Споделена история от Спорт и красота

Развалиха ми веждите
Днес за първи път отидох на козметик да ми оформи веждите и втори път няма да има. Имах толкова гъсти и хубави вежди.
Дори не им трябваше оформяне, а само подрязване, защото бяха дългички. Казах и да вземе възможно най - малко, показах и на снимка желаната форма, но това не и промени замисъла. Оскуба ми половината вежди и ги направи невероятно тънки в сравнение с каквото беше. Предупреждавам всички, планиращи ходене на козметик! Не всички са професионалисти и на повечето не им пука какво искате. Искрено съжалявам, чувството е ужасно, но не мога да върна времето. Въпросът ми е към всички дами, които са се "опарили". Едно скубане би ли се отразило на веждите ми и мога ли да си възвърна старата форма, ако ги оставя за 1-2 месеца? Все пак, никога не съм махала тези косми, които тя махна и не съм навлизала толкова навътре. Моля за отговор!

Коментари

1.   Аз никога ни съм ходила на козметик за веждите, винаги сама си ги оправям. Един път бях прекалила доста със скубането, но всичко ще си е наред след месец. Не се притеснявай даже веждите растат по-бързо от косата. Просто следващия път не ходи, а си ги оправи сама, защото ти най-добре знаеш какво трябва да направиш. Няма нищо страшно всичко ще се оправи но трябва време.

2.   Споко, до няколко седмици ще се оправят. Аз моите какво съм ги правила, та чак почти ги е нямало, и като ги оставя за известно време и пак си стават рунтавки. Иначе за това, че повечето козметички грам не ги интересува какво искаш, съм напълно съгласна.

3.   Спокойно, ще си израстнат. Един път не е фатален. И аз веднъж бях на козметик, но се съобрази с желанието ми. Аз също имам по-гъсти вежди и исках да си ги оставя такива, просто имаха нужда от малко почистване, т. е. оформяне.

4.   От 1 скубане няма да стане нищо фатално. Да, ще си пораснат пак, а другия път не ходи при тази козметичка. Аз съм си намерила една, която се вслушва в това, което казвам и ходя само и единствено при нея. От години никой друг не ми е оформял веждите! Така, че по-добре поразпитай приятелките и познатите си къде си оформят веждите и да ти препоръчат някоя козметичка.

5.   Всяка вечер мажи веждите си с рициново масло (бадемовото масло също е подходящо). Успех :)

6.   От едно скубане няма да се развалят. Не се притеснявай. Аз си ги изтънявах в продължение на три-четири години и когато реших да ги пусна нормални, станаха почти същите като преди (съвсем малко по-тънки, но даже така ми харесват повече). Просто не ги пипай и ще пораснат пак. :)

7.   Оф.. не се филмирай толкова. След една седмица ще ти пораснат, а дотогаяа просто си ги рисувай с молив. Не е станало нещо непоправимо.

8.   Не ми се вярва и няма логика да има няква променя. Все пак това не е бръснене а скубане!

9.   Вазелин или кокосово масло ще ти станат по гъсти от преди.

10.   Ох горката. Настана световен преблем 'веждите ми са много тънки' ;;;;(((((( като не ти е трябвало оформяне да беше си ги подрязала сама ;) :*

12.   Ще израснат отново.

13.   Аз вече ходя за 5 или 6 път и след 3-4 седмици пак са ми същите както преди.

14.   Мога ли да ги мажа с кокосово масло?

15.   Тънки вежди са гадни. Все едно да имаш рядък мустак или да си плешив.
Научи се сама да си оформяш веждите. В гугъл има сномки ка да го правиш.

17.   Аз също отидох на козметик и ми съсипаха веждите, а уж бяха професионалисти и много добри, даже ще спомена и студитото става въпрос за София студио (Royal Studio), исках просто леко да ми ги оформят, тя ми остви 2 косъма, не стъпвайте там, и внимавайте при кого ходите.