Споделена история от Спорт и красота

Направиха ми много грозна татуировка, какво да правя?!?
Харесах си много интересна татуировка, мислех си,че е много яка идея. Бях на 18 и много и се изкефих, реших за 0 време, че ще я правя без да питам родителите ми или който и да било, тъй като знаех, че те са много против. Идеята беше да е котаракът от Алиса в Страната на чудесата. Той носи шапката на шапкаря, часовника на заека, като цяло идеята ме изкефи, хареса ми, че е шантава и ми се видя и много бунтарска. Стана така, че отидох при много търсен татуист,чаках 4 месеца да ми дойде часа, взе ми доста скъпо, но не се справи добре. Вече 3 години намразвам татуса, хем че и идеята не ми допада, хем че и татуиста не се справи идеално. Ако поне откъм изпълнение беше добра можеше да я търпя някак. Лошото е, че е много голяма, от рамото до лакътя. Лятото всички я виждат. Нямам пари да я махна с лазер в момента, ще излезе много скъпо,имам други разходи, за които е по-належащо да помисля за първо време,не е цветна, но е работено, така че да е трайна и пигмента е доста надълбоко в кожата. Ще трябват много процедури и ще останат следи след премахването. Да търся нов татуист да я пооправи, ако изобщо може, или да се опитам да я залича? Какво мислите?

Коментари

1.   Интересно кой татуист я е правил? По 4 месеца се чака за много малко татуисти в София поне... Качествените татуси се махат по-лесно от долнопробните. Ако съвсем не искаш да я махаш, посети друг, който, евентуално, би могъл или да я оправи, или да я закрие с друга татуировка.

2.   Родителите ти неслучайно са били против. Чувала съм, че има кремове за премахване на татуировки, но трябва доста постоянство. Иначе има и такива на принципа на течен фон дьо тен, които не премахват, но покриват много добре и не си личи.

3.   Защо, за бога, си решил да си татуираш котарак, макар и с шапка? ! Тия татуировки са страшно тъпо нещо, а най-тъпи са точно такива безсмислени неща, но заемащи четвърт тяло.
След като нямаш пари да я заличиш изцяло, започни по малко, като се премахват отделни елементи.
Въобще , възможно ли е заличаване на татуировки?

4.   Мисля, че си се насрал/а яко. Нека историята ти да послужи на другите "бунтари", дано поне на 1 от 100 му дойде акъла да не се шари.

5.   Заради това до ден днешен нямам нито един татус, макар че съм художник и си изкарвам парите с изкуство, а половината ми приятели са татуисти, един от които доста успешен.
Събираш пари, отиваш при някой по-кадърен татуист, говориш с него, обсъждате дизайни и идеи и той ти оправя татуса с нов отгоре.
Но гледай този път да помислиш доста. Разглеждай албуми, събирай идеи, ако трябва и си скицирай някакви неща, пък после татуиста да ги изработи кадърно. Целта е да имаш ясна концепция и идея, а не да си харесаш първото накльопано нещо.
Иначе не е голяма драма. Доста познати от казармата на времето си направиха татуси, после след години ходиха да им татуират нови отгоре. Няма да си първия, нито последния.

6.   Не давай пари на татуист за отпавяне, а ги спести за премахване.

7.   Доста такива хора съм виждал. Според мен в такива случаи се прави още някаква татуировка, още по-грозна. След нея трета, четвърта, пета... все по-грозни. Не знам защо така се прави, ама щом толкова народ действа по този начин, значи има някакъв смисъл.

8.   Какъв е тоя зор зорлям да се загрозявате? Че и за вървежни се мислите, като сте се нашарили като коледни елхи. Да сте мангали разбирам, ама... Като си прост, оправяй се.

9.   Добрите имат страници във фейса/инстаграм т.н. виж пт там някои. Разгледан им работата, разпитан и с какви бои работят (за срок на годност в добър вид е важно) и тогава прецени на кого да се довериш за "ремонт" на татуировката. И задължително първо поискам да ти нарисуват на лист как би изглеждало.

Коментираните горе: питат за друго, не са ви дали кошче за душевните ви отпадъци и критики.

10.   Направи си и на другата ръка.Така ще си симетрияно уродлив. Яко е.

11.   Можеш да я заличиш с нов, по-голям татус отгоре, което пак ще струва пари. Няма как безплатно да стане в твоя случай. :Д

12.   За пореден път в коментарите има само наливане на акъл и избиване на комплекси, вместо чисто и просто СЪВЕТ. Намерете си живот, проблемът в случая е, че татуса е грозен и направен некачествено, иначе тя си го е искала и си го е харесала, не ви пита за мнения относно "харесвате ли ми татуса котарак" jeeeeez намерете си хоби, бе

13.   8, е така за да се възмущаваш като ме видиш по улиците, физиономите ви са безценни

14.   13, ти ако видиш Буги Барабата, ще се възмутиш ли или ще гледаш на него като на психично болен, че сам се е обезобразил?

15.   13, абе кво ме интересуват другите хора?? нито ми е мъж, никакъв не ми е, следователно какво ме интересува какво си е правил със СОБСТВЕНОТО тяло?? гледайте си вашите панички, очевидно празни и скучни

16.   14, ъм, виждал съм го доста пъти преди да почине, и какво? не помня да ми е направил кой знае какво впечатление?

17.   16, а Донатела Версаче или БГ Барби виждал ли си? Ами някой циганин с татуировка "Минка и Стамат '62"? За теб сигурно и те нямат комплекси? Чак е смешно как си вярвате, че сте вървежни, а отстрани изглеждате "Минка и Стамат '62".

18.   17, кво общо имаше тва не знам хахахахаха балканските селяни са нещо друго вече

19.   18, общото е, че и вие изглеждате отстрани такива балкански селяни с тия татуси. А смешното е, че си мислите, че сте много готини, а всъщност не осъзнавате, че сте Жигу Жигуле.

21.   Премахни а. Ако останат следи може да направиш нещо красиво и нежнж само върху тях.

22.   Една позната си имаше гадже и си направиха еднакви татуировки и двамата, което беше глупава идея защото бяха заедно от седмица, а сега вече не са заедно. Тя татура нещо по-голямо върху татуса си(той не беше и голям). Затова си помисли по-добре върху следващата татуировка.

23.   Авторе, на едни години сме... също като теб и аз съм обмислял направата на татуировка. E, за моя радост не съм изглупял до такава степен. Когато си 16-18- годишен келеш - искаш татуировки и всички други примамливи вкуса глупости и изкушения. Година, две, по-късно... акълът идва, разумът надделява и осъзнаваш грешката си, но за съжаление - късно. Събери пари и я прерисувай, направи нова на нейното място, така ще хем ще я прикриеш, хем ще я направиш по-красива ( евентуално). Занапред, приятелю, те съветвам да пробваш с временни татуировки. Струват 10 лв, седят 1 месец, нито остават за цял живот, нито имаш проблеми. Даже когато ти омръзнат - те вече са избелели... помисли!

Рикон1

24.   Защо упорито не споменаваш кой ти я е направил ? Нито във темата в "бг мама", където си споделила снимка, нито тук. Истината е, че винаги прехвалените се дънят. Цената в повечето случай не е показател за качество. В София има 10 татуист, прехвалени и всички чакат за тях, а произведенията им не са кой знае какво. Визирам Емил Списаревски например или Людмил Василев, Караджова, и другите по-касови.

25.   Мноо лесно, правиш си друга отгоре и ако татуиста е добър ще стане супер! Аз имам 4 татуса всички са трайбъли и си ги харесвам само единия ми се виждаше по смотан сравнение с другите и татуиста ми го поправи и го направи по голям, така че всеки татус може да се оправи и да се направи друг отгоре изобщо не личи! Да не ти пука от мненията на задръстеняците слагай ги на к*ра си като мене!

26.   Ами отиди при някой друг да ти я поправи ако може, но по принцип съм чувал, че някои добри татуисти не искат да оправят татуировки. А иначе ако наистина татуиста е виновен, аз мисля, че е добре името му да стане ясно, за да не изпатят и други. Лично за мен това да окипазиш някого с грозна татуировка за цял живот е престъпление и това да му покажеш името е най-малкото, което заслужава. Има и трети вариант, понякога от прекалено много взиране в татуса, започваме да търсим и да намираме грешки, не знам дали е така, но го отбелязвам като вариант. Съжалявам, че ти се е случило, наистина. Голям фен съм на татусите, но човек трябва много да мисли какво и защо си го татуира. За съжаление много хора си правят повърхностни татуировки с цел да изглеждат добре с тях и после съжаляват. Една татуировка трябва да има дълбок замисъл, да изразява същността ти, това за което се бориш, това, което искаш да ти напомня и т.н. Трябва да има символика, дълбочина, смисъл.. Трябва да се търси и да се намери най-добрия сред най-добрите татуисти. Всичко друго е престъпление срещу себе си.

27.   Вече всяка втора мацка или на три мацки две са татуирани. Писна ми да гледам някакви дълбокомислени, но неразбираеми цитати на какви ли не езици, само не и на български. Също и разни завъртяни безформени петна. Осъзнайте се, глупаво е да имаш татуировка само, за да си модерен. Не може да се махне толкова лесно.

28.   Ааа, ти писа и тук и в онзи форум на мамите. Сега видях темата ти и там. Ами лазер, но едва ли перфектно ще се махне.

29.   А колко по-лесно щеше да е просто да не бяхте сляпо следващи тенденциите овце, ами и с някакво поне елементарно критично мислене.

31.   Сега разбра ли, защо човек преди да се татуира трябва 1000 пъти да го премисли, да се запознае с работата на 100 татуиста, да поиска първо да му направят времена татуировка и едва след това да действа. И дори така, пак не е сигурно, че след 20 години няма да съжаляваш. Защото в момента нещо ти изглежда много готино, ама като станеш на 30, ще се чудиш къде ти е бил акълът да си татуираш точно това. Да не говорим, че някои татуировки могат да се окажат и пречка за кариерата. В крайна сметка кой ще вземе на сериозно адвокат или лекар нашарен целия с различни по стил и нямащи нищо общо една с друга татуировки? И после иди доказвай, че си сериозен професионалист...
Та такива ми ти работи с татусите.
На всичкото отгоре твоята е и голяма. Да беше нещо мъничко, да го скриеш някак. Е, сега бегом към някое наистина реномирано студио да си говориш с хората там как могат поне да пооправят малко това. И да ти е за урок.