Споделена история от Спорт и красота

Кога според вас България отново ще е на Евро или Мондиал?
С риск да прозвуча като пенсионерка, ще кажа, че мечтая България отново да достигне онзи успех от Мондиал 1994. Спомням си, че тогава бях малко момиченце, но баща ми, като бивш футболист на „Дунав-Русе“ ме накара да обикна футбола, който и до ден днешен обожавам, въпреки че никога не съм била футболистка.
И именно заради това ми е много болно и мъчно, че от началото на 21 век България не е участвала на Евро или Мондиал. Давам си сметка, че единствения ни шанс да участваме на такова състезание е да сме домакини, но всъщност и това отпада, защото нямаме толкова огромни стадиони.
Вследствие на това изгубих всякакъв интерес към българския футбол и в момента подкрепям основно италианците, французите и португалците. Но въпросът ми към вас е - имате ли някаква надежда, че някога отново ще достигнем тази национална гордост и слава, каквато имахме преди 30 години?

Коментари

1.   Хростос Воскресе!

Поздрави на Русе - най-духовният град в България!

Отговорът на въпроса ти е: някъде около 2836 година!
(Ако има още свят дотогава! )

Сега, ако трябва да съм сериозен - скоро не виждам как ще стане това! Защото напълниха българските отбори с чужденци, а тия от ЕС - даже не ги броят за чужденци!

Според мен, за да се получи това трябва да ограничат броят на чужденците(като това включва всички не български граждани) - примерно до 5 човека в отбор и не повече от 3-ма човека на терена по време на мач.

И така ще има много български футболисти в отборите -и това в свое време ще да де резултат. Но те няма да го направят - даже вчера не приеха подобно ограничение...

Така, че може и никога да не се случи това!

2.   От момента, в който се предприемат мащабни реформи в ДЮШ (детската школа) и от тогава брой едно 15-20 години, да израстат футболисти, да бъдат продадени в чужбина и пр. След това сложи шанс в квалификационната група за съответния форум и едва тогава ще има КЛАСИРАНЕ.

А успехи подобни на САЩ 94 се случват веднъж на 100-200 години. Трябва =, освен гореизброеинте фактори, другите явни фаворити и футболни държави да не са в оптимална форма, да имаме късмет и пр.

3.   2025 най-рано

4.   Честно казано отдавна изгубих интерес към българския футбол и ми е все тая, ако щат и още 200 години да не се класират.

5.   Със сегашните корумпирани натури бивши играчи-никога.
Със сегашните мързеливи и алчни футболисти-никога.
А бе с една дума-никога.

6.   Никога.

7.   Никога

8.   Никога.

9.   Когато стадионите и детските школи станат понена половината като брой на кръчмите. И когато в тях приемат деца на база талант, умения и желание за игра, а не колко пари са платили мама и тате. За да имаме качествен отбор, трябва да започнем от там, от 9-10 годишните, иначе няма от къде да се появят тези звезди. В някое село и сега може да има някое дете, което би могло да е звезда, но никога няма да разбем, защото най-близката школа е на 100 км, а парите в семейството му са проблем. И той ще си рита с приятелите на улицата и до там.

10.   Аз съм оптимист и вярвам, че може и да се класираме за Мондиал 2026. На миналото световно играха 32 отбора, на предстоящото ще играят 48, съответно имаме по-голяма вероятност да се класираме.

12.   Имаш малка грешка. Казала си, че от началото на века не сме участвали на голямо първенство. Ако не помниш, аз ще ти припомня, че България участва на Евро 2004.