Споделена история от Спорт и красота

Как да убия непрестанния глад?
Здравейте приятели, искам да ви помоля за вашите мнения, но първо накратко да разкажа.
Аз съм момиче на 22г, висока съм 1, 65 и тежа 65кг-това не е нормално.
Преди време бях 53, реших да започна диета-с пълен глад и тренировки и за отрицателно време свалих около 11кг, заприличах на скелет. Започна да ми става лошо, припадах и няколко пъти влизах в боница-лекарите ми казаха че ако продължавам така, ще се стигне до анорексия!
Уплаших се-реших отново да започна да се храня, а родителите ми бяха доволни, тъй като доста ги бях уплашила-и непрекъснато ми носеха разни лакомства, угаждаха ми само и само да се храня! От тук идва проблема...
Месеците, които гладувах-отидоха подяволите, започнах да ям като свиня, преяждах, не се спирах-не можех-до ден днешен. Както вече казах тежа 65кг-и не се чувствам добре в кожата си, не ми стават дрехите! Знам че трябва да стана от масата като усетя че се наяждам но немога, трябва да преям и то по няколко пъти на ден, лнезнам какво ми става-опитвах диети, но най-много за седмица-повече не издържам, а лошото е че работя всеки ден дори събота и нямам време за спорт. Излизам в 7 сутрин и се прибирам уморена в 9...
Моля ви помогнете ми, как да убия непрестанния глад който изпитвам... някой казват-чаша вода на гладно и готово-ама не, не става! Аз мисля само за храна, като наркоман за дрога... Освен това след повече от месец имам важно събитие и трябва да изглеждам добре... колко килограми мога да сваля дотогава, ако отново опитам някоя диета... но за спорт нямам време...
благодаря ви предварително... :)

Коментари

1.   На 22 съм и имам същият проблем. Преди 3 години пазих диета с която свалих 8 кг, въпреки че нямах нужда. Бях 47 кг, висока съм 160 и от всякъде стърчаха кокали. Пак така всички близки ми носеха вкусотии, уж малко ще кусам, уж две хапки.... и докато се усетя съм станала 65 кг. Ужасно е, не се търпя. Знам много добре какво трябва да направя, но просто не мога. Само се тъпча, непрекъснато. Когато видя нещо вкусно ям, а дори не съм гладна. Според мен, това си е психологически проблем. Пробвала съм със спорт, но не се получава, пак се тъпча. Мисля, че имам нужда от професионална помощ... Ще следя темата, ако все пак някой знае някакъв изход.

2.   Според мен тябва някакси да си го наложиш-наложила си си го веднъж-защо не и още веднъж-видяла си че не е невъзможно. Опитай докато не си се превърнала в дебелана, защото това следва-избирай, уплаши се някак... сега може да криеш под широки тениски корема, а лятото по бански кво ще оравиш-с хавлия ли ще ходиш-всичко е от главата на човек-щом веднъж си могла, ще можеш и втори път...

3.   Според мен пробвай с хранителни добавки за подтискане на апетита. И също така воля трябва.

4.   С цигари.

5.   Здравейте. аз съм на 17 и също съм 1. 65 висока и тежа 65 килограма. за 2 месеца качих 10 кила и миналата година ми откриха диабет първа фаза, които се лекува с диета. та спазвах диетата на месец по 2 кила трябваше да свалям. свалих 4 и после не можех да издържам и си продължих по същият начин. тогава бях 70. после нз как но нямах апетит и свалих 5 кла това лято. сега искам да стана както преди55 даже и 50. започнах 90 дневната диета и днес ми е 28 ден. още на 5тия ден свалих 2 килограма и се нахъсах. сега не съм се теглила и смятам да се тегля след целия цикъл. иначе се усеща по грехите. тази диета е много хубава защото си ядеш всичко само че в определени дни. в началото е по трудно но се свиква. пробвай няма да съжааляваш. чувствам се супер и самочувствието ми се върна а преди бях свита даже не излизах от срам

6.   Когато отслабвах, едно време за да си калявам волята-правех сладкиши на семейството. но аз не ги ядях. Но, ти нямаш време за това. Ами спри да се тъпчеш и ангажирай мислите си в друга насока. Създай си стимул за това, например мисли колко стройна ще станеш, ако сега, гледайки тази вкусотия не я изядеш. Пък като не си гладна, не яж, а само когато огладнееш. 10 килограма за месец са много, но 5 можеш. Ограничи сладкото и тестените, също мазнините. Ще се получи. Във всеки човек има голяма сила, за която не подозира. Повярвай във себе си. Понякога имаме нужда да споделим и това е добре, но знаем много добре, че важната работа, която само нас си чака-сами трябва да свършим. И за пореден път споделям, че за да пази някаква диета, човека трябва да е много спокоен и уравновесен, да си го наложи. Защото паниката и безпокойството е наш враг. Организирай се вътрешно и успокой нещата, само така ще успееш!

7.   Направи така, че да се погнусиш от храната и готово :)

8.   Когато съм гладен, а знам че не трябва да се тъпча
просто пия вода
При мен деиства, дано подеиства и при теб

9.   Разделно хранене ( също да се храниш на около 4 часа), вода 1, 5-2 литра на ден, чаша сок от прясно изцеден лимон сутрин на гладно с вода ( само, ако нямаш някакъв проблем със стомаха като гастрит или язва и разбира се ако тялото ти го понася) и след 30 минути закусвай, но разделно. Това с лимона ( ако ти го понася организма), за да не ти свикне стомаха, редувай на 3 дни с чаша преварена вода на гладно. Махни в голяма степен, колкото можеш тестени, сладките и пържените неща, газараните напитки и натуралните сокове, но ако не можеш по-добре една чаша натурален сок, отколкото газирано. Вместо сладко някой плод като ябълки, диня, портокали, ананас и др. Ако огладняваш бързо от основните хранения, изчакай поне да мине 2 часа от закуската например и изяж някой плод, и пий вода. Пий чайове( особено зелен чай) без захар или вместо захар използвай 1 лъжичка мед. Най-важното трябва да си постоянна, да ти стане навик и не мислиш постоянно за диета, да не гладуваш, тъй като с глад не се свалят килограми, но и да не се тъпчеш, яж по една нормална порция. Най-важното трябва да си постоянна и да не чакаш бързи резултати! Успех!

10.   Ще кажа какво съм постигнал не за да се хваля, а за да има повече тежест съвета ми. Момче съм на 19 години. Преди почти 2 години тежах 122кг. Никакво движение, много безобразно хранене, непрекъснато боледуване, адски лоши социални контакти (че кой би харесал момче на 16-17 години което тежи 122кг). Започнах да тренирам, малко хранителни добавки и хранителен режим. Сега тежа 80кг на 187см, изглеждам много добре, започвам да оформям гръб, гърди, плочки и т. н. (тренирам 5 пъти седмично). Правилното хранене с цел редуциране на теглото далеч не означава глад!!! Това вече си го разбрала сама, можеш само да си навредиш на здравето, нищо повече. Ще ти дам много фундаментални насоки, които сама трябва да усвоиш и разбереш. Номера е да ускориш метаболизма си. Трябва движение! няма как без него. Ходенето на работа рано не е точното оправдание, има ли желание има начин! Трябва да се храниш често, НО правилно и също много важно ДА НЕ ПРЕЯЖДАШ!!! Трябва ти непрестанна мотивация и много знания за това какво правиш, за да не се получи като предния път с припадъците. Започни да четеш статиите от bbteam, абонирай се за страници в facebook които публикуват фитнес мотивации. 90% от отслабването идва от мисленето/нагласата. Само с диета не става, само със спорт също не става. Трябва да намериш идеалната среда, баланса м/у правилно хранене и спорт

11.   Наложи си го, мини на някакъв здравословен хранителен режим. Не е нужно да гладуваш, просто се храни правилно и избягвай "вредните" храни. Не зарязвай тренировките и упражненията- от тях няма да стигнеш до анорексия, а напротив- ще се чувстваш много по-добре. Имаше един вид фет бърнър, който поддтискаше апетита, но не си спомням името и фирмата... При теб проблема според мен е по-скоро психологически- страх те е да се стане като преди. Но ако се храниш разумно и спазваш разумен хранителен режим няма да имаш предишните проблеми..

12.   Здравей! Не мисля, че си толкова пълна. Млада си. Не е като да не можеш да спазваш диети, но те са пълно изтощение за организма. Говоря за бруталните диети, заложени на глад. Попаднах на един сайт-и не, не съм тук да го рекламирам или нещо от този сорт, дори и аз не съм сигурна в достоверността му, но ще ето този е : www. beyt. info. В този сайт намерих едно изключително добро балансирано меню за отслабване. Потърси го и ще видиш. Спазва се 7 дни и е напълно съобразено с нуждите на организма ти. Мисля, че е много добро. И дори обмислям и аз да го спазвам. Има по 6 хранения на ден, но са малки разнообразни и здравословни, много хранителни и достатъчно некалорични, за да отслабнеш. Виж и прецени.

Колкото до глада: Обикновено, аз, от личен опит, ти казвам, че изпитвам непристанен глад, когато скучая, нямам какво да правя, умът ми не е зает с нищо друго и се сещам, че съм гладна. Но това е просто прищявка. Трябва да се вслушаш в "езика на тялото си", колкото и духовно да звучи, и да осъзнаеш кога НАИСТИНА имаш нужда да се храниш, и кога просто ти е ХРУМНАЛО, че си гладна. Започни диетата, ако ти допадне, заедно с упражнения, тичане, йога. Възползвай се от лятото. Това е най-доброто време за отслабване!

14.   И аз имам същия проблем, години диети, като резултат анемия, трябваше да започна да се храня, при това си меря протеини, всичко, не преяждам, спортувам, и въпреки всичко вдигам драстично килограми, имам чувството, че повечето от задържане на течности. Лично аз като вдигнах хемоглобина се връщам към гладуването, не че го препоръчвам, но не виждам избор, хареса ми съвета на момчето, което казва, че 90% от отслабването идва от мисленето/нагласата, от опит знам, че когато животът ме вдъхнови по някакъв начин да бъда слаба и красива, тогава става, иначе си или дебел, или болен, с една дума загубена кауза.

15.   пиши в гугъл: "хигиена на хранене" - това е една синя книжка - учебник за тоха, тя ти трябва!
Там много добре е обяснено всичко за хранителните вещества и различните диети.

16.   Почни да дъвчеш всяка хапка по 32 пъти... много е ефективно

17.   С храна. Сега сериозно, ако ти се яде нон-стоп ядки. Орехи, слънчоглед, тиквени семки ако щеш. С една-две шепи и си ок. А пък са и много полезни.

18.   За хората, които казват да ограничиш мазнините. Не ги слушай. МАзнините са адски необходими. По-добре изяж една чиния с пръжки, отколкото един сладолед! Имаше един инструктор, който ми даде идея за това . Ето ти линк да прочетеш и видиш за какво иде реч. https://www.google.bg/search?q=милко георгиев хранене&oq=Милко Георгиев&aqs=chrome.1.69i57j0l5.4903j0j8&sourceid=chrome&espv=210&es_sm=93&ie=UTF-8

20.   Ееее, чиния с пръжки аз ако изям ще искам да умра. Мазнините със сигурност са много полезни, ама не и препържени, в такова количество. Ядките са чудесен източник на мазнини, протеини и микроелементи, когато са сурови. При термична обработка и с мазнините, и с белтъчините се случват неблагоприятни промени. Фибрите създават усещане за ситост - тъй че плодове, зеленчуци, пълнозърнести храни. Спри сладкото и хляба - най вече белия, поне докато се редуцира апетита (белия изобщо го спри).

22.   Здравей, не разбрах как си свалила 11 кг с глад и тренировки? Как ти е стигала енергия за тренировки, катоне си йапжала нищо?

23.   Яж си нито като скелет нито като свиня, но ако искаш да си на ниво си избери някой от двата варянша: Яж на диета но без хляб, 2 варянт : Яж малко, но без хляб. В текста си сбъркала при болница

24.   Жено просто намали яденето и спри да ядеш толкова често съжалявам че го казвам но ако не престанеш ще станеш 100 кила ще заприличаш на нищо и всички ще бягат от теб ,няма да имаш приятели ще ги загубиш аз съм на 20 години но съм запзила от малка добра фигура и не те виня на всеки се случва не се притеснявай аз те подкрепям на 100 % но направи нещо една приятелкабеше дебела и и казах когато си яла но пак си гладна пий чай той засища апетита в същото време е много полезен и дава сили сега моята приятелка е отслабнала много и е в перфектна форма прочети това може да ти е от полза моля те взимай пример ако не обичаш чай може да опиташ със мед .Дано съм ти била полезна чао приятно сваляне на кг.

25.   Жено просто намали яденето и спри да ядеш толкова често съжалявам че го казвам но ако не престанеш ще станеш 100 кила ще заприличаш на нищо и всички ще бягат от теб, няма да имаш приятели ще ги загубиш аз съм на 20 години но съм запзила от малка добра фигура и не те виня на всеки се случва не се притеснявай аз те подкрепям на 100 % но направи нещо една приятелкабеше дебела и и казах когато си яла но пак си гладна пий чай той засища апетита в същото време е много полезен и дава сили сега моята приятелка е отслабнала много и е в перфектна форма прочети това може да ти е от полза моля те взимай пример ако не обичаш чай може да опиташ със мед. Дано съм ти била полезна чао приятно сваляне на кг.