Споделена история от Спорт и красота

Грозно лице
Здравейте...

аз съм момиче на 14 години...Проблема ми е в това, че съм много грозна в лицето. Не, не преувеличавам. Имам голям и широк нос, с гърбица. Малки, кафеникаво-зелен очи. Устни, на които имам малък белег и бенка над тях. Лицето ми е кръгло, а кожата жълтеникава. Относително ниско чело... С грим изглеждам още по-зле, пробвала съм.

Като гледам колко са красиви повечето момичета около мен, се питам защо аз трябваше да имам толкова грозни и несиметрични черти!? Дали някой някога ще ме хареса? (това е реторичен въпрос...)
Благодаря на всички, които прочетохте историята ми. Не очаквам помощ, просто имах нужда да споделя с някого.

Коментари

1.   Първо, и аз имам същия цвят очи и смятам, че е секси.
Второ, бенка над устните ? Аз щях да се гордея. Синди Кроуфрод, Ники Тейлър, Шана Задрик - изключително секси жени с бенка над устната.
Трето, явно не знаеш какъв грим да ползваш, за да прикриеш тена на лицето си.
Четвърто, спри да се самосъжаляваш.

2.   ЗА ВСЕКИ ВЛАК СИ ИМА ПЪТНИЦИ! Повярвай ми!

3.   Опитвам се да си те представя, но не ми "изглеждаше" чак толкова грозна.
Хората са различни, едни са красиви, други по-малко красиви, трети никак не са красиви. Според мен е важно излъчването и чара. Да, ти ако си на мнение, че си грозна и не се харесваш, няма как и другите да те харесват.
Винаги ще има по-красиви от нас, няма съвършени хора.

4.   И аз не си харесвам лицето. Висока съм 177см, тегло 60 кг, стегнати гърди и дупе, абе имам страхотно тяло. Интелигентна съм, забавна, но не си харесвам лицето. Имам крив нос и още няколко забележки, които можеше и да са по ОК. Но какво да се прави... Наблягай на други качества и това е. Макар че, лицето е нещото, което другите първо гледат.

6.   Според описаното не може да си толкова зле за колкото се мислиш. Харесвам хора с ниски чела нз защо :)
И имаш хубав цвят на очите. :) А бенката какво толкова ти бърка в здравето? Мерилин Монро е имала бенка, ама едва ли се компресирала от това, Певицата Инна също има бенка, и ??? Май само на теб ти скапва живота една бенка. :):):)
Носът може да се коригира, не е нужно да живееш с него цял живот. :)

Lola

7.   Винаги някъде някой ще те хареса, повярвай ми.
М23

8.   Съгласна съм с 1. Стига си се самосъжалявала ;). Ако казваш на всички, че си грозна, те ще те възприемат като такава, също ще ти го казват и т. н. Научи се да се харесваш за да те харесват другите ; )

9.   На колко години си? изчакай да навършиш 20 и няколко и тогава пак кажи дали не се харесваш. нормално е като малки или в пубертета да не се харесваме или наистина да сме грозни, повечето хора се променят с времето. няма да те лъжа, че е важна вътрешната красота и подобни глупости, защото на мен лично би ми било обидно ако ми го кажат ;д , хората първо обръщат внимание на външния вид и това е факт. но не е повод за притеснение всички хора имат различно разбиране за красота и много от тях ще те харесат каквато и да си (не мога да кажа тъй като нямаш снимки тук), но ако се самосъжаляваш и се мислиш за грозна никой няма да те хареса гарантирам ти от личен опит, набивай си в главата че си красива, изтъквай пред себе си красивите си черти , никой не е перфектен

10.   Мило момиче, моята баба има следния лаф: "Няма хубави хора, има харесани хора" Тя не е била красавица, но е омаяла дядо ми, който (лека му пръст) беше истински красавец.
Ще се намери човек, който да те намира за хубава. Важно е каква си отвътре, защото съм виждала много красиви момичета, които са празни и стерилни душевно и не привличат внимание. Като кукли.
И аз мисля, че за всеки влак си има пътник. И има много потвърждания за това.
Ще ти дам и един пример, който ми се е набил в главата и го помня.
Преди няколко години бях с една приятелка на море - по женски. Почивахме в Царево и пътувахме всеки ден до плажа на Арапя с едно много сладко и смешно бусче без прозорци. Там се запознахме с един от спасителите. Беше симпатично момче. След няколко дни го видяхме с жена му у детенцето. Беше я прегърнал през рамото, а тя тикаше детската количка. Беше куца. Но за него е НЕГОВАТА жена и МАЙКАТА на детето му.
Във всеки човек може да се открие красиво и грозно. Не вярвам да си чак толкова грозна, колкото се виждаш в собствените си очи и както се описваш. Знаеш ли аз като бях на твоите години какъв пубер с дебела камба бях:))) И все на камбестия нос ми се появяваше една гнойна пъпка за разкош. Не знаеш ли, че в пубертета изведнъж чертите загрубяват и особено частите на лицето растат неравномерно, особено много дърпа носът:) После всичко си идва на мястото. Аз в момента изглеждам много по-добре, отколкото на 14. Сега съм на 34 години.

13.   Абе и аз като бях на 14г си мислех че съм грозна, бузеста и че устните ми са прекалено големи и тн. Като порастнеш ще се чувстваш по самоуверена и като се развиеш като жена. И мене ми викаха че съм грозна в училище, сега често чувам точно обратното че съм даже много красива :)

14.   а и забравих и аз имам бенка над устните и много си я харесвам даже

16.   и аз съм тъй

17.   Аз съм на 11 и те разбирам отлично! Като кажа на някой че съм грозна той казва"Ще се разкрасиш още си малка и не разбираш"! Как да не разбирам? Гърбицата на носа ми да не би магически да се изправя? Пъпките и черните точки ще се оправят, но дългият нос никога няма да се скъси! Единственото ми решение е да дочакам да стана на 18 и да си направя пластична операция! Не мога повече да търпя подигравките! Не мога да ти помгна, но искам да знаеш че не си едниствената! И едно съветче:Ако си отличничка ИЗОБЩО да не ти пука какво говорят другите! Ти си по-умна от тях!

18.   И аз съм така :( Дебела, 155 см, около 55 кг ;хх Най - нормални кафеви очи, голяма, неизпъкнала тъмна бенка над устната и мустак :( Ако нямах мустак и бенка щях да съм много щастлива :( Грозна съм и ме е много срам :(

19.   Ще ти кажа едно нещо:Грозното пате, ще се превърне в красив лебед!

20.   Големите носове всъщност крият в себе си много чар. Придават наистина силен характер на лицето и това е красиво по особено екзотичен начин.

21.   Номер 18 да ти имам проблемите. Дебела била- ми започни да се храниш здравословно и да спортуваш, имаш мустак - еми махни го, има много начини. За всичко си има решение. Айде спрете да се съжалявате и вместо това направете нещо, за да се харесате и да спрете да се вайкате!

22.   Спокойно, момичета - на тъмно всички сте еднакви...

23.   Те първа почваш да се оформяш. Не се стресирай. :)

25.   Темата е стара, знам. Но цветът на очите ти е готин. Самата аз имам такъв. Малки, съвсем обикновени очи. Но много хора ми казват, че имам красиви очи. Относно бенката на устните - това е един чар. Уверявам те, че много жени искат да имат такъв чар. И аз имам такава. Точно над горната устна. И хората ми говорят колко е хубаво, красиво, чаровно и т.н. :) Не се коси, Сега растеж и много ще се променяш.

26.   Определено имаш комплекси момиче. Човек сам не се ли харесва-абсолютно никой няма да го хареса. Трябва да се обичаш, това което си. Харесвай се имай самочувствие. Тогава и другите ще те харесват. Човек трябва да живее в хармония с себе си. В хармония и вътрешен мир:)

28.   Здравей! И аз се чувствам по същия начин понякога, не се харесвам, мисля си колко са готини другите искам да съм като тях... Това не е грях всеки иска да е невероятен все се стремим към красотата и ни яд когато си мислим че не я достигаме. Но знаеш ли какво? Колкото и да си (както си мислиш ти) грозна, никой никога по никакъв начин НЯМА ДА БЪДЕ КАТО ТЕБ. ТИ СИ УНИКАЛНА защото си единствена!
Никой няма двойници! Всеки човек е многоооо специален защото никой не може да го повтори по никакъв начин!
Според мен се старай да си красива вътрешно и после ще се появи и външната красота(повечето се разхубавяват като отмине пубертета) Най важно е да си добра и умна състрадателна! Ако си такава повярвай ми все някой ще се влюби в теб! И ще се влюби заради това, което си наистина! Колко момичета познаваш които са КРАСИВИ но невероятно ГЛУПАВИ и ЗЛОБНИ! Това по-добрата комбинация ли е? Освен това другите са толкова "красиви" защото имат самочувствие! Помисли кои са добрите ти страни! Не е възможно да НЯМАШ такива! Успех!

29.   Авторке ако си прочетеш темата сега след 3 години ми се иска да напишеш какво мислиш за себе си и дали си се разхубавила?

30.   Номер 2
Освен за товарния :)

31.   А ако не си харесваш цвета на очите има и цветни лещи които ще си поръчаш (който цвят ти харесваш) и готово.Но най- важно е да се чустваш ти красива и тогава ще си.

32.   Очите са ти супер тва е смея да кажа един от най-хубавите цветове много повече ме кефи дори от сините или зелените пък и не си като останалите със сини зелени или кафяви очи, по-различна си. Бенката не я намирам за лоша ако толкова не ти харесва прикривай с грим. Носа си с подходящ фон-дио-тен или пудра можеш да го изравниш видимо гледай по нета търси уроци големия нос също може да се оправи видимо с тъмна и светла пудра, потърси в нета видео уроци. За да уголемиш видимо очите си слагаш грим пак има си начини интернет пълен с такава информация, има такива които не се забелязват много и може да се доближиш до естествен вид. Лицето с пудра, коректор, фон-дио-тен оправяш жълтеникавото. Лепваш една усмивка и си казваш че си красива и готовоо :)

33.   Така, ти си на 14! Когато бях на твоята възраст бях същата плюс това имах много пъпки! Сега съм на 16 а на 15 започнах да се разхубавявам. Бъди самоуверена! Казвай си, че си красива! Този период ще мине. И да ще те харесват момчета, защото буквално бях в твоето състояние, никои не ме поглеждаше а сега има много момчета които ми казват, че съм хубава и т. н. Просто трябва да вярваш! Не е трудно, а и когато ти самата се чувстваш и се научиш да се чувстваш красива и другите ще го направят!! Бъди такава каквато си! Радвай се на това, което имаш и никога не се самосъжалявай! Защото много хора са красиви, но не това е най-важното в живота!

34.   Ако искаш да си като актьорите по холивудските продукции, то тогава си води бележки, защото ще ти дам рецептата:
-5 пластични операции (минимум)
-20 професионални гримьори
-подходящо осветление
-369 милиона в банковата сметка (получени от развода с 10-те и бивши)
-3 ГБ фотошоп

Красотата е относително нещо и го казвам от личен опит. Преди си мислех, че съм едно от най-грозните същества, обикалящи по планетата Земя. Не бях "феймъс", никой не ме харесваше, нямам сини очи, правилен нос, овално лице, руса коса, усмивката на Шакира...
Един ден ми се наложи да замина за чужбина и... По улиците не спряха да ме спират, за да ми казват колко съм красива и момчетата да ме питат дали съм свободна.
Така че си помисли какво не харесваш в себе си и защо. Потърси надълбоко. Мисля, че ще стигнеш до извода, че и ти не знаеш, защото според описанито, което си дала мисля, че изглеждаш фантастично

35.   1. сега си на 14 и аз така се вайках, а после осъзнах, че не съм била грозна 2. убедена съм, че не си грозна 3. И аз имах бенка... махнаха ми я, минаха години и сега съжалявам, че го направих 4. ако поддържаш добра хигиена, форма и си лъчезарна бъди сигурна че всеки би те харесал стига да не е надута т*па кифла или мамин лигльо! Развивай се и не се комплексирай :) Всеки притежава свояата красота!

36.   Здравей. Аз също съм на твоята възраст. :)
И аз като теб имам бенка над устната. До миналата година я мразих, но отскоро я заобичах. Всички ми казват, че в нея ми е чара. Тя е мъничка и наистина започнах да се гордея с нея.
Доколкото до другото, и аз преди не се харесвах, но миналото лято се стегнах. Сега съм стегнато тяло, красиви очи, красива права кафява коса и висока. Вече не се комплексирам толкова. Право напред, момиче. ;)

39.   О спокойно, не се притеснявай. Като бях на 14 кожата ми имаше гадно жълтеникав отенък, имах торбички под очите, зъбите ми бяха криви, косата ми стигаше малко над раменете и с няколко думи приличах на момченце. Но знаеш ли какво забелязах ( сега съм на 17, тенът ми е нормален, косата ми е дълга и зъбите ми са прави )
1. Човек се променя доста през лятото.
2. След две години, три съм убедена че ще станеш хубава. Може да прозвучи надменно и самовлюбено, но аз се промених бая за трите години за което съм много щастлива.
3. Потърси повечко гримове, все ще намериш нещо, което да ти подхожда. Тогава използвах само гланц и мноооого фон дьо тенч( голяма грешка, недей. Кожата ти ще стане гадна ). А сега ползвам само 2-3 неща. О и винаги ползвай спирала. Дори и да стоиш пред огледалото и да си мислиш че не си хубава, като я сложиш очите ти стават по-изразителни и с твоите кафяво-зелени очи ще е идеално.
Горе главата :)

40.   Преди около 3-4 години и аз се самосъжалявах в една тема тук, подобна на тази. Дори бях писала, че няма да ходя на бал, защото съм ужасно грозна и всички ме обиждаха. В крайна сметка отидох на бала си, изкарах си доста приятно. Минаха години и да ти кажа обидните думи, които съм чувала за себе си вече са зад гърба ми. Както се казва - от грозно патенце се превърнах в лебед. Ще прозвучи нескромно, но ежедневно получавам комплименти, че съм красива и женствена. Това всичко не го написах, за да се хваля или нещо подобно, защото е елементарно, а за да ти кажа, че в крайна сметка няма смисъл от самосъжаление. Няма смисъл да се подценяваш, да си губиш времето, мислейки си колко си грозна, защото живеем един живот и след години съм сигурна, че страшно много ще съжаляваш, че не си живяла пълноценно заради ниското си самочувствие.

41.   Къде ги видя тея красиви момичета не знам, ама 50% от българките изглеждат така. Характерните ви черти са дебело лице и нос.