Споделена история от Секс и интимност

Искам да имам семейство,но не знам как да му го кажа!
Здравейте. Аз съм жена на 22 години, той е на 23. Гаджета сме от 4 години и все още не сме сгодени. Три от приятелките ми наскоро си родиха бебочета и ми казаха, че въпреки всичко през което са минали, чувството когато видиш детето си е неописуемо. Водя полов живот от 19 годишна, като първия ми път беше точно с човека, с който съм сега. Той е най-милия човек, който съм виждала. Може в секса да е супер внимателен, може да е и бог! Обичам го страшно много, но никога не сме говорили за брак. Общо взето, много искам да имам семейство. Искам да сме аз, той и може би едно малко бебоче, което да носи нашата фамилия. Наше дете, наша къща и наш живот. За жалост, той дори и не подозира за желанията ми. Толкова много искам това, но няма как да стане. Веднъж исках той да свърши в мен, за да го излъжа че ще пия хапчета и няма да стане нищо, но ме хвана страх от реакцията му след време и не го направих. Обичам го, и той ме обича, но както всички други жени, и аз искам да съм щастлива. Не, че не съм. Щастлива съм, но е друго когато вече осъзнаеш че си голям човек, а не дете. Сигурно ще си кажете '' Тая луда ли е? Детето не е ей така да е роди и когато ти писне, да го хвърлиш през прозореца. ''. Знам, готова съм да поема риска. Още една година и ще завърша образованието си, а той е от богато семейство и живее в Русия. Няколко пъти сме ходели на гости в родителите му и е било много красиво. Баща му и майка му понякога се шегуваха и казваха '' Къде е пръстена?? Искам внуци! '' и аз винаги съм искала той да се повлияе, но уви.. От край време се чудя дали да не поговоря с него за това, но да го питам за брак, не е ли като АЗ да му предложа? ! Чувствам се неловко само като си помисля за това! Моля ви, помогнете ми, защото искам да сбъдна тази моя мечта.. :(

Знам, че темата не е за тук, но е наистина важно за мен а тази тема е най-посещавана.. Моля администраторите да публикуват това, защото наистина искам да взема това решение и да знам, дали въобще има смисъл да продължавам живота си с него..

Коментари

1.   За тук е темата, защо да не е. Поговори с него, кажи му как се чувстваш. Все пак сте заедно от толкова време, ако не можете спокойно да говорите за тези неща....

2.   Много хора ми казват че като дойде семейството и е по-сложно и да си живея докато нямам деца. Има време и това ще стане.

3.   Явно искаш да се възползваш от него, за да си финансово обезпечена и да не ти се налага да работиш, засрами се.

4.   "... искам да взема това решение и да знам, дали въобще има смисъл да продължавам живота си с него... "
Осъзнаваш ли колко силни думи си написала???
Ако не си опитай се и вземи решение дали да се разделиш или не с този човек!
А сега ако изключим последните ти няколко реда искам да ти кажа какво е от другата страна (мъжката). Значи на тези крехки 23 години ние изобщо не се и сещаме за брак още повече за деца. Е сега минаха малко години (при мен) и да признавам си вече дори и деца искам, но за сега пък на мен ми отказват :), та искам да ти кажа, че няма нищо срамно да си поискаш, та дори и ти да му предложиш брак. Но обезпокояващото, е че ти вече си мислиш за раздяла, т. е. за какъв брак и какви деца пишеш???
Честно казано ми се струва, че и ти не си готова или по-скоро объркана, но ще мине време...
Успех!

5.   Мила, не насилвай нещата. Защото както казват хората "насила хубост не става! " Ако приятелят ти е готов за брак и дете сам ще предложи. Ти и да го притискаш само ще го отвратиш от идеята. Пишеш, че още учиш, ами за къде бързаш? Завърши си образованието, стъпи си на краката и тогава мисли за деца. Защото ти може и да си мислиш, че си готова да гледаш дете, но повярвай ми, не си! Едно дете се нуждае от толкова много неща. А от написаното от теб малко ми се струва, че ти очакваш, че родителите му ще помагат, поне финансово, ама ако не стане така? Не знам приятелят ти работили ли и ако да какви пари изкарва, ама знаеш ли как се издържа семейство с една заплата? За това мила, помисли малко и не се поддавай само на импулсите си, защото после ще е много трудно.

6.   Единственото по-долно нещо от това да забременееш без съгласието на мъжа до себе си, е да забремееш от друг!

7.   "Още една година и ще завърша образованието си, а той е от богато семейство и живее в Русия. "
То и аз да съм, и аз ще искам да го вържа с бебе.

8.   Звучиш ми разглезена, хем бил перфектен, хем не знаела дали да си продължи живота с него. Приятелките ти са родили и хайде и ти, да не да останеш по-назад.

10.   Тц, момиче... Нека ти кажа нещо. Момчетата започват да мислят за брак и деца, приблизително когато станат малко по-възрастни. Това да си имаш дете далеч не е като във филмите. Ако беше толкова хубаво, както го описваше, то всички да имаха деца. Вие сте заедно от 4 години, предполагам, че вече искаш семейство, но повярвай, веднъж направиш ли го, връщане назад няма. Една грешна стъпка и се лишаваш от свободата, която имаш. Помисли добре, сигурна съм, че ще решиш правилното решение. :)

11.   Не искам да те разочаровам, но шансовете ти са минимални. На един руснак буквално се падат по 4-5 рускини, мъжете там са по-малко от жените и те буквално носят на ръце съпрузите си. Според мен като завърши, ще се върне и ще си намери някоя рускиня, защо не и богата.

12.   Ти с колко мъже си била, че знаеш дали твоят е перфектен или не? "Той е най-милият" от колко души? Кой е мил, кой е по-мил и чак на най-горната стълбичка ли е този?

13.   Не насилвай нещата, това, че ти си на 22 и си готова не означава, че той на 23 е. Говори с него, но не възлагай много надежди предварително, най-много да го уплашиш.

14.   12, може за нея да е най-добрия, не е нужно да разсъждаваш и да се правиш на интересен, к? Мноо устати ве.

По темата - Скъпа, не се тревожи. Хубавите неща се случват когато най-малко очакваш. ;))

15.   Според мен си малумна комплексирана разглезена и не осъзнаваш нещата и си голяма материалистка да не кажа продажна К... жалко за момчето. 1

17.   Защо ти е дете толкова рано? Ти искаш, искаш ама после да не го зарежеш до някоя кофа.

18.   Почкайте 2, 3 години и не бързайте толкова, поне той да стане на 25.

20.   Ех, дете, дете! На 22 си и морето и до колене, както се казва! Мислиш си, че всичко знаеш и всичко можеш и децата се гледат ей така, лесна работа! Е, да ама не! Изчакай някоя годинка, пък тогава си помисли ставаш ли за майка, защото да ме извиняваш, ама на 22 тепърва навлизаш в живота и реално идея си нямаш за какво става дума. Защо си мислиш, че в наши дни жените масово раждат на 30, че и отгоре? Ами защото имат достатъчно акъл да проумеят, че на 20 още за себе си не могат да се грижат, пък какво остава за дете. Че ти самата до вчера си била дете, нямаш собствени доходи, пишеш, че ще разчиташ на родителите на приятеля си... ами помисли си това зряло поведение ли е? Да родиш и после да разчиташ на другите да ти гледат детето? Защото самата ти тепърва ще си търсиш работа.

21.   Аз съм на 26 и съм в същото положение с приятеля ми. Всичките ми приятелки родиха, имат семейства само аз останах ей така с приятеля ми, излизаме смеем се и нищо друго, и така вече 2 години. Аз също искам семейство, но ако муго кажа това ще означава край на връзката, той иска да се рзвива професионално не мисли за бебета и тем подибни. Дано и за мен се появи някой подходящ, нямам търпение...