Споделена история от Спорт и красота

Коремчета без нито една стрия - как го постигат?
Винаги съм се чудила как има момичета, които са доста пълни, а нямат нито една стрия на иначе пълния корем и кожата им е хубава и гладка и дори пъпчетата им са с красива вертикална форма като на слабите момичета. Или дори раждали жени с хубави кореми без стрии. Моят корем е увиснал заради напълняване и няколко пъти промяна в теглото ми и имам стрии в долната част на корема. Пъпът ми е увиснал и хоризонтален, само понякога придобива овална и прилична форма. Като цяло е грозна гледка, все едно съм раждала жена, а съм младо момиче. Чудя се как има момичета по 70-80 и повече килограма, които по всичко си личи, че не спортуват, но коремът им е хубав и гладък и дори си слагат пиърсинг. И има ли как да подобря кожата на корема си (за стриите е ясно, че няма как да се махнат, стари са). Като гледам други женски коремчета без нито една стрия с гладка и мека безупречна кожа се чувствам много зле, че съм млада, а коремът ми е като на бабичка.

Коментари

1.   Това е до ген, човек се ражда с дадена еластичност на кожата. Има хора с много разтеглива кожа, около 10% от хората има толкова еластична кожа че при тях не се получават стрии, дори и да дебелеят или да са бременни. Стриите са атрофични белези (под нивото на кожата), буквално са разкъсани клетки който не са били достатъчно еластични за да поемат разпъването което им се е наложило да претърпят.
За да подобриш кожата си начини много, но по добре иди при дерматолог за съвет, ние без да видим за каква кожа става въпрос как да съветваме.

2.   Правилният въпрос е от какво се получават стриите. Те са с хормонална причина, на там насочи усилията си, а не защо другите нямат. Млад човек си, търси причините за повишеното си тегло и го дръж под контрол. Като изкараш няколко бременности и ти напреднат годините, положението става много по-трудно.

3.   Въпрос на ген, физиология и еластичност на кожата. Докато бях бременна, нито виднъж не съм се мазала с каквото и да е против стрии. Нямам и чертичка на корема. От друга страна, познавам майки, които през цялата си бременност се мацотиха с какви ли не комбинации от етерични масла, мас, медицински козметики, но въпреки това се сдобиха със стрии.

4.   Никакъе ген не е(не на 100%). Моята майка е цялата в стрии, много зле, едно време не е била информирана и с нищо не се е мазала. Аз родих н 34, мазах се с няколко мазила, основно кожата да е хидратирана и с евтини мазила става, доста ги сменях ако е от значение, редувах. Много бях надебеляла и накрая на корема ни една, отстрани където по-малко съм мазала няколко-едва се виждат. Но може и наистина на хормонална основа да е някои още в първитв месеци се появяват без да са качили много. Някои лркарства също влияят.

5.   Аз съм от раждалите, без нито една стрия, но се мазах още от първите седмици на бременността с крем против стрии. Преди да забременея години наред спортувах. Не знам дали начинът на живот има значение.
Мисля, че стрии се появяват при лошо кръвообращение заради заседнал начин на живот и натрупване на вода в организма. Също и заради хормонален дисбаланс.