Споделена история от Секс и интимност

Проблем с пениса!
Преди 3-4 дни реших да си обеля главичката на пениса. Беше късно вечерта и я оставих така, на сутринта при опит да я върна - не успях. По-късно от всички страни, обелената кожичка се поду страшно много. Има леко и крайно неприятно жулене, което не ми позволява да ходя нормално. След малко по-сериозна разходка ако е леко спаднала, то след това отново се надува. Въпроса е там, че не знам с какво да я мажа. Няма логика да се налага операция, защото аз я дръпнах и я оставих така. В интернет пишеше някъде, че когато оставиш заголена главичката през нощта, е възможно да се появи нещо като инфекция или не знам точно... На мен това ми изглежда. Не съм и от най-поддържащите хора на света. Моля, някой да каже какво да направя. Ако е възможно, не ме пращайте при лекари, че това ме плаши :) На 18 години съм.

Коментари

1.   Споко, когато стои забелена кожичката в твоя случай цялата нощ, самата кожичка не получава нормално кръвооросяване и затова ти се е подула, оправя се като я навлажниш преди това, за да опънеш по-лесно обратно, после до няколко минути се оправя и спада отока.

2.   Без доктор няма да мине, понеже ще ти направим една онлайн диагностика, която може въобще да не е вярна и да ти навредим доста. Така, че БЕЖ при чичо доктор да ти каже какво ти е.

3.   И при мен се е случвало, обаче от едно лекарство. Ако симптомите са подуване, зачервяване и яко парене при намокряне значи е същото. Ще мине само след седмица и половина. До тогава, макар и да боли го измий обилно няколко пъти с вода и сапун. Йодасепт също няма да навреди. Ако до седмица и половина не мине обаче ходи на лекар.

4.   Номер три, моля ти се стига си препоръчвал такива неща. Йодасепта е за дезинфекция, но е доста силен, и ще щипе и без това деликатното място, а сапун пък съвсем не е добра идея защото ще изсуши кожата и ще щипе още повече. Един комбиниран крем с антибиотик и кортикостероид би трябвало да свърши работа за ден-два (забелваш, мажеш и прибираш главичката един два пъти на ден). Тридерм е добра опция, но питай в аптеката за по евтин ваиант или генерик. И без паника, че след мазането ще изглежда бял и белещ се на трици
знам какво говоря, медицинско лице съм

5.   От автора: Когато го измия в банята, чувствам леко облекчение след това. Но като се движа малко повече, чувствам неприятна болка. Мисля, че това не позволява да спадне... Ще послушам коментар №3. Също ще гледам следващите дни да не се движа много, много.

6.   Спокойно това е само в началото, аз го държа постоянно оголен и аз като теб имах такова подуване в началото, после всичко се оправи за две три седмици и сега ми е постоянно оголен и кожата не се подува, тя свиква с това положение, чувствителността на главичката намалява и е по хигенично и най големият плюс е че издържаш повече при полов акт.

7.   От автора: Проблема е, че вече доста ме боли. Днес мисля да говоря с нашите и да отидем при уролог за една операция, докато не се е влошило положението. Предполагам, че имам парафимоза, защото симптомите са същите. По-добре в болницата при специалисти, отколкото да се правя на чичо доктор. Благодаря ви за отговорите.

9.   Отока е нормален, с времето си спада, и аз бях като 6 и си го държах постоянно така, надявам се че вече си решил проблема.