Споделена история от Спорт и красота

Съвети за дълга коса
Здравейте. Момиче съм на 16 години. От 4 години мисля само за косата си. Дотогава тя беше естествено права, но като влязох в пубертета се начупи и заприлича на храст и расте със скоростта на охлюв. Изправям я, за да излежда по-добре, но си давам сметка, че не мога всеки път да я третирам така... Дайте ми някакви съвети за грижи, подходяща козметика (косата ми е суха)... Нашите все ми повтарят, че дори да ѝ възстановя здравината, няма да порасне до кръста ми, но аз вярвам, че това може и да се случи... Дайте ми съвети!

Коментари

1.   Може да порасте и до петите, само трябва да спреш да я третираш с преса, и трябва да я масажираш с лимонов сок и хума

2.   Спираш да се изправяш всеки ден, защото от горенето с пресата косата ти всеки ден изгаря и се накъсва и стои на едно ниво или дори дължината ѝ намалява, и се подстригваш само веднъж в годината, и ще порасне до кръста до 3 години. Аз така направих.
Ж25

3.   Имам къдрева коса, която е супер суха. Изправям я максимум 1 път в годината, ползвам микрофибърна кърпа и слагам балсам без измиване на John Masters Organic. След шампоана слагам балсам с дълбоко действие на Macadamia. Така ми расте косата до сега доста добре. Стискам палци да порасте и твоята

4.   Точно от този сайт намерих добри съвети за справяне с много суха коса- използват се безсулфатни шампоани (изсушават я допълнително), както и балсами без парабени.
В DM има такива, имат и сайт за он-лайн доставки.
Откакто започнах да използвам само този вид миещи средства, косата ми се подобри видимо.

Правят се маски с масло от жожоба, бадемово масло.

5.   Купи си продуктите на Олиосета от Златна рибка - масло за коса, крем за коса, ампули, и спри да я гориш с преса

6.   Генът е на първо място. Ако косата ти просто си е суха и цъфтяща, дори и със злато да я мажеш няма да порасне.