Споделена история от Секс и интимност

Проблеми след първия път. Помогнете ми!
На 3-ти март с приятеля ми правихме секс и ми беше за пръв път. Болка имаше, кръв - не, ползвахме презерватив, но след като той свърши веднъж, след много кратка пауза може би около 5 минути, може да е и по-кратка, решихме да го направим пак, но преди това му направих френска любов, след като решихме да преминем по същество, той тръгна да си слага презерватив, но се усети че го слага наобратно, махна го и го сложи правилно. След това го направихме.

От наколко дни обаче започнахме да мислим и да се притесняваме ужасно много за случката с презерватива. На 7ми март трябваше да ми дойде, но вече сме 11 март и все още не ми е дошло. Цикълът ми е редовен. Корема ми се поду 2 дни преди да ми дойде, по принцип винаги ми се подува преди цикъл, но все още е подут и все още не ми е дошло, вече пети ден. Получих някакви слаби болки в яйчниците, но това може да е от простуда понеже имам бяло течение и скоро бях настинала и може да съм недоизлекувана.

Та въпросите ми са: Може ли да е останала сперма по презерватива и това да е доведе до бременност? Нормално ли е да ми закъснее цикъла след първия път и ако да, имате ли накаква представа колко ще закъснее? Споделете мнението си моля Ви! Мисълта, че може да е станала белята ни побърква!!!

Коментари

1.   Споко, ще ти дойде скоро, но ТИ като жена си носи поне 3 кондома в теб (НЕЗАВИСИМО ОТ ЦЕНАТА И МАРКАТА) и при подобен случай слагайте нов кондом.

2.   Не си забременяла от това. Ако се съмняваш направи си тест.

3.   Имах същия проблем. Голяма глупост. На всичкото отгоре ми закъсня с 2 СЕДМИЦИ. Бях убедена, че съм бременна. Тест не исках да правя, беше ме страх, въпреки че бях голяма горе-долу - на 21, със сериозен приятел. 2 седмици рев, скандали с приятеля ми и ми дойде. После го отдадох това закъснение на тежката сесия и на болен зъб, в следствие на което около 10 дена ядях само пюре.

Да не говорим, че след 1-вия път има голяма вероятност да ти закъснее. Отделно си помисли дали не си преживяла стрес, дали не си правила диети и т. н. Не се тревожи, това още повече забавя цикъла.

4.   Направи си тест за всеки случай най-рано 14 дена след контакта. На шуър чек писалката може да отчете тогава. За другите марки нз. Най-много бременности има първо заради скъсан и след това заради сложен погрешка и след това обърнат презерватив. Четете какво пише по листовките и изпълнявайте.

5.   Когато го направих с приятеля си имаше малко кръв и много болка. Закъсня ми с един месец имахме големи скандали и разправии,но ми дойде. Така и не отидох да си взема тест, защото бях сигурна,че щом не е свършил в мен значи не съм и бременна.
Таа по въпроса напълно нормално е да ти закъснее след първият ти път.
П.С Моля, коментара ми да бъде публикуван.

6.   Има тестове за тая работа !

7.   Благодаря на всички за споделения опит и мнение! За щастие не се случи това, от което се опасявахме. Бременност няма! Макар че ми закъсня с 11 дни все пак цикъла ми дойде. Притеснения и нерви, за да си ги спестите не допускайте неща, които ще ви хвърлят в размисли. Трудно се издържа на подобно напрежение с дни!

Грешка беше това, че използвахме презерватива след като беше сложен погрешно, а след това сложен правилно. Макар и малка вероятността, че може да е станало нещо е ужасно стресираща. Не бихме повторили това със сигурност!!!!

А относно закъснението на цикъла след първия път, явно е нормално, както е споменал №3. От информацията, която изчетох във всички възможни сайтове и форуми останах с такова впечатление. Доста момичето споделят, че им се е случило точно това.

Конкретно в нашия случай, главната причина за притеснение беше грешката с презерватива, но за щастие всичко е ОК.

Още веднъж благодаря на всички Ви!

ОТ АВТОРКАТА