Споделена история от Спорт и красота

Колко хранения на ден?
Здравейте, жена съм на 33г. Никога не съм спазвала диети, но последно време доста качих около 13 кг. Това което чета е, че едни казват, че трябва 2 пъти на ден да се храним, други4 пъти, други фастове 20/4...?
Честно казано объркана съм ;)))))
Ако може и примерно меню.. това което съм измислила аз е основно на месо и салата или разделно хранене но вечер да няма въглехидрати и да не са всеки ден.
И последен въпрос Дали пълнозърнест хляб 1 филийка на ден за закуска е добре?

Коментари

1.   Трябва да се движиш и да се храниш често и по малко! Без обилни хранения! 4-5-6 хапвания на ден! И движение - разходки, качване на стълби и т.н.

2.   Какви глупости говорите е хора, аман от подобни изказвания "1 филийка на ден" ахахахаха, най-добре изобщо не яж нищо... Ако искаш да отслабнеш без рискове, без после да си върнеш килограмите и без да си навредиш на здравето, то има 2 начина, или много движение, или спазване на калориен дефицит (тоест ядеш по-малко, отколкото изразходваш). Най-лесно е комбинацията на 2-те. Първото нещо, което трябва да разбереш е колко г/д е базовия ти метаболизъм (тоест колко енергия хабиш само, за да живееш, без движение и т. н. ), изплзвай формули от интернет, да кажем, че е 2000 килокалории (това за 24 часа), тоест дневния ти прием трябва да е около 1500 килокалории на ден и това е, ако тренираш например 3 пъти седмично (под трениране, разбирай да ходиш да тичаш или караш колело например за по 1 час). Така дневния ти дефицит ще е около 400-500 калории, тоест за една седмица ще свалиш 0, 5-1 кг. И така.. единствения начин е калориен дефицит, който и каквото и да ти казва, не вода с лимон, разни обесени ядки и т. н., просто калориен дефицит. То като използваш някой калкулатор, с който горе-долу да следиш какви калории дадена храна има сама ще разбереш какво да избягваш. щ, ама накратко - тестени работи, сладко и безалкохолни (това не означава изобщо или да се лишаваш). Аз лично какво смятам за логично и правилно - закуската може да е зърнена, яйца, малко плодове и зеленчуци, нещо което да те нахрани и да ти даде енергия, а не 1 голям сандвич и след 2 часа пак гладна пък сандвича ти е 600 калории и след това трябва хем да гласуваш, хем да се лишаваш от останалите ядения, за да наваксаш закуската. Аз често за закуска ям айца, кисело мляко, някой плод, разни зърнени закуски и т. н., обяда - той ти е най-важен, той трябва да е кулминацията за деня, ориз, картофи, зеленчуци и задължително месо, натъпкваш се едно хубаво, за да може хем да имаш енергия за деня, хем да не огладнееш като пр*днеш 2 пъти. Следва ти следобедно хапване например някой плод, кисело мляко, зеленчуци или нещо друго по избор, което не е с много калории (към 100-150). И стигаш до вечеря
Та, трябва да е лека, не като количество, а като енергия и калории, накратко яко салати (на корем) и малко месо, това е за мен е най-доброто. Малко е трудно, но това е докато ги свалиш тези кг (около 3-4 месеца), след това представи си, че си свикнала на подобно хранене ( 400-500 калории закуска, 600-700 обяд, 100-150 хапване и 300 вечеря ), след което разрешения дневен прием ти става 2500 например, тоест ще може да си ядеш накорем дето се вика, закуска 500, преди обяда 200, обяд 700, след обяда 200, вечеря 400 и още и още можеш.

3.   Без да се обиждаш, ама простите хора са дебели. Поне няма да пишеш за "фастове". Баш преди Рождество. Повиши културата си и сама ще видиш какъв е проблемът. Те са два - мързел и лакомия.

4.   Номер 3, ако децата ти имат метаболитни проблеми, което не ти пожелавам, ще разбереш колко прост си ти всъщност.

5.   От авторката: днес разбрах, че имам инсулинова резистентност и от там идва също натрупването на килограмите. За сега няма да приемам лекарства, но ще трябва на режим. Общо взето без захар, брашно, ориз картофи....
Благодаря ви за коментарите
Към номер 2 : благодаря към изчерпатеното разяснение, примерното меню ще го ползвам но без въглехидрата...