или от лубриканта не зная. Много е гадно. Лечението ми костваше около70лв. Сега съм предубеден. Не зная какъв вид да използвам.....

14.   Vitalis ili sportex. пробвайте различни видове и ще решите сами. но ги поставяйте прравилно.

15.   Дюрекс според мен и приятелките ми са страхотни, досега не сам чувала за размер на презерватив, но може и да има незнам , но ги пробваите наистина са страхотни.

16.   Ох, незнам .. Аз от много скоро правя секс. Приятелят ми е много по навътре с тези неща с презервативите, но аз не съм, такаче много се притеснявам. Но се посъветтвах ии разбрах че наи-добрите са Дюрекс .. Аз също не сум чувала за размери на презервативи..но, даа, може и да има.

17.   Спортекс също са добри!

18.   За размерите и аз разбрах преди година, две. В България явно няма много избор. Приятел ме помоли на идване от Германия да му взема колкото мога №56, защото тук имало само до 54.
Аз лично съм питала за размери в аптеки и аптекарките ме гледат с неразбиращ поглед. Накрая стигнах до сексшопове.
Не знам колко са надеждни дюрекс, ползвала съм два-три пъти в екстремни ситуации. Приятелят ми каза, че е доволен от екстратина, по разбираеми причини. Иначе само от сексшопове поръчваме. Отиваш, питаш си, обяснява ти се с подробности и само да има с кого да практикуваш. Тези, които ползваме сега ги внасят от Австрия и ни излизат много по-евтино от дюрекс. Минете покрай някой сексшоп и няма да сбъркате. Да не говорим, че отиваш да питаш за кондом, връщаш се вкъщи с още 5 играчки.. :)

20.   на мен ми се скъса един път

21.   Загледах се защото се чудех дали наистина дурех са наи-добрите и явно да аз не веднъж съм ползвал дурех и също не съм късал не знам защо се носи слух , че се късат а от дурех за мен са наи-добрите Дурех Лове

22.   Презервативите нямат класически размери (като при дрехите), има една обиколка. В Германия са 56 мм. (това е широчина някаква), но продават и по-големи до 58 мм. Не вярвам в България да са по-малки, просто гледайте марката. Знам за ЛайфСтайл със сигурност ,че са много тясни.
Дюрекс Перформанс СА ОБРАБОТЕНИ и парят на мъжа, те по принцип имат за цел да одължат акта.
Аз ползвам само Дюрекс, защото приятелят ми много-много не му се занимава с темата и ползвал винаги тях, НО ИСТИНАТА Е,ЧЕ СИ ИМА СТАНДАРТИ И ВСЕКИ АМА ВСЕКИ ПРЕЗЕРВАТИВ Е ТЕСТВАН ЕЛЕКТРОННО. Взимайте си българките на Спортекс, защото пройзводителя го знаете поне къде е.
Не ползвайте възелин и други лубриканти, само специалните. Внимавайте с мацки с нокти!
Ако се скъса презерватива, не се панирайте, но веднага отидете до близката аптека. Има хапче, което се продава без рецепта, за спешен случай. Струва къ, 30 лв., поне няма да се потиш цял месец дали си направил беля.
Ако ви се е късал презервативът и сте стресирани, носете винаги такова хапче в себе си и го дайте на жената колкото може по-бързо. Не се оставяйте някоя дама да ви впримчи с нежелано дете, а дръжте всичко в собствените си ръце!!!!
Няма 100% сигурност, но само с кондоми хем ще се предпазите от болести , но и от инфекции, а и няма да трябвва да вдигате сватби на 18

24.   До кондомите ... използвала сам Durex, Sportex и от тези обикновенните определено има разлика в здравината, но от всичките ми са се късали .. незнам на какво се дължи това . Ако сте сигурни в партньора си че не е заразен с някоя венерическа болест ( които изобщо не са малко на брой) и презерватива ви се скъса не е задължително да сте бременна, защото за да има бременност момичето трябва да е :
- 3 дни преди овулация (ако акта е преди овулацията , сперматазоидите попаднали в матката стоят там и "чакат" да се отдели яицеклетка и да нападнат , тези гадинки живеят до 72 часа от попадането им на благоприятното място. )
-по време на овулация която продължава 2-3 дни (в този период секса без презерватив е забранен за нежелаещите да стават родители . Но ако през тези дни ви се скъса кондом , колкото и сигурно да е момчето , че не е еякулирало в вътре в момичето , то при превъзбуда се отделя малко количество сперма , която може да е фаталната , така че притичайте до близката аптека за Ескапел ( тази таблетка е на стойност 30 лв. и не е препорачителна честата й употреба , поради хормоналните и съставки , 2 пъти годишно приемане на Ескапел е много - съветват лекари. ))
- 2 дни след овулацията ( през тези дни яйцеклетката е готова за оплождане , и само това чака ... след тези дни тя умира и вече няма какво да бъде оплодено. )

През тези 8 дни скъсания презерватив е фатален ... но след тях 95 процента няма риск от забременяване , както и полза да се пият хормонални хапчета , който в по честа употреба са вредни ... За по голяма сигурност може да се посъветвате с гинеколог за някой противозачатачни таблетки..

Това от мен се пак не съм специалист по тези работи ..

Пазете се !!!

25.   моя пенис е по малак какав модел, марка да използвам. Моляте помогнете. Благодаряви!

26.   от всички, които съм опитвал най-добрите са два вида дурех лове и спортех черните

27.   Durex Sensation , Durex Elite

28.   късалисамиса от всички видове презервативи явно неги слагам правилно как точно се слагат благодаря!!!

29.   http://std.about.com/od/condoms101/a/condomsize.htm

30.   Да има рамери просто отиди в аптеката и кажи колко му голям скротума и на мен лично с реснички са най добре

31.   Аз съм влюбена в розовите Виталис, но внимавайте-най-тънките от серията са. Но пък са немски и са сравнително евтини. (Не са обикновени, имат си кутийка, упътване и всичко. ) Мисля, че трябва да откриеш кои ти доставят най-много удоволствие и ти дават сигурност.
Няма размери... поне аз така знам.

32.   30 Какво общо има размера на презерватива с размера на скротума????

34.   Аз използвах сшур но много лесно се късат и вече използвам дюрекс

35.   Аз и приятеля ми в началото много се чудехме какви точно презервативи да използваме.. аз се посъветвах с приятелки повечето ми казаха да използваме дюрекс, но ме предупредиха да внимавам с една тяхна разновидност "дюрекс лов", защото не били кой знае колко надеждни и много се късали.. С приятеля ми изпробвахме няколко от видовете дюрекс и сме доволни, но решихме да използваме и Спортекс и аз лично съм по-доволна от тях..

36.   durex

37.   Ползвал съм Durex и Sportex. И двата са добри, но е много важно как се поставя. Аз обаче предпочитам секса без презерватив!!!

38.   Durex Classic за най-лесно. Светло синя опаковка.

13...

39.   Спортекс са малки. Durex не са лоши и не са тесни и гадни. Най-добрите са LifeStyles. Особено едни черни има, но всичките им видове са добри. От тия, дето се продават в България, те са най-добрите, но не винаги ги има, а и са скъпи. Не са тесни, както пишеше по-горе, някой определено е с грешка. Имах проблеми с презервативите, докато не открих LifeStyles. Те са подходящи за по-голям пенис на дължина и ширина - обикновено средностатистическите са по-малки и ако пенисът е по-едричък, са тесни или се изхулват, понеже не могат да се поставят напълно и само висят на върха. После едно бъркане пада.... В България няма достатъчно видове по отношение на размера и изобщо няма информация върху кутийките, купуваш и не стават, по метода на пробата и грешката, ама може да ти се развали секса от тесен гаден презерватив. Спортекс изобщо не са подходящи за по-надарени мъже.... Всичките им видове са тесни.

40.   DUREX :)

41.   и от какво се пазите

44.   Скоро ползвах нова марка, Casanova и моделът беше Triple Sensation. Така се казва защото има оребрения, релефни точки и лубрикант. Пробвайте!

45.   Аз презервативи не използвам и не се интересувам от тях. Преди като бях на 15, 16 години и много ми беше интересно какво е това презерватив и как се използва. Сега нито правя секс, че да ми претрябва, нито имам някакви желания да се занимавам с това. Като мине побертетът и всичко отихва като след буря. Опитай от всички марки, която ти хареса значи това е за теб.

46.   На мен от Sportex ми спада примерно, а от Durex utra thin или real feel си е доста добре. Според мен трябва да си пробвате и да разберете кои ви допадат най-много.

47.   На мен най-удобни са ми ultra thin на durex и купувам предимно такива.

48.   С приятелката ми слагаме durex но той не ми подхожда или е много дебел или е много къс а винаги взимам един и същ размер кажете кой е най-добрият

49.   до 48- вземете си sportex.. има едни червени с пръстенчета върху самия презерватив...

50.   Извинете да попитам има ли презервативи lifestyles в бг по категорично за варна благодаря предварително.

52.   Пробвай презервативите DELIGHT. Някакви нови са но ми харесват повече от sportex и lifestyles а са и евтини. Приятелката ми също ги хареса.

54.   аз от 2 години ползвам дюрекс елит, с тях чувството е много приятно, има размер 56, аз го използвам(нали някой твърдеше, че го няма тоя размер в бг) лилава кутийка е и са просто мн готини, нямал съм инциденти и тн.. и приятелката ми е много доволна от усещането, но все пак това е относителноза различните хора :)

55.   Durex са най-добрите презервативи. От новите - Mutual Pleasure. Доста промазани са с любрикант, имат релефни точки и вътре имат бензоидната съставка на предишните презервативи Durex Performa за забавяне на изпразването. С приятелката ми вече няколко пъти изпробвахме Durex Mutual Pleasure - яки са. В началото изпитах някакво странно усещане в хуя, подобно на леко изтръпване, но след това, по време на секса, наистина забавят изпразването...

56.   И аз досега съм ползвал durex. Като излязоха новите mutual pleasure си купих две три кутий и оттогава секс не съм видял. В момента в които го сложа и хуя ми изтръпва от тоя препарат вътре, става тотално нечуствителен и след една минута секс ми пада. Бях се видял в чудо, докато разбера от какво става така. Не искам да ги виждам вече, бях решил че съм се повредил нещо.

57.   Абе, дюрекси-мюрекси все тая. От години си купувам плодовите презервативи по 25ст. от аптеката и досега съм късал само веднъж и то защото момичето беше с маникюр. Не знам какво толкова се вживявате с тоя дюрекс. Аз лично 3лв за 3 презерватива няма да дам!

1-50 от 58