Споделена история от Секс и интимност

Проблем: вътрешна срамна устна
Здравейте! Имам проблем с вътрешната срамна устна. На 14 съм девствена (много ясно) и го забелязах под душа. Потъмняла и пораснала е срамната устна но не боли и е така повече от 2 меаеца. Показах на майка ми тя каза, че това е нищо, но пак се притеснявам. Както казах не боли, не е много голямо, потъмняло. Мисля да я накарам да ме заведе на гинеколог скора време... Няма никакви дразнения освен псийически :д

Коментари

1.   Ами така е - човеците не сме съвършени. Сигурно има и лека, едва забележима разлика във формата и размера на гърдите ти, която никой през живота ти няма да забележи, но ти ако се вторачиш в нея съвсем спокойно можеш да психясаш, да започнеш да бълнуваш за пластични операции, силикони и т.н.
Споко! Когато започнеш да използваш по предназначение срамните си устни ще разбереш, че това е наистина нищо и дори е симпатично. Лека асиметрийка - един вид като закачка, като нещо различно и запомнящо се за партньорите ти, като например бенчица на трапчинката или като палав кичур коса от едната ти страна.
Имам много приятни спомени от момичета като тебе. Това е някак си много интимно, нещо като "нашата малка тайна", и в никакъв случай не е грозно и отблъскващо. По-скоро е симпатично и сладко.

2.   Не се притеснявай, това е напълно нормално и по никакъв начин не би трябвало да ти пречи! Ще се учудиш всъщност колко много жени и момичета имат една срамна устна, която е видимо по-голяма от другата! Единственото нещо, което трябва да правиш, е да поддържаш по-висока лична хигиена, защото се задържат повече нечистотии, които могат да причинят инфекция, но ако се миеш сутрин и вечер с интимен сапун, всичко ще е наред :) Повод за притеснение ще е, ако порасне / подуе се много бързо за кратък период от време, или ако е мнооого голяма (в смисъл да стърчи извън външните срамни устни) - в такъв случай можеш да отидеш на гинеколог и да обсъдите възможните варианти.
Успех и не се притеснявай, а се радвай на живота!
От момиче със същата съдба :)