Споделена история от Спорт и красота

Подкожни косми
Аз съм момиче на 19. От малка имам по обилно окосмяване по тялото. Премахмам космите си с епилатор. Но от една година започнаха да ми излизат подкожни косми, първо малко, после повече, а в момента положението е трагично. Епилатора ми е на 2 години, първоначално мислех да не би проблема да е в него (остаряла техника).

Пробвах със самобръсначка пак същото положение. Четох за използване на гъби луфа, и различни мазни кремове за след епилация, но и това не помага. Когато се епилирам с епилатор не влизам под душа около 2 часа. А когато обезкосмявам краката си със самобръсначка го правя под душа, след това подсушавам кожата си и мажа с крем, но не помага. Под мишниците ми се обазуват много подкожни косми, вадила съм си косъм 3 сантиметра. По бикини зоната също е трагично, много подкожни косми и след като ги извадя остават петна, в момента изглежда ужано. По краката също имам подкожни косми.

Незнам какво да правя.. Дайте съвети, имали ли сте такъв проблем, как се справяте с него. Какво да използвам за обезкосмяване, и пак казвам този проблем ми се появи преди около година. Благодаря ви предварително за съветите.

Коментари

1.   Пробвай лазерна илиоще по-добре фотоепилация- 5/6 процедури и на приятелката ми и паднаха 90% от космите под мишниците и на краката... към 90 лева е процедура на цялото тяло :)

2.   Цял живот го имам този проблем, много е гадно, но ще се замисля над това, което каза номер 1. Аз си мислих, че е по-скъпо.

3.   Аз също имам сериозен проблем с подкожно растящите косми. По бикини зоната е някакъв кошмар, кожата ми е в рани и петна ;(
Срамувам се да се съблека направо. И аз използвам епилатор и самобръсначка, но положението е все същото.

4.   И аз имам много подкожни косъмчета на краката и на бикини линията. Нищо не ми помага-редувала съм епилатор и самобръсначка, но ефект нямаше.

5.   Да, послушай 1, при теб по принцип можеше в началото да помогне преминаване към кола-маска, но щом имаш толкова много такива косми - послушай 1.
Изхвърли епилатора! И на сестра ми станаха, а тя не е космата по принцип.. Аз съм или на бръсначка, или на крем-епилатор (никога не съм ползвала машинки глупави) и имам само един подкожен косъм

6.   Подкожните косми ги махай с пинсета.
~Кървава победа~

7.   Това е от епилатора. Престани да се епилираш с него. Ходи на кола маска.

9.   Моята козметичка ми каза да търкам с утайка от кафе тази зона и тези петна (мъртви пори)изчезват, премахва ги аз го правя от скоро но мисля че има ефект натъркваш хубаво и после измиваш.