Споделена история от Спорт и красота

Несиметрични очи
Здравейте. Момиче съм, имам следният проблем. Едното ми око изглежда по-затворено от другото. Като се гледам в огледалото не си личи изобщо, както и на снимки с предна камера. На снимката ми от личната карта обаче, както и други снимки с предна камера се забелязва много. Просто едното ми око е много по-притворено и сякаш е по-надолу от другото. Никога обаче други хора не са ми го изтъквали освен едно момче. Питала съм майка ми личи ли си, тя казва, че няма нищо такова, но едва ли би ми казала и да беше. Чудя се възможно ли е другите да не го забелязват, защото в училище много ми се подиграваха за всякакви неща и все някой щеше да го изтъкне. Просто не мога да спра да си мисля как изглеждам отстрани с тези различни очи.

Коментари

1.   А... и аз съм същата. Едното е малко по-голямо от другото и по-голямото е даже и по-светло. Баба ми, бог да я прости, също имаше очи в различен нюанс - едното по-светло, другото по-тъмно. Да не ти пука, това е чар. Плюс, че при някои хора е по-видимо, но принципно няма пълна симетрия и казват, че точно асиметрията краси човека.

Ако някой ти каже, че имаш различни очи, кажи му - ами и ти. Готово, това не е проблем, не му придавай важност.

2.   Малко късно се включвам дано да прочетеш коментара ми. Аз лично също установих, че имам цялостна А-симетрия в лицето. Не само, че едното ми око по-нагоре и по-отворено ами и цялата друга част на лицето ми е надолу и едното око е леко притворено. Попринцип много се тормозех изначално те излязоха едни видеа в тикток за "uneven face" и там има един филтър, който като пробваш на камера хемпет си личи.

Там има хора, които твърдят, че изкривяването се било получавало от това, че спиш на лявата или дясната част на лицето си. Според мен това не е вярно тъй, като масово хората спят на лявата или дясната си страна и нямат този проблем. Ако спиш по-гръб лично аз няма път в, който да не сънувам кошмари.

Абе гадно си е попринцип ако започнеш да се заглеждаш и отблизо в огледалото може да не спреш да си откриваш недостатъци. Аз лично имам гингивална усмивка, това се оправя като имаш пари. С времето се научих, че да се тормозиш за нещата, които не можеш да промениш е безмислено. Ако можеш да ги промениш, но това изисква време и усилия също не трябва да се тормозиш. А просто да направиш това, което се налага за да промениш нещата.

Успех! :)