Споделена история от Секс и интимност

Желанието за секс
Здравейте!
Искам да попитам момичетата от какво зависи тяхното желание за секс?
Кога е най-силно и слабо?
Благодаря!

Коментари

1.   Ами зависи от много неща, но най-вече от месечния цикъл и от нивото на хормоните. Тъй като при нас нивото на хормоните се променя в зависимост от това в кой период от месечния си цикъл се намираме. Има дни около овулацията, когато сме страшно навити, но има и дни в който не ни се и мисли за секс. Но разбира се понякога върху желанието оказват влияние и още много други фактори. Примерно тежък ден на работа. Е, след тежък и напрегнат ден сексът е последното за което ще мислим, но пък след добре прекаран ден с любимия шансът денят да завърши страстно е много голям... така, че няма еднозначен отговор кога точно имаме желание и кога не. Всичко си зависи от конкретната ситуация.

3.   от настроението
ама през повечето време съм настроена за секс ;)

4.   При мене не зависи от това кое време от месеца е, а зависи по-скоро от това какво ми се случва през деня, щастлива ли съм, имам ли някакъв проблем, притеснявам ли се от нещо. Дълго време си живеех толкова добре, че бях щастлива непрекъснато и бях като нимфоманка. От скоро в работата преживявам по-голям стрес, подложена съм на психически тормоз, не спя добре и мисля само за работа. От месец насам не ми е минала и мисъл за секс, сякаш това не съм аз. Надявам се скоро да мине този период и покрай коледните празници да си възвърна желанието :)

5.   От момчето!!!

6.   най ми се е.е като съм в кензис

7.   Разбира се, че най-вече зависи от партньора! Поне при мен е така, задължително. Ако той знае как и какво да направи, за да ме предразположи, всякакви други битови проблеми, които може да имам през деня, остават на заден план. Вярно, че когато нещо ти тежи или те стресира от ежедневието, първата ти мисъл не е за секс, но с правилния подход, при мен това натоварване лесно изчезва :) Иначе съм съгласна и за хормоните. Обикновено повреме на овулацията имам най-голямо желание, което е съвсем нормално, все пак тогава се правят деца и природата си знае работата :) Също така, повреме на цикъл съм забелязала, че либидото ми е завидно, но досега не ми се е случвало да правя секс по това време.