Споделена история от Спорт и красота

Искам да сваля 10 килограма!
Здравейте! Висока съм 175 и съм 74кг. Въпреки че казват, че изглеждам добре, искам да стана около 65-6.. Веднъж бях толкова и можех да си позволя да си сложа всичко. А сега не ми е напълно комфортно.
Ходя 2 пъти седмично на аеробика, която е в бързо темпо, но не е достатъчно. В същото време някои ми казват, че фитнеса много стягал, и нямало да сваля килограми от него. И се чудя какво да правя..
Можели някои да ми каже, ако отида на фитнес, какво трябва да правя..
Искам мнения!
Благодаря!

Коментари

1.   Да, права си за фитнеса - стяга. Аз съм точно толкова висока, тежа 64 кг. и не се чувствам добре, защото някога бях 58 кг. и можех всичко да нося (ха ха - кой каквото си няма).
Ходя интензивно на фитнес от 6 месеца, ето и сега ще отида, стегнах се много, като килограми не паднах, но нося по-малки дрехи - отново не ми стига.
Сега си прочистих организма с клизми, пия много чай, но и спорта няма да зарежа, защото ще ми спадне метаболизма и мога да забравя така за отслабването.
Взела съм си шейкове със соев протеин и... действам. Без спорт обаче не може, както и без протеини - в това се убедих.
Определено ще спечелиш много, ако почнеш да спортуваш, а при твоите килограми и ще свалиш, поне в началото.

2.   Здравей, аз съм 167см. и тежа 48кг.
Правя упражнения за стягане у дома и съм адски стегната в тялото.
У дома също става с подходяща диета или режим. иска се търпение, желая ти успех, ще успееш ако си постоянна! :)

3.   Аз съм 173см и тежа 54кг. Никога не съм тренирала нищо, просто структурата ми явно е такава. Все пак гледам да избягвам безалкохолни, разни чипсове, сладко иначе си хапвам понякога. Гледам, когато е хубаво времето да отида пеша до някъде. Иначе мисля, че всичко си зависи от правилното и полезно хранене...

4.   С коремни преси и блъскане не става. Не яж много сладко, бял хляб и подобни. Това не значи да минеш на чушки за 2 седмици, а просото малко да се ограничаваш. Прави кардио упражнения - тичане, скачане на въже, каране на колело - най-ефективни са когато ги правиш сутрин на гладно. Пий МНОГО вода - поне по 2 литра на ден... ако не ти харесва може и билков чай, но най-добре си е с вода. Ако спазваш този режим, със сигурност ще свалиш излишните килограми и най-важното - ще премахнеш подкожните мазнини. Успех и бъди упорита.
xperia

5.   АВТОРКАТА СЪМ:
ИМАМ САМО ЕДИН ПРОБЛЕМ- ЧЕ МИ СЕ ЯДЕ ВЕЧЕР.
ПРО ПОЛОЖЕНИЕ, ЧЕ СИ ЛЯГАМ ОКОЛО 2 ПРЕЗ НОЩТА, МОГА ЛИ ДА ХАПНА НЕЩО ОКОЛО 12 НАПРИМЕР?

Модератор - моля, не пишете само с главни букви!

6.   Ако толкова ти се яде вечер може да ядеш кисело мляко или плод, но като цяло не е препоръчително.

Аз съм висока 170 и тежа 60 кг в момента. Стигала съм до 73 преди 4-5 години, а най-малкото което съм била е 56. Сега пак плавно се опитвам да се върна към 56, но и тренирам, така че чувствам тялото си по-стегнато, пластично.
При мен става бавно, когато си имам задачи и забавления цял ден не мисля само за храна. Иначе да спазвам определена диета - много трудно. В началото само си прибрах стомаха малко с Дюкан
Също така гледам да има равновесие между протеини и въглехидрати. Ако на обяд ям нещо въглехидратно, вечерята ми е протеиново. Изкарвала съм дни на следния режим да го наречем - на обяд салата - зелена с риба тон или домати и краставици, следобяд цял шоколад и вечеря месо или яйца.

И пак свалям.. :Д

7.   Здравей аз съм 58 кг и искам да сваля едни проклети 3-4 кг. и мисля да започна от понеделник диетата Японско чудо. Прочетох из форумите, че много жени са доволни. Може да погледнеш в гугъл режима и ако ти харесва може да я почваш. Аз иначе на фитнес не ходя, но вкъщи си имам велоаргометър и си тренирам. Но вечер вообще не е хубаво да ядеш и аз като теб вечер ми се преяжда сладичко, но гледам да си лягам рано да не се изкушавам :D Успех ти желая :)
С.

8.   До номер 7. Японското чудо се спазва супер трудно. Поне за мен. Максимум съм издържала 4 дни. Храната просто ми е малко.

9.   И аз ходя на аеробика, но тя е за разгрявка и за да не загубиш форма! Отитай здравословно хранене и ходене по 30 мин. на ден.
Ънчитуу

10.   При мен Японското чудо е единственото което помага! Успях да издържа 2 седмици на този режим и свалих 10кг.!

11.   номер 9, аз ходя на фитнес... къде е ходенето, къде е аеробиката????

12.   От тези китайски медикаменти няма никаква полза! Когато се приемат вярно, че свалят килограми, но след спиране на приема им отново се качват килограми тъй като организма не може да привикне за 10-20 дни. Всичко се постига с диета. Не си мислете, че като ядете по-малко или пък хич ще направите нещо добро за себе си! Аз съм диетолог и съм работил с много хора. Както с мъже, така и с жени и всичко опира до диетата повярвайте ми! :)

13.   Лично съм спазвала диетата японско чудо преди години, когато се борех с едни 10-тина излишни килограми и ми помогна много. Свалих всичко, че и повече. Не съм ги върнала след това.
Само където моя режим Японско чудо, включваше всака сутрин на гладно(преди кафето) чаша топла вода със с. л. мед.
Препоръчвам диетата, трудна е, но 2 седмици все се издържат.