Споделена история от Спорт и красота

Искам бяла усмивка
Здравейте, много бих искала да ви споделя моя проблем. Аз съм момиче на 22, което има грозни зъби два пъти съм носила скоби, но това не помогна, а и цветът им е ужасен (ген от баща ми). Пастите за зъби също не помагат, направо ми се плаче всички, които познавам имат прекрасни усмивки. Преди време разбрах, че това не ми влияе добре спряла съм да се усмихвам, а ако го правя си слагам ръката пред устата. Един път чух думите :„Хубава е, но да не и бяха грозни зъбите“, има и други такива ситуации, но направо не ми се говори за това. Искам поне да са бели, дайте решение на моя проблем, искам да се променя...

Коментари

1.   Има специални гелове, които вървят заедно с пластмасови шини, изработени специално от зъботехник, най-често можеш да ги поръчаш чрез зъболекар и би трябвало всеки зъболекар да предлага този метод, особено в по-големите градове няма как да не го. Намазваш избелващия гел върху шините, после стоиш между половин час и час и половина (по твой избор, първият път може малко да ти люти или да ти е неудобно) и после махаш, можеш да замиеш само с вода. Преди да слагаш шините с гела, разбира се - трябва да си измила зъбите, затова е най-препоръчително да го правиш вечер. Да не говорим, че е безвредно, за разлика от самото избелване на място при зъболекар. И ефектът е моментален! Даже ще ти препоръчам марката, която аз ползвам и съм много доволна от нея - Cavex Bite & White. Ще ти излязат около 60 лева, но си струва напълно!

2.   Първо отиди да ти почистят зъбния камък, след това вече търси начин за избелване, в противен случай каквото и да ползваш няма да има ефект.
Препоръчвам паста за зъби Trisa, има я в Kaufland, DM, Lilly и пр. магазини. Същото така потърси някакви избелващи комплекти от рода на "home whitening teeth kit", в Ибей има доста евтини, а ако си предубедена към тях, попитай в аптеките, от няколко месеца рекламират едни избелващи лентички. Съветвам те, ако нямаш, да си вземеш електрическа четка за зъби, тя почиства перфектно плаката.
В краен случай, дебни сайтовете за колективно пазарува и ако има изгодна оферта за професионално избелване при зъболекар, действай.

Успех и пиши да разказваш после. :)

3.   Пастите за зъби не избелват.
Потърси в интернет или голяма аптека ленти за избелване (на Крест например).

4.   Здравей! Имах подобен проблем.. пробвай с паста за зъби на Tiande наистина действа! Напиши в интернет Tiande и научи повече :)

5.   Много белите зъби са СЛАБИ зъби. Естествения им цвят е леко жълтеникъв и в никакъв случай не трябва да са много бели, защото могат да се счупят по-лесно (тука малко си съчинявам и не съм 100% сигурен, но съм 100% сигурен че белите зъби са по-слаби)

6.   Избелването помага само при жълти зъби и то, поповърхността. Ако имаш нещо вродено, тогава най-вероятно се дължи на самата структура на зъба от вътре и не може да бъде избелено. В такъв случай зъбите се обличат с керамика, но по-добре недей, защото това води до други проблеми след това.