Споделена история от Секс и интимност

Кисти и секс
Имам поликистозни яйчнници и искам да попитам някои с моят или с подобен проблем как е секса с кисти има ли болка, и поблем при проникването?

Коментари

1.   Секса с поликистозни яйчници не е по-различен от при секса без. Секс не се прави с яйчниците - това са вътрешни органи. Секс се прави с вагината, клитора, уста, анус дори, но не с ВЪТРЕШНИ органи.
Вземи една книжка или влезни в интернет и виж къде са яйчниците - ДЪЛБОКО в коремнта кухина. Мислиш ли, че им пука ти правиш ли секс или не?
Проблемите при хората с твоя проблем са други. Ти имаш хормонлани проблеми и е възможно да не се възбудиш и навлажниш добре. Ползвай лубрикант.
Най-горещо те съветвам да отидеш и да ти изпишат противозачатачни, които да взимаш редовно и с години. Няма да се изчистиш за винаги, но поне временно ще имаш някакъв нормален живот, стабилни хормони.
Успех и не се притеснявай за сексуалния си живот - няма причини.
Жени без яйчници и матки правят секс. Клиторът - това е важният орган както и вагината

2.   Пак някой по биология заслужава не 2, не 0, а минус-две!
Къде са ти яйчниците, къде ти е вагината... ти имаш ли представа изобщо?
Кистите нямат нищо общо нито със секса, нито с проникването. Все едно да питаш: Онко-болен може ли да прави сека? Ами може, естествено, стига да му е до това в момента...

3.   Ако изпитваш болка в яйчниците преди самият секс, то принципно няма да ти е комфортно и по време на него. Всичко е относително.

4.   Някой знае ли как да си мия зъбите като имам хемороиди?

5.   Имам поликистозни яйчници. Като цяло нямам проблем със секса, освен че понякога кървя седмица преди да ми дойде цикъла, ако правя секс (не говоря за груб секс или огромно мъжко достохнство). Гинеколожката ми казва, че може да са големички кисти, който се пукат. Но няма болка или дори някакво неприятно усещане, просто е странно как седмица преди да ми дойде по време на секс излиза ярка червена кръв.
Следи кистите много внимателно, защото ако пораснат много, може да се стине до операция, ходи на гинеколог на всеки 3 месеца. Аз имах киста 4,5 см и ме сложиха на противозачатъчни.
Когато кистите пораснат могат да създават доста други проблеми, но няма да нализам в детайли не свързани със секс-а, за което ти питаш.
Допълнителни съвети от моя опит - гледай какво ядеш, има доста информация за това в нета, как храната и стрес-а повлияват. Помисли да минеш на противозачатъчни, разбира се след консултация с лекар. Вземи си магнезии на хапчета, той помага много за женските хормони.
И при поликистозни яйчници, имаш много по-малък щанс да забременееш, тъй като много яйцеклетки узряват, ни нито една от тях не напуска яйчника, за да стигне до матката и да има шанс да бъде оплодена.

6.   Аз съм с поликистоза и мога да ти кажа, че кистите нямат нищо общо със секса. Правиш си секс като всеки човек. Единственият проблем е, ако искаш да забременееш, тогава заради кистите ще ти е по-трудно, но не е невъзможно. Така, че не се тревожи излишно.