Споделена история от Тинейджърски

Да или не?
Да си дойдем на темата... Госпожата днес попита кой ще ходи на екскурзия. Няколко деца от нашия клас вдигнаха ръка, но тя попита всеки отделно, а аз и отговорих -, , ще видим. ''
Но не знам какво да правя нашето семейство няма много възможности. От семейството ми само татко работи (тираджия е)
взема много пари, но мама си позволява много. Сигурна съм, че мама и татко ще ме пуснат, защото и те са ходили като малки, а и ще има и други деца и учители. Екскурзията е след матурите, но не знам кога се плаща, а и ме е срам да питам. Преди година пак те ме записаха на една екскурзия до град Трявна, но аз се отказах в последния момент. Искам да отида, защото тази екскурзия включва посещаване на градовете - Котел, Слънчев бряг и Несебър (имаше и още един, но го забравих). Въпросът е, че искам, но ме е срам да попитам мама (не знам защо), а и в хотела ще има закрит басейн, а мен ме е срам от съучениците. А и за капак приятелката ми каза, че няма възможност да дойде с мен, защото са три деца и как да дойде? Не знам и да отида ще съм сама, но аз искам да обиколя. Кажете ми хора какво да правя. - Да пренебрегна съучениците си, да попитам мама и да отида сама, но пък ще е много хубаво. Или да си остана сама вкъщи, да не питам мама, да не се срамя пред съучениците си, но пък цял живот ще съжалявам. Дайте ми съвет много ви моля да отида или не?

Коментари

1.   На 18 г. си щом говориш за матури, а сякаш пише 13 годишно несигурно в себе си дете. Ако баща ти кара ТИР бъди сигурна, че една глупава екскурзийка из страната не ви е проблем. Няма нищо срамно да попиташ колко струва и кога се плаща. Това не ви ли е било казано?
Сама никога не можеш да изживееш емоцията от ученическата екскурзия. Аз идвам от изключително бедно семейство и съм изпускала екскурзии, но повечето някакс и успяваха нашите да платят. Много е важно не само, за да видиш важни исторически места, но и за да се научиш да общуваш със съучениците си.
Просто питай един от съучениците колко струва и кога се плаща - да ти имам и проблемите!

2.   Ако вашите са съгласни, защо не? Ще се позабавляваш. А и нищо чудно да се посприятелиш и с други от класа.

3.   1., мисля, че авторката е седми клас. Не знам защо всички си умират да казват, че това след седми клас са матури. Може и такива да се водят, знам ли...

4.   1, не е казано, че е на 18. В 7-ми клас също има матури, най-вероятно както казваш е на 13.

Според мен няма от какво да се притесняваш. Казвам да.

5.   Веднъж имаш шанса да пътуваш със съучениците ти. Не му мисли толкова. А и винаги е много забавно, когато си на екскурзия. Не изпускай момента. Ако вашите са те пускали и преди, ще те пуснат и сега.

6.   Върви! Не знам точно колко струва една такава екскурзия, но едва ли е толкова много, за това кажи на майка си и иди! Няма да съжаляваш! Колкото до това, че приятелката ти няма да иде, това е тъжно, но пък после ще може да и разказваш и да показваш снимки и така и тя ще "види" тези места чрез твоите снимки и разкази. А и на такива екскурзии винаги е много весело и ти остават приятни спомени.

7.   Да, Да, Да направи го!!!