Споделена история от Секс и интимност

Имам бяло течение и се притеснявам за каквито и да било интимности..
Имам бяло течение не помня от кога, много отдавна.. И се притеснявам, че това ще ми попречи да бъда интимна с бъдещия си приятел. Едва ли ще му е приятно, ако иска да ме опипа или ако иска да ме лиже. До сега не съм намерила ефикасно лечение....
Когато съм в цикъл, нямам, но после отново се появява. Постоянно ходя с превръзки, за да не нацапам бельото си, и е изключително неудобно и неприятно, защото мирише кофти и просто наистина ми е втръснало.
Благодаря предварително! :)

Коментари

1.   На колко си години ? Това е от възраста ти ако си до 14/15 г.

2.   Ами знаеш ли,че за тази работа има гинеколог....

3.   Ами отиди на лекар, да ти вземат секрет. Вземи си Лактацид интимен гел, носи памучно бельо, най-добре да не са прашки. Спазвай добра лична хигиена, но не и прекалена, защото и прекаленото миене може да ти докара гъбички, както лошата. Или са гъбички или инфекция. Секрета на бели парцали ли е, сърбеж, парене? Ако са гъбички, не яж сладко и тестено. Можеш и да се миеш с отвара от билки като смрадлика, лайка и др.

4.   Аз съм на 15 и имам дори и когато съм в цикъл.
И аз се подмивам с Лактацид, но в България е около 8-9лв и за това баба ни праща от италия по 3 евро.Казвам ти го ако имате някакви роднини в другите държави, защото е по-евтино. Ще следя темата ти и ако ходиш на гинеколок напиши после какво ти е казал, защото и мен ме интересува :)

5.   И аз съм така, нищо не ми помага и ми е много неудобно преди секс все да тичам до банята и да си сменям бельото...ужасно е...ще се радвам, ако имате някакви идеи....

6.   Мий се по често.

7.   Това е нормално и за него няма лечение. Затова хората са измислили ежедневните превръзки.

8.   спри превръзките не се мии с никакъв сапун можеш еднократно да приемеш Тинидазол - всичките таблетки .

9.   Бе какво се правите на лекари тук - за целта се ходи на гинеколог. Предполагам, че си младо момиче - ако се притесняваш, помоли майка ти да те придружи. Ще ти изследват секрета и ще се види от какво е предизвикано течението. Може да се окаже, че няма конкретна причина.

БЕЗ РАЗНИ САМОЛЕЧЕНИЯ, които може и да не помогнат или влошат нещата.

10.   Здравей имах същия проблем като теб,но от както пия най-обикновен бял равнец две чаши на ден(препоръчително преди хранене) вече нямам нищичко-колкото и невероятно да звучи.пробвай,няма да ти навреди,поздрави

11.   Някои тук дават големи съвети, а не могат да напишат правилно думата "гинеколог".

Към авторката:
Не се притерснявай от течението. Аз преди време също се притеснявах поради същите причини, които ти си изброила, и отидох на лекар. Взеха ми секрет и резултатите не показаха нищо обезпокоително. Направиха ми и тестове за разни венерически болести - за хламидии и за още нещо по преценка на лекарката - бяха отрицателни. Отиди и ти на преглед и искай да ти се направят изследвания. В никакъв случай не пий антибиотици:
1. ) самоинициативно;
2. ) предписани от лекар, но без изследване, което да доказва наличието на определени бактерии;
3. ) без извършена антибиограма, която има за цел да провери с какъв препарат да се изтребят вече откритите гадини.
Казвам го, защото лекарите предписват лекарства на кило, "по лична преценка", често без изследвания, често неправилни, при което пациентът не се излекува, а лекарите печелят повече посещения в кабинетите си, а фармацията се залива с пари. На мен така са ми предписвани залудо какви ли не лекарства, и то от "водещи специалисти" за заболявания, които изобщо не съществуват в организма ми и това твърдение съм подкрепяла с изследвания. Ако се пие неправилен антибиотик е възможно да стане дори по-лошо, затова с лекарствата трябва да се внимава, да се обмисля приема им, защото това не са бонбони. Колкото до приятеля ти, можеш да му обясниш, че си предприела мерки, ще посетиш специалист и ако накрая изследванията са окей, можеш да му кажеш просто, че това е специална течност, която предпазва вагината от вредни микроорганизми и за това е там. Ако не е някой недорасляк, би трябвало да разбере и да не се "гнуси", защото това си е част от женското тяло. И още нещо - никога не мий със сапун самата вагина, защото ще нарушиш микрофлората и ще стане по-лошо. Само отвън измивай. И като се бършеш след тоалетна - винаги от посока вагината към ануса и никога обратно.