Споделена история от Секс и интимност

Не мога да се отпусна след раждане
Здравейте!
Родих преди пет месеца и от тогава не сме правили секс с мъжа ми. Родих по естествен път с епизиотомия и имах разкъсвания с вътрешни и външни шевове. Опитвали сме два-три пъти, но много ме боли. Затова избягвам секса вече от месеци, а мъжът ми иска, все ми се натиска. Задоволяваме го с ръка, но също изключително рядко. Преди да родя го правихме редовно. Въпросът ми е как да започнем отново като аз явно се чувствам травмирана и физически, и психически от раждането.

Коментари

2.   Затова не бих родила по естествен път, а само секцио. Просто изчакай поне година да се възстановиш. После може да има нужда от пластика на влагалището.

3.   аа то пък секцио ще цъфнеш...

4.   "Задоволяваме го с ръка". Ами започни с уста. Или анално.
Майтапа на страна, но при това положение освен да му обясниш, че не си в състояние да правиш секс и имаш нужда от време да се възстановиш физически, не знам какво друго можеш да направиш. Дано мъжът ти да прояви човещина и да потърпи още малко. Кажи му, че не се чустваш добре, че не ти е кеф, че имаш нужда от време, за да си възвърнеш формата.

6.   Раждала съм два пъти. Около месец след първото раждане правихме секс със съпруга ми. Тогава се възстанових бързо, а и нямах никакви шевове. Второто ми дете се роди с килограм по-голямо от първото, беше преносено и раждането беше тежко. Имах проблеми и след изписването ми от родилния дом. Тогава до секс стигнахме след половин година. Страхувах се да не се разкъсам, все ме болеше и не можех да се отпусна. Разбрах, че всичко е на психическа основа. Мила, трябва ти време. Вечер, след като сложиш бебчо да спи, отдели време за себе си и съпруга си. Гушкайте се, просто полежете в тишина, не е задължително да правите нещо, отпуснете се, не бързайте. Говорете си, галете се, усетете се. Днес, утре, след пет-десет или петнадесет дни ще стане. Дано мъжът ти да е внимателен и да те разбира. Успех!