Споделена история от Секс и интимност

Женски проблем
Здравейте! Почти на 21г. съм водя полов живот от няколко години и не ми се случвало до сега следното нещо което ми се случи преди 4 дни. Имам нещо като кафяво течение в малко количество, нямам болки, нито гадене, нито сърбеж.. никакви оплаквания.. Срам ме е да споделя на някой и да отида на лекар.. чудя се да изчакам ли да се оправи от само себе си..
изчетах в нета какво ли не, но въпреки това написах и аз такава тема, като искам да чуя мнения съвети и случки при други с подобен проблем и как с а постъпили..
Мерси предварително..

Коментари

1.   Това е най-вероятно предменструално течение. Ще ти дойде в следващите няколко дни. Ако обаче не ти дойде до 1 седмица, посъветвай се с лекар.

2.   Да не си започнала да пиеш контрацептиви? Ако да, то така е първия месец. Но причините може да са всякакви - кисти, гъбични инфекции и т. н. т. И как така може да те е срам да отидеш на лекар на 21 години? На лекаря нищо няма да му направи впечатление, сигурно всяка втора жена ходи при гинеколога с оплаквания от разни течения и в това няма нищо странно или срамно.

3.   Или ще ти идва или наистина имаш някаква инфекция, за това ако не ти дойде до 1-2 дни, тичай при доктора. И не се притеснявай, те докторите какво ли не са виждали, хич няма да се впечатлят от някакво си течение, ама за теб и твоето здраве може да се окаже, че е важно да идеш.

4.   Трябва да ти дойде мило в скоро време, аз съм така преди всеки цикъм, смис. 2, 3 дни преди да ми дойде.

5.   Зависи кога трябва да ти дойде цикъла. Ако течението ти се е получило 10-15 дни след като ти е свършило най-вероятно е овулационно зацапване- случва се, особено при смяна на сезони, понякога при силни емоции и стрес. Получава се и ден два преди да ти дойде. Това са най-баналните причини.
Но има вероятност да е признак и за някое венерическо заболяване, рядкост е, но все пак съществува като риск. Не мисля, че има нещо срамно да отидеш на гинеколог, още повече след като водиш полов живот. Направи си един преглед, женската полова система е доста деликатна и е хубаво да се правят редовни прегледи, не забравяй, че някога и майка ще ставаш.

6.   Привет, мила, аз съм момиче почти на 20г, случвало ми се е да имам кафяво течение един ден преди и един ден след менструалният цикъл, мисля, че за този период е нормално. Веднъж обаче, целият ми менструален цикъл беше само кафяво течение и беше малко, т.е в дните, когато трябваше да ми дойде имах само кафяво течение и отидох на гинеколог. Оказа се, че няма нищо притеснително и това е нормална менструация. Не се притеснявай, ако има нужда отиди до джипито да ти даде направление за гинеколог.Успех

9.   Щом не си бременна,ще ти дойде след няколко дни. :)

10.   Спокойно. Не плашете момичето. Нищо му няма.Напълно нормално е.

11.   Въпреки че не е изключено да е свързано с инфекции, е по- скоро признак за промени в менструацията. Понякога това са клетките, които не са изхвърлени по време на менструация. При овулация, също може да се появи кафявото течение. Сред най- честите причини е и бременността. Когато ти дойде цикълът, и вместо нормално кървене, имате кафяво течение, може да означава, че чакате дете. Ако се появи след менструацията, това са неизхвърлени клетки.
При всички случаи, кафявото течение трябва да бъде консултирано с гинеколог, за да разберете истинската причина и ако е необходимо, да започнете лечение. И дори да са обикновени клетки след менструацията, пак можете да си направите преглед при гинеколог.

13.   И аз имах такова течение и след 1 месец разбрах, че съм бременна. Кога ти беше последния цикъл, взимаш ли предпазни мерки?

14.   НА 27 очаквам да ми дойде, имах това течение няколко дена 3 4 след което си саморазписах едни вагинални таблетки които ползвам ве4е 3-ти ден и нямам вече такова течение..