Споделена история от Секс и интимност

Сигурността на презервативите
Здравейте, момиче съм на 17. От два месеца с приятеля ми започнахме да правим секс, и двамата сме си първи. Винаги се пазим с презерватив, вади си члена преди да свърши и след това проверяваме презерватива с вода. До сега не сме имали скъсан. Въпроса е, че аз съм голям параноид и съм адски притеснена дали не е възможно да е станало нещо и да съм забременяла, прочетох че сигурността на презервативите е 97% и искам да попитам къде отиват другите 3, ако се скъса ли? И прецених, че щом се притеснявам толкова явно просто не съм готова и с приятеля ми ще спрем да го правим..

Коментари

1.   Авторке, ти си параноид. Хората ползват кондоми най-вече заради удобството да не го мислиш. Вие дори не ползвате правилно кодномите. Кондомът се слага на еректирал член и се махка при все още еректирал член, но забележи - след като мъжът е свършил най-нормално и без прекъснат полов акт! Ти само мъчиш момчето без особен ефект, защото кондомът и да се скъса, това няма да е точно при неговото изпразване и ако видиш скъсан кондом така или иначе ще трябва да взимаш мерки - защо тормозиш човека?
И проверката с вода е излишна - просто малко акъл си трябва - сваляш кондомчето, завързваш го накрая и гледаш - ако е скъсан ще е направо разпран и няма как да не го видиш.
Не може да има малки точици например, защото той е електронно тестван (всеки кодном при това) за такива дефекти и ако се къса, се пори направо, а тези 97% на опаковката просто са застраховката на компаниите срещу процеси за милиони в САЩ. 100% сигурност иначе няма в нищо, но ако ти не можеш да живееш с 97% се чудя как минаваш всеки ден през улицата - вероятността да те удари кола на пешеходна пътека например е много по-висока.
Така, че стига се панира и не трови половия си живот с глупости. Бъди рационален, образован, информиран човек, не параноя (с извинение). Ползвай кондомите като човек и няма да имаш проблеми, а ако се разпре вземи Ескапеле и готово. - случва се изключително рядко и то при неправилна употреба. Ако забележиш, че си по-суха, ползвай лубрикант и няма да има никога скъсан кондом. ВНИМАНИЕ С НОКТИТЕ

3.   Ползвaй противозaчaтъчни зa предпaзвaне от бременност, презaрвaтиви зa същото, но и зa полово предaвaни болести и ще спиш спокойно :).

4.   Хахахахаха, "ще спрем да го правим, защото може да забременея". Хахахахахаха... спука ми се смешката. Момиченце, надявам се осъзнаваш, че 100 процента сигурност може да имаш само ако той си направи вазектомия (което не го препоръчвам) или ти си направиш "връзване на маточните тръби". И двете операции са стерелизация според пола, но това е много крайно решение. Останалите средства за предпазване гарантират между 95% и 99% сигурност. Изключая прави "прекъснатия полов акт", където процентите са доста под посочените от мен. Тези проценти са както каза 1 за застраховка на компаниите-производител и въобще не трябва да се филмираш. Ако желаеш правете секс като използвате двойна защита, макар, че и това, което правите - той да не свършва в теб, въпреки, че е с презерватив, се води за такава. Започни да пиеш хапчета примерно и си го правете с презерватив, щом искаш да се чувстваш по-защитена. Спокойно - от много време хапчетата се правят така, че не се напълнява от тях.
Друго средство за защита е сприлата, но нея ти препоръчвам да си я сложиш след като родиш. И не се филмирай толкова, аз съм бил с различни момичета и сме се пазили по различен начин (включително чрез "прекъснат полов акт"). На 27 съм и нямам деца. Аз съм за момичетата да вземат хапчета, защото презервативите намаляват усещането при мъжа и си е неприятно, защото дори ултра тънките се усещат.
АКАТИМ

5.   Спокойно, чувал съм и другаде подобна прекалена тревога за сигурността- да спреш секса заради подобни прекалени притеснения няма да е добре нито за връзката ти, нито за сексуалното ти развитие, може да станеш като една моя бивша приятелка, която на 30 продължава да се притеснява като теб сега на 17... нали не искаш това? !
Правете си секс нормално с презерватив, има такива с Ноноксинол вътре, който парализира сперматозоидите и дава допълнителна сигурност. Научете се да слагате презервативите правилно, а не както вие си мислите, че е правилно. И ако още те гони параноята, вземи си от аптеката едно хапче " за след после" и си го имай в портмонето. Ако нещо се скъса, взимаш хапчето, цикълът ти идва на момента и всичко е ок... но не вярвам да ти потрябва, това само за да се пребориш с прекаления ти страх. Правете си секс спокойно и с удоволстие!

6.   Хем с презерватив, хем си го вади преди да свършва? Що за секс правите вие? Наистина по-добре спрете да го правите и първо се образовайте малко повече по темата. Ако пък си тооолкова голяма параноя, пий хапчета, приятеля ти да нахлузва 3-4 презерватива и да не свършва в теб, та да си напълно спокойна (и пак не е сигурно), хаха.

7.   Благодаря на всички за отговорите!