Споделена история от Други

Кой фотоапарат да избера?
Здравейте.
От няколко месеца много искам да си взема професионален (ако така може да се нарече) фотоапарат нещо от сорта на Nikon coolpix L810 или L830. Събирам от джобни и искам цената да е до 400 лв. най-много. Със сигурност може за начинаещ да се намери добър апарат за този бюджет. Само дето аз не разбирам кой знае колко от фотоапарати и не мога да се оправя сама.
Както казах съм начинаеща и не разбирам кой знае колко от фотоапарати, но ми харесва матрицата и зуум-а който имат. Правят и хубави снимки.
Една моя братовчедка има L810 и като ми даде да направя няколко снимки с него и много ми хареса. Само дето се поразрових малко и попаднах на L830. Харесва ми, че има накланящ се екран.
Имам по-голяма сестра и след месец и половина завършва, ще имам и бал. Искам да направя някои снимки за спомен. Лятото ще ходя на екскурзии до Германия, Турция, Сиатъл и на някои места около България.
Много ми се иска да запечатам някъде спомените обаче в момента имам възможност да снимам само с камерата на телефона си, което изобщо не ме удовлетворява. :))
Някой който разбира от камери да помага - искам нещо като Nikon L810 - L830. Предпочитанията ми са Nikon или Canon. Може и нещо на fujifilm, но най-краен случай ще е fujifilm. Също и Sony става. Пък ако има и нещо по-добро за бюджета ми до 400лв. ще е още по-добре :)
Благодаря Ви предварително. :)))

Коментари

1.   Хубав фотоапарат под 900 лева без обектива няма, а с обектива става към 1300 лева. По-добре говори с вашите, не може да имат пари за екскурзии, ама да нямат за фотоапарат. Аз имах такъв до 400 лева и се развали 100 пъти, некачествени са, а аз го пазих повече от себе си и дадох над 500 лева само за ремонти и то излезе златен. Не те съветвам да си взимаш евтин, по-добре дай двойно, но ще ти служи поне 10 години ако го пазиш.

2.   Разбирам малко повече от теб, но ми се струва, че Л380 е добър апарат. Обективът е много важен за снимките, това гледай. Този има широк обхват, доколкото видях.

3.   Перфектен фотоапарат за твоя случай би бил Sony Cyber-shot НХ400V...не мога да разбера защо толкова много хора взеха да подценяват Сони. Новите им апарати са чудесни, имат най-качествените lenses и зуум. Единствената пречка би била цената, защото е около 800лв. Но това е новият модел който вкючва какви ли не глупости от сорта на Wifi, Nfc и т.н. Имам 7 приятели, които имат Sony Cyber-shot DSC-H300 и са страшно доволни. Сърдечно препоръчвам, той е по-изгоден и е перфектен, няма какво да се притесняваш в качеството, защото е полупрофесионален с full HD video & image. Цената му почва от 300, най-евтиното е, но в големите вериги може да го видиш и за 400, 450 дори. Няма да съжеляваш.

4.   С този бюджет можеш да си вземеш някой (сравнително добър, а за начинаещи идеален) DSLR втора ръка. Инвестицията тогава ще си струва и е в пъти по-практичен вариант от турбосапунерки. Това е в сшучай, че искаш да се занимаваш с фотография, разбира се. Ако ти трябва само за снимки от пътувания и т. н., предполагам, че и Nikon Coolpix ще ти свърши работа.
Между другото, за още 100 лева можеш да си купиш нов Canon 1110d, който е огледално-рефлексен.

5.   влизаш в олх и търсиш апарат канон 350д професионален със сменяеми обективи втора употреба. Трудни са за разбиране особено отначало, има бая настройки и програми, но ще ее справиш. Така направих и аз преди нова гоина.

6.   Подкрепям 3 за турбосапунера H300. Имам такъв и съм доста доволен - снима много добре и на тъмно, освен това има и ръчни настройки на експозиция и ИСО, абе въобще си е турбо турбосапунер.

Иначе, за по-професионален апарат ти трябва DSLR - дигитален огледално-рефлексен апарат. Но там ще ти трябват и обективи, които са още кинти. Но пък качеството си е професионално, имаш голяма апертура и можеш лесно да правиш боке, да снимаш на тъмно бързо и тн.

7.   До номер 5!
Ти добре ли си??? !!!
Предлагаш на човека DSLR от преди повече 10 години и още нещо... къде прочете или разбра че е професионален... в голяма грешка си... вземи прочети малко за апаратурата и от колко изобщо почват цените на професионалната техника вместо да пишеш глупости...
А до автора... за мен читав DSLR(огледално рефлексен със сменяема оптика) за сега няма да можеш да си вземеш, поради простата причина че качествените са много скъпи, а бюджета ти е малък...
Спри се на някой ''търбосапунер"(ако знаеш какво имам предвид)... прочети в гугъл ще разбереш...
Успех!