Споделена история от Секс и интимност

Здравословно ли е да се прави секс по време на бременност?
Поздрави до всички читатели на този анонимен сайт за споделяне! Дойде време и аз да задам въпрос и да видя вашите мнения. Ще ми бъдат полезни. Бременна съм във втория месец и откакто разбрах, че чакам дете спрях секса. Но и аз си имам своите нужди и вече мога да кажа ми е трудно да издържам без секс, а и съпругът ми също. По мои разсъждения докато коремът е малък май няма да има проблеми, но може ли да продължавам да водя редовен полов живот в края на бременността, когато коремът ми вече е станал голям. Ако има тук хора с деца, споделете ми жените-правили ли сте секс докато чакахте дете или и господата могат да отговорят на въпроса ми. Водихте ли полов живот със съпругата си, докато течеше бременността? Мога ли по някакъв начин да навредя на себе си или на бебето си така? Ще съм ви благодарна, ако ме посъветвате!

Коментари

1.   Задай тези въпроси на гинеколога си, който ти следи бременността.
Иначе има достатачно и литература, и статии по женските списания - напълно безопасен е сексът по време на бременност, ако бременността е нормална т. е. не е паталогична. Друг е въпросът дали ще имаш желание заради хормоните, но е глупаво и излишно да се въздържаш.
Колкото до големия корем - аз се надявам да не го правиш с корема, а с вагината си, която не е засегната поне до раждането си. Важно е просто да избираш удобна за теб поза и да не наддаваш прекалено много кг., че ще си тромава, но бременността не ти пречи на секса.
Имам приятелка, която дори спала с мъжа си след изтичане на водите, защото знаела, че дълго след раждане няма да има секс. Е, това е малко екстремно, но все пак ако нямаш противопоказания нищо не ти пречи.
Успех

2.   Жена ми скоро роди второ дете, и пеез двете бремености сме правили секс редовно, а първо ни дете е инвитро. Вечерта преди да се роди първото(беше с планово секцио) също правихме секс. Така че не се тормозете а стреляйте. Е естествеіно по внимателно.

3.   Номер 2 - ами то инвитрото нищо не променя, просто е заченато детето по различен начин, но къде и как расте си е същата работа.