Споделена история от Спорт и красота

Страх от остаряване
Обществото говори как когато остарея, мъжът ми ще ме зареже и мъжете няма да ме харесват повече, дори да съм красива, само защото съм стара. Аз съм сега на 22 и всички ми казват, че изглеждам на 16 предимно, не се хваля, но съм красива, всички мъже ме харесват, имам младолико лице. Когато стана на 30-40, ще полагам много грижи за външният си вид и ще изглеждам красива, но хората казват, че дори да съм красива и изглеждам млада, само защото в документите едва ли не пише, че съм по-стара ще бъда зарязана и никой няма да ме иска. Най-вече богатите мъже, а моят мъж е богат и 20 години по-възрастен от мен, той казва, че дори един ден да загубя красотата си той пак ще ме обича, аз вярвам това, защото той ме обича истински и вижда също и доброто ми сърце и интелект, а дори нещо да стане и да трябва на по-стара възраст да си търся нов мъж, те като още не ме познават ще бъдат привлечени от красотата ми и дори няма да знаят възрастта ми, че да съдят. Но просто хората говорят тези неща и преди не ме беше страх, но вече заради тях изпитвам. Много е нечестно и глупаво, защото красотата е нещо, което в голяма степен може да се контролира, богатството и успеха дори още повече, а възрастта е нещо, което изобщо не може да се контролира. Има и много мъже, които жена им става на 40 и те самите са на 40, жената изглежда красива, но те си хващат друга грозновата жена само защото тя е на 20. Не е честно, много е депресиращо.

Коментари

1.   Aз не виждам интелект, но щом мъжът ти така мисли...
Впрочем, гледай да го докараш до остаряване, че някои нямат тази привилегия.

2.   Доста повърхностен поглед върху темата, но това е донякъде нормално, все пак го пише 22-годишна. Човешкият мозък съзрява докъм 26-27 г., тогава разбираш, че не всичко, което хвърчи се яде.

Неприятното ми впечатление идва от там, че дори мъжът ти да те обича, което може и да е така, ти него не, на теб той ти е удобен. Първото нещо, което спомена за него е, че богат и по-възрастен. Хванала си си шугър деди. Нито дума за външността му или характера. Ти си доволна, че е богат и си материално осигурена.

Радвам се, че не те познавам, но всичко добро от мен! :)

3.   И така дъртият ти вече мъж ти е вкарал комплексите за да изглежда, че той почти е жертва за младото яренце... Глупави жени.

4.   Хлопа ти дъската

5.   Поредната литературна творба.

6.   Не се безпокой. И на 45-50г като станеш ще изглеждаш достатъчно добре за мъж на 65-70. Проблемът е, ако очакваш внимание от 25-30 годишните.

7.   Красавице младолика, всички знаем, че никой на никого не е длъжен, обаче дали има възможност да си качиш твоя снимка в DOX на Абв или изобщо в някой онлайн облак и да пратиш линк да те видим? Няма да вкарваш лични данни като това как се казваш, откъде си и впрочее. Само снимка. Стана ми интересно как изглеждаш.

8.   Леле.....красива, ама не мислиш.

9.   Аз интелект не видях...

10.   А ти щеше ли да си с набор на баща си, ако беше беден? Ако обеднее, ще продължиш ли да си с него? Дай да бъдем честни. Той те е взел, защото си млада, а ти него, защото е богат. Когато ти остарееш или той обеднее, сделката се разваля. Другия вариант е да се научиш да готвиш и да си му жена за вкъщи и да си затваряш очите за по-младите любовници.

11.   Авторке ако си на 22 и красива няма да пишеш тези глупости. Момиче на 22 не пише такива небивалици. Сигурно си като мен над 50 г и вече виждаш, че си увяхнала, че никой мъж не ти обръща внимание и затова се страхуваш. Ние по-разумните възрастни жени не се страхуваме от остаряването защото това е нормален процес и жена с разум приема всички физически промени щом е добре със здравето. Имам чувството, че ти си на моята възраст ако не и повече и защото вече мъжете не те харесват та затова се цивриш. Не мога да ти повярвам, че си на 22 години. Не трябва да привличаш хората само с външен вид, а с характер. Приеми всички промени в живота.

12.   По-тъпа и измислена история не съм чел

13.   Пореднала подиграла се с младостта си, хванала застаряващ чичак заради пари. Значи оплакваш се, че не било честно, че мъжете избирали по-млади а пък ти си избираш мъжете по пари? Егати двойния стандарт. Ти си същата, само че в друго отношение. В момента в който твоя чичко има паричен проблем или не може да ти предложи материално, ти на момента ще си хванеш пътя към следващия.. Страхуваш се, защото знаеш, че нямаш какво друго да предложиш отвъд външния си вид и когато той започне да замира с годинките, ще си пълна нула.

14.   Потресаваща глупота! Чак не вярвам че жена го е писала. Стилът е същият като на девствения тип с десетките фалшиви теми.
Ако случайно го е писала някоя заблудена овчица - по-голема глупост от това да живееш за мъжете и тяхното мнение няма. Води си записки и като остарееш ще те питам "Какво казаха мъжете". Това е като ония дето все мислят какво ще кажат хората. Ама в пъти по-зле.
И пак ще кажа че темата е писана от мъж.

15.   До авторката

Теб какво те притеснява? Ти след 20 години ще си на 42, а мъжът ти - богаташа, ако все още сте заедно - на около 65 г. Ако е някой, който не се поддържа физически и има множество пороци като алкохол, преяждане с храна, цигари и може би някакви допълнителни химии - може дори да е пътник към оня свят. А ти - богата вдовица. Питай я Дарина Павлова дали й е зле след като гръмнаха мъжа й... Да го е мислела няколко месеца или година след това. После козичката си сака пръч. И пари си има, и на мъже се радва, и на пътувания, забави и т. н.

16.   Аз повече се притеснявам от бездуховността и липсата на природна интелигентност. Защото при умерен начин на живот можеш да се съхраниш дълго време, но с такива приоритети и размисли, не виждам как ще оцелееш в такъв свят.

Такива жени ги съжалявам - дори наистина да имат красота и мъжко внимание, когато/ако един ден всичко това изчезне, сякаш и те умират. Не са инвестирали в себе си, живели са ден за ден, не са помислили за след години, нямат нищо, даже и прословутите подаръци не са на тяхно име. Ето това е за съжаление, а не, че жената неизбежно все някой ден има бръчки, побелява и т. н.

По-добре помисли за собственото си бъдеще и развитие. Сега си на 22, но човешкият живот е кратък и утре ще се събудиш на 50. Имаш време да учиш, да работиш, щом мъжът до теб има възможности, ако ще ти дава нещо, нека е истинско бъдеще.

Никога не съм разбирала мъжете с възможности, които търпят до себе си жена, пък била тяи млада, да е толкова повърхностна.

17.   Феик тема.