Споделена история от Други

Има неща, които правим и сме ги искали, а после?
Да бъда напълно честен с вас без EWN- Feels нямаше да си мръдна и пръста да пиша тук. Но явно съдбата ми прати чрез скайп линк към видеото и, когато се пусна и чух още първия звук в мен започнаха да приливат чуства, които ми е трудно да ги опиша липсва ми нещо искам нещо мисля си за нещо но не знам какво точно. Виждам някакви бледи кадри пред лицето си но не са ясни! И тогава си спомних докато бях на училище ми показа снимка на, която не се харесвам но ми е било забавно и какво? Трябва да дойде промяната или просто да приема, че в тази ситуация отново ще изглеждам такъв но ще ми бъде забавно? Музиката спря и всичко в главата ми изчезна сега започна и всичко наново влиза в тялото ми и аууу странно е! Знам, че искам да бъда някой но кой? Сам трябва да си направим личност и пътека по-която да вървим за второто не съм сигурен. Живота иска да ни прави неочаквани изненади за да не бъде скучно и очевидно. Звучи лесно сам човек да си изгради личност, която иска да бъде но не! И сега може би за първи път ще получите обяснение защо е трудно но звучи лесно! За да спазващ принципи да бъдеш честен и да седиш по начини по-които се харесваш е трудно защото не си свикнал! Имаш ли други навици, когато стане нещо пак ще се върнеш към тях аз примерно си хапя ноктите от много малък успявал съм да спра обаче, когато си легна и няма какво да правя почвам да ги хапя!!!! Отвратително нали нокти в леглото или по пръстите но съм спирал със месеци наред и тогава мозъка ако не получи резултата за, който се е борил ви казва и? сега вече ще ги хапем ли разлика има ли? Хайде само единия какво толкова? Слаба психика ще кажат някои но не съм съгласен моята е здрава и съм я тествал в много ситуации проблема е друг, когато не виждаш смисъл да се спираш, когато не получаваш този резултата, който очакваш, когато знаеш че пак ще пораснат преди да си ислезнал на вън. Когато имаш чел и си се борил със всички сили и накрая видиш някой с по-добър успех от твоя и без усилия си казваш че не струваш!!! защото ако тръгне да прави това, което ти правиш всеки ден редовно постоянно той ще те бие!!! и това те побърква дори в живота усилията са напразни ако някой просто го има в себе си хората избират него не теб... защо по дяволите живота на него ще му даде ей така просто нещо а на теб не? какво му е отнел за да го получи на готово? и това, което той е загубил от живота за теб е бе значително но другото качество дето за него си се борил му оправя живота! а на теб ти го взима :@ взима ти го и се чудиш какво да го правиш? Да го убиеш ли да го оставиш ли да продължиш да се опитваш а той със един замах на ръката и малко усилия те прави на пух и прах мислил си преди това, че равен нямаш защото си дал всичко от себе си лешевалси се от близки от сън от почивка и накрая очакваш да бъдеш номер 1 но не дори си нямаш на представа какво може другия срещу теб прави те на пух и прах и твоите 11 години може да си ги хвърлиш през балкона барабар със себе си. Просто идва ден влиза в твоя кръг и ти взима всичко! от тази загуба, която си получил търсиш логично обяснение но не намираш още. когато чуеш ами не практикувам редовно и ти става лошо :@ мислиш се за някакъв иди*т, който за тези години явно не струва тренираш още повече до припадак и отново те прави на пух и прах дори без да го затрудниш съвсем малко от първия път. Гледаш го как се движи какво прави учиш му стратегията на 100 % и пак те побеждава и тогава си казваш край! това беше аз съм трагедия и годините и желанието си заминават адски бързо не защото си слаб духом а защото вече не знаеш какво да правиш за да промениш изхода в който попадаш всеки път, когато се изправиш срещу него. Толкова ти писва да си прави каквото иска с теб чак искаш да сложиш край на всичките си мечти и да се одадеш на нещо обикнове и да загърбиш миналото си!

Коментари

3.   "Ако живееш да се доказваш, с цел да бъдеш харесван от много хора, рискуваш да изгубиш себе си. Защото ако ръкопляскането те прави щастлив, значи щастието ти вече не зависи от теб, то е в ръцете на публиката! "

4.   Въпроса тук не е дали губиш себе си а, че идва някакъв и те прави за смях поради причината, че той по цял ден прави съвсем други неща а от другата страна застава човек, който това е смисъла на живота му и накрая губи това е ужасно...

5.   Първо - целта не оправдава средствата! Това не е цел, която си заслужава да ѝ отдадеш целия си живот! Помисли си... дали не съществуват по-важни и по-стойностни неща от това, което правиш? !?

Второ - част от неговия успех не се ли дължи именно на теб? Ти си му помогнал да се развива по-бързо от теб. Винаги ще си останеш първият, който е минал по този път без да го водят.

Трето - завистта е силна мотивация, но е разрушителна!

Защо не пробваш и ти да правиш като него за известен период? Отделяй повече време за неща, които ти харесват, които досега не си правил и които не се чувстваш длъжен да правиш. Дай си малко почивка, вместо да се напрягаш да тренираш още по-усилено. Дори най-полезното нещо става вредно, когато прекалиш с него. Старанието е хубаво нещо, но престараването почти винаги вреди. Вместо да трупаш ползи от усилията, в един момент започваш да разрушаваш вече изграденото.
И на кого всъщност му пука дали си номер 1? Освен на теб?
Нещо, което ти е било приятно да правиш, вече си го превърнал в стресиращо задължение! На него все още му е забавно и приятно... и печели! :)

6.   До номер 5: Това, което правя за мен е най-важното нещо на този свят! Това ми е слабост и колкото и да съм спирал да го правя за някакъв интервал от време след 2-3 месеца почвам отново и със по-голямо желание! Прекалявам но искам да съм най-добрия, когато застане някой срещу мен да знам, че няма да падна и ще мога да си правя с него каквото си искам! Но не идва някъв и ми прави живота черен :@ Побеждава ме в моя свят... , което мен ме съсипва гледам да съм спокоен през цялото време и нищо не помага безсилен съм!

7.   Аз съм номер 2, номер 3 и номер 5:
Сами сме, други няма. Разбираш ли, никой не го вълнува драмата ти. Радват ти се, докато си на върха, приемаш за момента някакви поздравления, внимание и... после пак си сам с терзанията си. Ако това е единственото, което те кара да се чувстваш важен, и въобще, да се чувстваш някой - много жалко за теб! Това е кръговратът на живота и той е неизбежен. Можеш да положиш още по-големи усилия и да го отложиш още известно време, но след това неизбежно пак ще стигнеш до това положение и ще ти бъде още по-тежко, защото ще си инвестирал още много от времето си, ще си изтърпял още много лишения...

Ако не беше толкова самовлюбен и отдаден на самосъжаление, може би щеше да ти направи впечатление, че знам неща, които не си написал тук. Прозрачен си! Още от заглавието си прозрачен! Спри да бъдеш прозрачен!
Отвратително и жалко е да завиждаш на някой, че той е постигнал това, което ти желаеш. Може да не го показваш, но той със сигурност го усеща и едва ли му е приятно. Ти му отнемаш част от радостта от успеха. Ти му вредиш на него, той просто показва какво може. И какво ако той не се беше появил и не ти беше показал, че има и по-добри от теб? Щеше да си живееш с илюзията, че си най-добрия. Сега илюзията се сблъсква с реалността и ти не можеш да я приемеш.
Аз не мисля да ти отговарям повече тук, но ако четеш внимателно, ще знаеш как да ме намериш да поговорим. И без това почти минаха 10 години, след които сме си обещали пак да поговорим за някои неща. :) Още от първия коментар исках да намекна, че те познавам, но лошите модератори ;) вероятно са решили, че милото ми обръщение към теб е обидно и не публикуваха този коментар. :)))

8.   Явно ме бъркаш със някой друг. С никой нямам подобно обещание и не завиждам ядосвам се, защото трупаш опит опитваш се да станеш най-добрия само ти полагаш усилия и желание и накрая падаш. Не ме интересува, че има талант или дарба от божията ръка или там каквото е, не може да ме бият по-този начин, когато аз се раздавам на 100% и давам дори малко-повече от себе си. Лягам със идеята, че когато се събудя ще продължа да се опитвам, докато не постигна успеха,който целая без значение, че надеждата ми за победа ми е толкова далеч защото съдбата си играе с нас .........