Споделена история от Спорт и красота

Режим 16/8
Здравейте! Интересувам се от фастинга 16/8. Аз съм на 16, почти 17 години и бих искала да знам дали е безопасно да спазвам този режим? Има ли ползи от него, за колко време ще има резултати и винаги ли ще трябва да се придържам към него и също така има ли йо-йо ефект след това? Искам да отбележа, че спортувам активно(ходя на фитнес) и също така обмислям повече да наблегна на тичането в парка. Вие какво мислите? Благодаря предварително! Очаквам вашите отговори и мнения от личен опит. Хубав ден и Честит 3-ти март!

Коментари

1.   Пробвай, но не продължително. На мен ми помогна. Сега почти пропускам закуската и ям на обяд. Най- добре вечер яж рано.

2.   Пробвала съм го и мога да кажа, че отслабването се получава реално то намалението на калориите, а не от самия режим. Просто няма как да ядеш същото количество при положение че ядеш два и в дългите почивки стомаха се свива и после се наяждаш по-бързо.

3.   Не ти е необходим щом спортуваш активно! Най-добре прави фастинг 24 часа, веднъж седмично.

4.   А резултатите видими ли са и до колко време ще видя резултати?

5.   "Аз съм на 16, почти 17 години и бих искала да знам дали е безопасно да спазвам този режим? " - Не знам.

"Има ли ползи от него" - Да! Позлвите при мен са, че имах леки загуби на теглвото, които след време спряха, защото вече бях достигнал една "оптимална маса". Другата, много по-голяма полза бе, че имах доста повече енергия и фокус през целия ден и ни се приспиваше. Ако тренираш, имаш повече тонус, стига да не се тренираш прекалено много. Спиш по-леко и по-малко, а ти ще се чувстваш по отпочинала. Освен това се тръди, че забавя стареенето.

"за колко време ще има резултати" - Ако имаш ужасна диета, резултати - няма да има. Ако имаш добра диета, резултатите ще се проевят почти веднага, като ще се изразяват в това, да смъкваш малко по-бързо. Ще усетиш разликтие след 10-15 дена.

"винаги ли ще трябва да се придържам към него " - Да, ще трябва, иначе ще изгубиш ползите от него.

"Искам да отбележа, че спортувам активно(ходя на фитнес)" - Супер! Това е много важно. Здрав дух - здраво тяло.

"и също така обмислям повече да наблегна на тичането в парка. " - Честно казано, освен ако нямаш спесифични цели, само бягането ще ти е достатъчно. Запомни - трябва да имаш и поне 2-3 пъти в седмицата период, в който да се натоврашфизически, като стинеш нево, в което си запъхтяна и едвам дишаш. Отнема 1-2 минтуки бърз спринт в края на тренировката. Гадно е отначало, но започенш лид а го правиш отначало, ще усетиш занчителна разлика. А иначе ти препоръчвам, да вземеш еин велоаргометър, за онези дъждовни, студени или просто "мързеливи" дни.

"Вие какво мислите? " Мисля, че ако нямаш някакви заболявания или проблеми, си правиш страхотна услуга.

6.   Яж разнообразно, по колкото ти се яде, и спортувай... След като тялото ти не изисква специфична диета, не се набутвай измежду шамарите. Сертифициран нутриционист съм и ти го казвам.

7.   От авторката до номер 5:А мога ли да ям всякакъв вид храна -сладко и хляб? Аз съм свикнала на глад и това няма да ми е проблем през тези 16 часа, а за тичането в парка - мисля, че така ще сваля по-лесно килограмите, а това тичане ще го съчетавам и със силови тренировки във фитнеса, за да не губя мускулна маса. Иначе нямам специфични цели- просто искам да сваля малко килограми, но да съм си стегната, а най-важно ми е да отслабна в лицето……. Има ли вариант ДА НЕ сваля бузите (наистина ми е важно да сваля мазнини от лицето )