Споделена история от Спорт и красота

Фетиш - дребни мъже
Здравейте,
Тук във форума навсякъде високия мъж го определят и за красив. Ниския за грозен и неставащ. Също така, слаба жена = красива жена.
За мен това е странно, защото красотата зависи от чертите и пропорциите на човека и няма общо с ръста или килограмите му.
Аз, макар че съм със среден ръст за жена (170, 57 кг. ), и ми харесват дребни и слаби мъже (150-170 см, към 50-60 кг. ) Високите (над 180 см ми изглеждат непропорционални, а и е малко неприятно да гледаш някого отдолу.
Въпроса е защо масово жени по 150 см, си избират мъже над 180-190 см и два пъти тяхното тегло? Толкова ли ли харесва да бъдат доминирани от по-силния гледани от високо (буквално)?

Коментари

1.   Не знам защо жените избират високи мъже, но аз като висок мъж - 185, знам какво са ми казвали мои приятелки жени - Дребните мъже (под 160) имат някакво вродено чувство за малоценност, което ги кара да са злобни и егоистични. Сигурно не всички са такива, но аз лично познавам няколко и всичките са като по калъп - безмислена злоба и гледат винаги да те прецакат, без никаква причина или повод. Нито един такъв няма със сериозна нормална връзка - някои имат жени, приятелки, даже и деца, но на нито един жена му не е щастлива.

2.   Евала, ти си жената-мечта за всеки мъж! Аз съм на горната граница (170), но се надявам пак да пасвам на критериите ти! Модератори, може ли с вашето разрешение да си дам имейла за контакт с авторката, много ви моля!?

3.   "защото красотата зависи от чертите и пропорциите на човека"
Е, да де, именно! А после казваш:
"няма общо с ръста или килограмите му" Как така? Нали именно и ПРОПОРЦИИ!
На теб ти харесвали "дребни и слаби мъже (150-170 см, към 50-60 кг. )"
Аааа, ясно! Ти си мъж около 160 см затова даже си дал с 10 надолу до това, което определят като "хипофизно джудже" но въпросът е с твоите цели може би около 10 см нагоре до 160 см да се чувстваш почти "викинг" а килограмите.... Предполагам излизаш и с мокри дрехи да не те отнесе вятъра.
Тц, не минава и няма да принуди никого да харесва нещо различно от това, което харесва.
А каквото си написал е просто смешно. Да се опитваш да минеш за жена която иска да стърчи с 20 см над мъжа, айде, бе!

4.   Мислех, че съм единствената жена с такъв вкус. Да, и аз не предпочитам много по-високи от мен мъже. Харесвам около моя ръст и ИТМ. За мен това е равенство. Жената и мъжът са равни, партньори, които се допълват. Не обичам някой да ме гледа от високо. Обичам, разбира се, да чувствам, че мъжът ми е опора. Но не и да се чувствам безпомощна. Имам ум, талант и воля и искам да ги използвам. Ако все разчиташ някой да те закриля, какво ще стане с теб, когато закрилникът се отдръпне? Разбира се, не бих върнала висок мъж, ако имаме сходство в характерите. Както и нисък.

6.   Тази тема е написана от нисък мъж! Но ще ти отговоря.
Високите мъже винаги са били предпочитани и то не от сега, а от както има живот на земята. И при животните се предпочитат по големите и силни. Нормално е. И винаги ще бъде така.
Рядко жена ще хареса нисък мъж. Може да е грозен, но да е висок.
Преди няколко години имах секс връзка с една жена.
Аз съм 175см. не съм от високите, но не съм и от много ниските, защото съм виждал бая по ниски мъже от мен.
Та въпросната жена ми сподели, че не е очаквала да съм надарен. Защото не съм висок и си е мислила че съм с малка пишка. Попитах я дали затова жените харесали високи мъже. Тя каза да. Което е странно, защото познавам жени, които са били с високи мъже, но с малки пишки.
Странни същества са жените. Особено тези от българия.

7.   Дребните жени изглежда имат комплекси и от малки слушат за "висок мъж". Тъй като са дребни са свикнали винаги да ги гледат отвисоко.

8.   Аз жена която харесва 150 см мъж не само не съм виждал, не съм и чувал да ти кажа... Или темата е от мъж, или от индивид който не е завършил пубертета. Също не разбирам как ти харесваш слаби мъже, но не разбираш как мъжете харесвали слаби жени... Или пък как един висок мъж не е "пропорционален". Абсолютни глупости пишеш.

Но да ти отговоря на въпросът - ВСЯКА жена търси у мъжете това което на нея и липсва - сила, пари, височина, интелект, хумор, позитивизъм и т. н. и т. н. Тъй като днешните жени нямат друго качество освен красота, то списъкът с изисквания към мъжете е доста дълъг...

9.   Някакъв мъж с комплекси си говори сам и в темата и в коментарите..

10.   Абсолютна неистина. Жените харесват топ мъже, високи на ръст с брутална физика, татуси и бради.

11.   Чисто физиологично по-ниските мъже имат по-малки патки. Разбира се има изключения, но общото правило си е такова.
Аналогично е и за по-ниските жени - по-тесни са и по-плитки съответно могат да се задоволят по-лесно.
За това жените търсят висок мъж, а мъжете - ниски жени.

13.   Като гледам си едричка и май ти харесва да доминираш.
Не можеш да си представиш да си с някой по-силен от теб.
Мен честно казано твоята представа и избор ми е странна. Ще отидете с бъдещият ти 50 килограмов мъж на кръчма, той ще пие една ракия, ще почне да се дърви и ще трябва да го спасяваш.

14.   Не разбирам какво странно и смешно има мъжът да е по-нисък и/или слаб от жената. И защо някой изобщо прави на въпрос чуждия избор, колебае се върху своя и това е тема за коментари. Също и мъжкият избор по принцип (стига да не обижда жените, които не харесва, разбира се).

Ами, това е, животът е шарен и любовта не е само за топмоделите. Всеки заслужава шанс в любовта и да намери мечтаната половинка. Високи, ниски, пълни или слаби - какво значение има? Ако този човек те прави щастлив, ти себе си ли ще слушаш, или ще живееш за чуждото одобрение?

С по-ниски и слаби мъже от мен бях щастлива. Много високият, не 10-ка, а 100 по моите лични критерии, ми разби сърцето. Ето, че само външните критерии и предразсъдъци не работят в живота.

Нищо смешно и грозно няма в по-ниските мъже, високите жени, по-пълните или много слаби хора. Има хора и човеци.

15.   Индивидуално е, въпрос на вкус.

16.   Всичко е привличане, химия, поведение, чар! Аз примерно не харесвам високи жени ( До авторката - 1. 70 см за жена е висок ръст според мен. Това не е среден ръст. Все пак говорим за жена!! )
Аз примерно съм висок 182, и винаги съм си падал по ниски и слаби жени. В секса просто ми е по - комфортно. Една малка и слаба жена, без да обиждам високите, е по удобна, компактна и лесна за любов.