Споделена история от Секс и интимност

Лабиринт
Здравейте! Това не е първата история, която публикувам тук и тъй като предния път това много ми помогна се надявам и сега да е така.
От доста време насам имам желанието просто да си хвана куфарите и да замина някъде далеч. Просто не се чувствам добре тук. Хора като мен не виреят в България. Последните 10 години от живота ми не бяха рай. Трябваше много неща да преборя и тъкмо когато мислех, че съм успяла нова беда се появяваше на хоризонта.

На 23 години съм и имам ХПВ (човешки папилома вирус). Това много ми тежи. Все още се лекувам и не мога да правя секс. Не мога да имам партньор, гадже, приятел.. Това много ме потиска, защото не съм от хората с много приятели. Падам си малко вълк единак. Не обичам когато хората ме предават и са нелоялни и ми писна да прощавам когато поредната "приятелка" ме зареже заради гаджето й футболист, който си е хванала за да върти и да го ползва, фукайки се във фб..
Не знам до кога ще е това, тъй като имам и други усложнения и трябва да лекувам и тях.

Най-смешното е, че в живота си съм имала само 2 партньора. С първият ми приятел правих секс без презерватив. Той ми е лепнал този вирус и съм била носител като доста голяма част от хората, които правят секс без презерватив. Доверих му се, а не трябваше. За раздяла след връзка като тази, в която бях постоянно наранявана емоционално ми трябваше доста време, за да се възстановя. Този човек ме промени. Пречупи мe. Допуснах някого до себе си и той ме видя уязвима. Това ме побърка. Той беше ужасен човек без достойнство и морал - моя пълна противоположност. Направо не мога да повярвам как живота ме срещна точно с такъв боклук. Моя огромна грешка е, че не бях ходила на гинеколог доста време след това. Имам страх от гинеколози, защото не бях попадала на добри и внимателни. За това вината е изцяло моя и си плащам цената..

Повече от година след това, в която не съм била интимна с никого, започнах връзка с друго момче - стар познат. Мислех, че най-накрая имаме шанс за нещо истинско, тъй като предния път нещата между нас не се бяха получили заради недоразумение. Но отново се скарахме и той пак ми показа колко струва. Оказа се, че ми е лепнал гъбички и ме заряза заради "любовницата" си, с която бързо ме замени (от която може би ми ги е лепнал? ) Този път използвахме презерватив, но явно той не предпазва от някои неща като например лоша устна хигиена.. А падналият ми имунитет улесни нещата.
Когато отидох на лекар заради сърбежа, който бях получила се оказа, че не само имам гъбична инфекция, но и раничка на шийката на матката и вероятно ХПВ вирус ( което в последствие се потвърди), а после трябвало и да ми се слагат ваксини и още и още. Е това вече ме изкара извън релси.. Исках да поговоря с вече бившето ми гадже, но той любезно ми обясни, че нямал нищо против мен, но просто сме имали различия в харакетерите, а и аз първа съм си била сменила статуса във ФБ.. Дори не му пукаше за собственото му здраве..
На всичко отгоре трябваше и да се боря с наглите ми колеги от новата ми работа и да се справям със семейните ми проблеми, който изникваха постоянно.
Днес в супермаркета се срещнах с първият ми приятел, с който не си бяхме продумвал и дума откакто се бяхме разделили. Той дойде, здрависа се с мен и каза - "Как си? Нещо изглеждаш много посърнала" и ми се усмихна.

Благодаря Ви, че прочетохте историята ми. Не търся съжаление, но се надявам да срещна разбиране. В момента нямам с кого друг да споделя. Надявам се и да няма много негативни коментари.

Коментари

1.   Много си се филмирала с това, че си носител на ЧПВ. Опасност има, ако си правила типизация и се е установило, че имаш някои от високорисковите щамове. Което пък отново нищо не значи. Освен по-голяма вероятност, но не и задължителност да се разболееш от РМШ. Презервативът не предпазва от ЧПВ, но е желателно да се ползва, естествено. Засилвай имунната система чрез имуностимуланти, намали стреса. Няма човек, който да е правил секс и да не се е срещал с вируса през живота си. Всеки организъм се справя в зависимост от това каква е кондицията на имунната система в момента на срещата. Проблемът е, че при жените е в пъти по-опасно поради анатомията им. Но пък не виждам как ще караш всеки с когото би имала сексуална връзка да ти предоставя изследвания и тогава да правиш секс с него. Подбирането на партньорите е важно, но не е гаранция. Работи върху мисленето си и представата си за нещата изобщо. Стресът, негативните мисли са основната причина за слаба имунна защита.

2.   Здравей, историята ти ме накара да се усмихна. Всъщност здравослояните проблеми, които имаш не са кой знае какъв проблем. Кандидозата е напълно лечима. На всяка жена и се случва поне веднъж в живота. Може да възникне и от употреба на антибиотици или от срив на имунитета, дори приятеля ти може да няма нищо общо с това. ХПВ не е толкова страшен, трябва редовно да посещаваш гинеколог 2 пъти в годината за профилактични прегледи. На времето, като не е имало такива модерни тестове за ХПВ и съответно ваксини? ! Сега, като са открили, че тази инфекция се асоциира с повишен риск от рак на шийката, вече чудо голямо!? Нали за това се правят тези профилактични прегледи? Нищо страшно не ти се е случило, живей си живота :)

3.   До номер 1 - да, имам 18 и 59 генотип и сега се лекувам с имуностимуланти и тн.

4.   Здравей. Историята ти наистина е тъжна и ме трогна, защото донякъде виждам себе си в нея, като изключим здравословните ти проблеми, които съм сигурен, че ще преодолееш. Това да избягаш в чужбина, не е решение, но ако мислиш, че това е най-добре за теб и ще промени нещо.... направи го. Човек по-добре да опита и да не успее, отколкото да стои и да мисли какво е могло да се получи. Бих се радвал да поговорим повече.

М. 29

5.   Номер 4 - и аз бих се радвала да поговорим, но администраторите не публикуват координати и данни на потребителите.