Споделена история от Спорт и красота

Напълнях в университета
Здравейте. Жена на 20 години съм.
Висока съм 1. 67 и тежа 68 килограма. Първи курс се преместих в друг град заради университета и започнах да напълнявам. Когато започнах бях 60 килограма и само за 3 месеца достигнах 68. Лятото боледувах и успях да смъкна до 64, които поддържах едва 2 месеца. От един месец съм отново в университета и качих до 68. Ям много, не се усещам. Много ми е трудно да се сдържам и си похапвам неща, които вкъщи не бих. Днес имах тест и веднага след него по ързах да отида си купя сладко. Имам чувството, че е на нервна почва. Когато съм около хора не се сещам за храна, но остана ли сама, преяждам. Смятам да се запиша на народни танци или нещо от рода на пилатес или зумба. Моля ви дайте ми съвети какво да правя. Днес погледнах кантара и се чувствам наистина ужасно. Как успявате да запазите формата си. Хапчета, които потискат апетита ли да пробвам или чайове. Млада съм не искам да изглеждам зле. Килограмите ми не ми стоят толкова зле, тъй като не съм отпусната, но си имам бедра и коремче. Не ми пречи числото бих искала да съм стегнат и с плоско коремче.

Коментари

1.   Твоето тегло е по-високо от необходимото. С достатъчно движение и промяна на начина на хранене ще се случат нещата. Не мога да кажа дали е на нервна почва, но по-скоро ти харесва да ядеш. Спри хляба, намали порциите, по-малко сладко. Това с танците е добра идея. Ако пък си хванеш гадже изобщо няма да имаш време да ядеш. Не се шегувам. На твоите години аз и жена ми се бяхме стопили за един, два месеца. После си казахме, че трябва и храна, а не само секс. Успех ти желая.

2.   Най-вероятно е стрес, да. Високи нива на кортизол.
Започва така, а после гушата наедрява, ръцете под рамото-мишница, корема.
Натуралния начин за контрол на кортизол е ашваганда. Адаптивна е, регулира. Можеш да съчетае с чайове- примерно фжинджифил с зелен чай.

3.   Липсват ти удоволствия, за това компенсираш с най-лесното нещо - ядене.
Намери си приятел, който да ти носи положителни емоции и няма да мислиш толкова за ядене.

4.   Много бързо се свалят килограми на тази възраст. Аз лично съм склонна да задържам излишни мазнини, такъв ми е метаболизмът, и от малка съм все между нормално и наднормено тегло. На 21, в края на първия семестър на 3-тата година на университета бях 66 кг (160 съм висока), най-голямото тегло до този момент в живота ми. До края на втория семестър бях стигнала 54 кг.

Някъде около началото на февруари нещо ми прищрака и започнах да ставам всяка сутрин рано и да ходя на фитнес преди лекциите. Бях решила, че така ще съм по-продуктивна и ще се чувствам по-добре, дори не мислех толкова за външния си вид. Обаче бях много силно решена да не пропускам тренировки и (с редки изключения) го спазвах. Ходих на фитнес всяка сутрин 6 дни в седмицата и правих силови упражнения за различни мускулни групи, но без да се претоварвам, с по-малко тежести и повече повторения. В неделя тичах за около час. Действително се чувствах добре и още през март забелязах ефект и върху фигурата ми и теглото също беше малко по-ниско. Тогава включих и режим на хранене и започнах да си броя калориите.

Към май месец вече "предобрих" и започнах да се вманиачавам, опитвах се да си държа калориите под 1200 на ден, при ежедневни тренировки, което въобще не е здравословно. Тогава ми се насъбра и стрес и други проблеми и стана страшно, няма да задълбавам. Така че трябва да внимаваш да не прекалиш. Но като намериш добър и здравословен баланс между тренировки и хранене, ще започнеш да виждаш ефект. Като стане навик, даже не ти изисква големи усилия. Проблемът е след като го загубиш този навик, да го стартираш наново... Не се занимавай с хапчета и глупости. Реши, че искаш да се чувстваш добре и да си щастлива, и започни с тренировките. Като видиш ефекта, сама ще се заинтересуваш от методи за трениране и здравословно хранене, далеч няма да те привлича толкова сладкото и няма да чувстваш необходимост да преяждаш.

5.   Може също да пробваш HIIT (High Intensity Interval Training). Много са ефективни този тип тренировки, но не са за всеки ден! Времето за възстановяване е много ключово при тях. Най-много по 3-4 пъти седмично. Ако ги редуваш с друг тип тренировки, гледай тези между тях да са по-леки.

6.   Знам, че няма да ти хареса колко е прост отговора но - яж по-малко и се движи повече!

7.   Супер си не се променяй, това е идеално тегло за секси жена