Споделена история от Спорт и красота

Отслабване в глутеалната област?!
Здравейте! Жена съм на 30г. значи в ученическите и студентските си години бях пълничка.. имах доста така "пухкави" бедра, типична крушовидна форма. Донякъде може би е генетично, поради това че и родителите ми са грубо казано"дебели", та така. Преди три години в периода на бременността, започнах да трупам все повече килограми в областта на задните части и бедрата.. а направо имаше момент, в който дори ми беше трудно да се движа. След като родих близнаците си, се заех с това да отслабна, защото бях качила цели 21кг. от 74кг.. бях отишла на 95кг.. Спазвах хранителни режими, от които никаква полза нямаше. Дори стигнах до там, че посещавах два пъти седмично фитнес, но поради ангажиментите си в къщи, вече не ходя. Взе да ме Обхваща депресия, защото като се напъхам в някои дънки и като се погледна в огледалото, направо бедрата ми все едно ще се пръснат... Започнах да си мисля, че просто няма да мога да сваля излишните си килограми в глутеалната област и цял живот ще си ги нося! Моля Ви, предложете ми съвет как да отслабна в тази област? !

Коментари

1.   Нали знаеш, че ако килограмите ти не са позиционирани в глутеалната област - ще бъдат в коремната област?! И по раменете, ръцете и гърба. Това ли предпочиташ? Диабетно затлъстяване?
Разбери, че си целуната от Бога да ги трупаш на правилното място, така никога няма да изглеждаш гтрозно дебела. Хармонична си.

2.   " ДОРИ СТИГНАХ ДО ТАМ ДА ХОДЯ 2 ПЪТИ НА ФИТНЕС? " ми това това е единствения начин да станеш слаба бе :D Няма кой да ти предложи отвари или тн.... Спазвай си хранителния режим и ходи 2-3 пъти ( което даже е малко ) на фитнес и стой по 1-2 часа минимум ;)

3.   Трябва да отслабнеш общо,за да ти намалеят и бедрата.Защото ,ако свалиш 5-6 кила от бедрата /което няма как да стане/,пак ще си доста пълна.
Моят съвет е :
-дай си време,защото може да не стане с магическа пръчка
-изследвай си хормони на щитовидна ,кръвна захар и инсулин
ако всичко ти е наред ,започни някоя диета,но преди това се -мотивирай достатъчно и избери някой подходящ момент
-изрежи постепенно гадните храни-захар,брашно,ориз,картофи,алкохол,прекалено кафе,безалкохолни или сладки напитки,плодове -само по 1-2 на ден.Но не банани,не хитрувай.
-увеличи движението ,но без напъване-например по-дълги разходки с близнаците
-работи върху намаляване на стреса
-след един месец мини на друга диета.И така малко по малко ,за по продължително време ще свалиш всичко.
Между временно,би трябвало да си изградила здравословни навици,които да работят дългосрочно за теб.Ако това не стане,целият ти труд ще отиде на кино.
Разни вредни изкушения си позволявай по малко и по рядко ,но не се напъвай да се лишаваш тотално от тях,защото трудно ще стане.
Тези принципи ги приложи на цялото семейство,за да има полза за всички и за да си подкрепена.

4.   Пропуснах да напиша-по-пълните ти бедра винаги ще си ги носиш, защото това е даденост. Но когато си по-слаба, естествено ще изглеждаш по-добре. Но факта го приеми и не страдай от него-има къде-къде по-големи драми в живота.

5.   Мазнините в тази област са доста упорити и само с хранителен режим няма да ги премахнеш.

6.   Ще ти споделя какво направих аз. Имах същия "проблем'':
Купих си велоергометър и го карам по близо час на ден.
Правя скуотове, за да съм стегната и оформена, като в ръцете си държа гирички по килограм или два, в зависимост от настроението и усещането.
Също така правя разни упражнения с тежести, които се закрепят за глезените.
Резултатът:
Оформено, стегнато дупе, бедра. Никакви бричове, свалих сантиметри от прасците и около талията. (правя и коремни преси, разбира се, тренирам цялото си тяло).
Започнах юни месец, като преди това бях доста сочна и отпусната. Отделям по час и малко, всеки ден от седмицата, като понякога разделям различните упражнения на части в различни часове на деня, когато съм свободна. Храня се здравословно, не консумирам полуфабрикати, захар, готови напитки, и подобни боклуци. Хапвам си предимно месо, риба, кашкавал, сирене, много плодове зеленчуци, и пия чайове. Хлябът, който консумирам е или типов, или ръжен.
Туй, то.
Трудно е само в началото, после ставаш зависим, и се превръща в начин на живот. Без тренировки, едрите, отпуснати бедра изглеждат грозно, безспорно е.
Дори да не можеш да свалиш сантимери от тях, поне щом спотруваш ще се оформиш хармонично и ще се чувстваш добре в кожата си. :)
Може да си пълна и стегната.
Ала се съмнявам, че няма да отслабнш прокараш ли колело или велоергометър.
Пускаш филм и караш колкото ти душа сака, когато имаш време. Филм - за да те разсейва, иначе е голяма досада, и ще спреш още на 3-ия път...