Споделена история от Спорт и красота

Как да стана по-нисък?
Има ли някаква операция за смаляване? Съжалявам, че пораснах толкова (182), повечето хора по улицата са все по-ниски от мен и не искам да стърча над тях. Да не говорим, че в превозните средства винаги ме зяпат, с ръста си правя впечатление и не мога да виждам хубаво през прозорците защото на едните точно там им се пада ръба на прозорците. А наскоро като ставах от седалката в един автобус си ударих главата в дръжката като се изправих. Удрял съм се и във вратите на превозните средства понякога. Какво се очаква - все да се навеждам ли? Та аз така съм прегърбен, какво остава още повече да се навеждам! А тези китайските автобуси King Long са ми толкова тесни в краката, че като пътувам с тях се чувствам като пребит. Не може да няма начин да стана от 182 сантиметра до 178 поне. Иначе най-добре и комфортно се чувствах, когато бях 170-175. Тогава не си удрях главата никъде. Съжалявам, че пораснах толкова на ръст. По-добре по-нисък и набит, от колкото висок и слаб! :(

Коментари

1-50 от 57

1.   „По-добре по-нисък и набит, от колкото висок и слаб! “

Изобщо не е вярно това! Повечето ниски и набити биха продали свекърва си (ха ха), за да са добре сложени като теб. Като порастнеш ще разбереш, че жените ще харесват много повече теб.
Хвани и пътувай малко по Европа - високите и слаби хора са по-често срещани в най-северните ? точки, докато българите по принцип може да не са точно южняшки тип, но заради лоша храна в детството са останали ниски и после при изобилие на храна - набити.
Следващите поколения - виж се и ти - ще са точно по-височки и добре сложени. Радвай се, че не приличаш на бирена бутилка и гледай да пътуваш в Мерцедес след някоя годинка, а остави китайските рейсове на ниските и набитите. Самочувствие! Харесвай се, какъвто си!
Няма операция за нисък ръст - просто търсене за подобна глупост няма

Лаура

2.   До 1 - вече съм голям, на 23 съм... и момичетата още са мираж! Като бях нисък бях по-отракан, чак нахален. Като пораснах и самочувствието ми се стопи. Явно има някаква зависимост и ниските хора са по-отракани, а високите сдухани.

3.   И да кажа - пораснах на ръст с цената на слаби кости, зъби и нокти. Обикновено така става - високите хора имат чупливи кости, зъби и нокти.

От автора

4.   182 см са си съвсем нормален ръст за мъж и не мисля, че е нещо фрапантно, че да те зяпат по улиците. Спри да си измисляш комплекси и си живей живота :))

5.   Пичага, нямаш никъв проблем. 182 си е перфе за мъж. Аз в такъв случай какво да кажа - 190 см. :D, а има къде къде по-високи. С момичетата не ти върви именно защото усещат, че не си самоуверен. А повярвай-кефят се на високи мъже. Зяпат те защото ти се кефят.

7.   И това много ли ти се вижда? Синът ми е 1, 93 в момента, има само една пломба и слава Богу нищо не си е чупил, на 18 е. Приятелката му е 1, 73 и може и с ниски и с елегантни и восоки обувки да се чувства чудесно до него. Така, че ръстът ти според мен за съвременен мъж си е съвсем добре. Повечето приятели и съученици на сина ми са много високи и точно напротив - според мен в момента младежите като цяло са по-високи, а не обратното.

8.   До 4 - и какво му е нормалното все да се превиваш, че да не си удариш главата? И ти да беше толкова висока, и на теб щеше да ти писне след поредниия удар. А само да се навеждаш не може. Да не говорим гадните летящи паяжини, които постоянно ми попадат в лицето. Едва ли някой под 179 има проблем с тях.

9.   Авторе, извинявай, ама това ми звучи: Как да стана плешив, че да изчезнат проблемите с разчорлената коса, ходенето по фризьор и т.н.

1. 182 см са нормални. Аз съм 197 и 96 кг, и никога не съм се чувствал прекалено висок. Една мацка 175 см, като обуе 10 см токчета ти ставаш по-нисък от нея бе.

2. По-добре нисък и набит, отколкото висок и слаб. Това е пробив във генетиката и спорта. Не е ли най-добре висок и здрав. Има си спортни зали, записваш и тренираш. Аз от 4 клас съм по стадионите и залите, дори няма да коментирам това за чупливите нокти, зъби и кости. Незнам ти какъв живот живееш- ако е пред компютъра и с цигара в ръка- нормално е да мислиш така.

10.   Толкова харесвам високи мъже... това, което искаш е напълно безсмислено ! :)

11.   Ходи бос това са си 2 см подметка. Щом 4 см са ти проблема значи на моя съвет би трябвало да си доволен.

12.   Братле спри да си измисляш и кви са тия комплески от теб никой нете зяпа като си 182 и неси по висок от почти никой повечето хора са по 1.80 не знам кви са тия глупости дето си си втълпил съвсем нормален си на ръст несе оправдавай с това че си се сдухал и като си сух вари малко на фитнес и яж много

14.   Аз искам да стана по-висок... 170 съм а ми се иска да съм поне 176-180 :/ Най-нисък съм от целият клас... и не само от целия клас, а от цялото даскало. Много е гадно. Всички момичета заглеждат високите типове, а и никой нищо не смее да им каже. Аз съм нисък и не съм набит макар, че тренирам сериозно. И какво от това? Почвай да тренираш да качиш някой килограм.. де да бях висок колкото теб!!!

15.   Аз дето съм 1, 68 - 1, 70 па мечтая да съм поне 1, 80 пък вие тука се оплаквате...

16.   Автора: стъпалата са ми като за мъж 170-173. Знаете ли колко трудно се пази равновесие с тесни и малки стъпала при 182 ръст?

17.   Едно време, с помощта на гилотината, много лесно и бързо са го решавали този проблем! Защо ли обаче не е имало особено много желаещи за процедурата? :)

18.   Колега, имате проблем с КООРДИНАЦИЯТА и с ГЛАВАТА си, а не с ръста си.

19.   Аз съм 2 метра и 5 см ;) смятай... ти си си добре аз дори приятелка не мога да си намеря... :Д

21.   Авторе, ти си джудже пред моите 194 см. И трябва да ти призная, че женско внимание никак не ми липсва. Гледай да пораснеш още.

22.   Номер 17 е единственият отговорил с подобаващата на въпроса сериозност. :D

Авторе, да ти имам проблемите. Хората тук са тръгнали да се самоубиват, гаджетат им кръшкат, разбити сърца, насилие в семеството, а нашият се оплаква, че си ударил главата в автобуса. Чудя се и от къде ти е хрумнало, че 182 е ненормална височина. Почти не познавам мъже под 180. Аз съм 186 и като застана до някоя мацка на ток и ми се ще да съм с 5-6 сантима по-висок. Айде със здраве и не се коси за глупости. Пък ако толкова ти пречи хващаш един трион, пък после в болницата може и да успеят те позакърпят :D

23.   1, 82 много ли e бе човек??? Напълно нормална височина. Не си измисляй глупости.

24.   Как го описа, все едно си великан, който живее в джуджеландия. Направо не мога да повярвам за какви глупости се хващаш. Трябва да ти кажа, че според мен дори не си много висок, съвсем нормален ръст си имаш. А един мъж да се оплаква заради подобна глупост, си е меко казано смешно.

25.   Пич мога да ти кажа че се гордея с моя ръст, 189см. съм висок и тежа 98 килограма, и внимание от страна на нежния пол не ми липсва винаги когато свърша връзка на следващата седмица забивам нова мацка, затова няма какво да се притесняваш ръста си ти е доста добре :)

26.   Ами просто много гадно се чувствам като трябва да гледам надолу като говоря с някой нисък.

27.   Абе пич ти с какви мъже общуваш ,че чак трябва на долу да гледаш...За мен мъж под 182 не е мъж сори..Но то и аз съм си висока де..172 и като си сложа токчета обичам пак да съм по-нисичка..Имаш добър ръст..а не ,че имаш избор да направиш нещо де..Просто го приеми,че това е нормален ръст,и аз съм си удряла главата и както да си отрежа краката до коленете ли..??? Внушаваш си глупости, ръста ти е нормален.

28.   Еми перфектно аз съм момиче 172 висока и се чувствам като стълб пред повечето си гаджета. Ниски набити, абе ужас на мен ми става кофти като съм до тях не мога да си обуя дори високи обувки... твоята височина е перфектна. Не се сдухвай напразно а и защо трябва да си като всички останали...

29.   момичета, абе вие добре ли сте? ! 172 много високи били :D побърквам се от смях.. между 170 и 175 е перфектната височина за жена според мен, макар че и от 165 нагоре стават. Аз като бях 172 см така се надувах, че сега ми е леко смешно като си спомня ;д в момента съм 176 и честно казано малко е кофти.. но се живее. А относно момчето ФЕЙСПАЛМ по 200! Ти си луд :D Според мен имаш застоял начин на живот и кофти обстановка, че се комплексираш от такива неща, имаш нужда от социализация и самочувствие, не от смаляване на ръста.. какво да кажа аз по въпроса :х

30.   Човек, ти в ред ли си? Или живееш в страната на лилипутите? 1. 82 си е идеален ръст за мъж, многото високо идва след 1. 90. За мен идеалният мъжки ръст винаги си е бил между 1. 80-1. 86 и такива момчета за мен са привлекателни. Не знам според кого се сравняваш, почти всичките ми познати момчета са от 1. 80 нагоре. А и момичетата почти всички, да не кажа и всички, харесват високите мъже. Да ти имам проблемите.

31.   Ти нищо не каза. Аз съм 1. 97см. от много време не се возя в автобуса, но нямам такива проблеми. Ти си горе долу добре сложен за мъж, не знам какво се оплакваш, колко хора мечтаят да са на твоята височина.... Ти явно не си виждал тия по 170-175 какви дребосъци са....

32.   182 см е перфектно, точно такова гадже ми трябва, страхотно е когато момчето е по-високо от момичето :-)) Страхотно е когато тя се гушне в него, а той нежно е притисне до сърцето си, това дава усещане за сигурност и обич :-))

33.   Мисля че 182см е перфектна височина за момче...само трябва да тренираш за да имаш плочки! А ако наистина искаш да станеш по- нисък вдигай редовно тежести (1 час дневно)! Забелязал ли си колко са ниски щангистите?

34.   Ти няма ли за какво друго да мислиш и това ли ти е най-големия пролем-ръста ти който е съвсем нормален... аз хора(мъже) с ръст от 180 до 190 че и повече, по-внушителни са и всяват респект. Аз съм 177см. и се смятам за нисък, но не го мисля.

35.   Wow, аз пък съм момиче и съм колкото теб :) :D и трябва да не живея ли? Не се излагай, моля ти се! Дори си нисък :D Трябва ти повече самочувствие, а не по-малко см в височината!

36.   Правилно мислиш, наистина има начин за смаляване. Изкъпи се със гореща вода и ще се свиеш. Или намери някои нисък, който иска да е висок и му подари няколко см. Той ще ти е благодарен.

37.   "Автора: стъпалата са ми като за мъж 170-173. Знаете ли колко трудно се пази равновесие с тесни и малки стъпала при 182 ръст? "
хахаха ще ме разбиеш, това е някакъв майтап. Аз нося 35-36 и съм висока 171 и кво, до са не съм залитала :D:D:D А ти залиташ, щото най вероятно нищо не ядеш и за това си и толко слаб и ти се чупят костите и ноктите.

38.   За мен си нисък. Аз съм 175 и харесвам мъже от 185 нагоре.

39.   Ехх защо не спират да се раждат идеоти на тази земя.Най хубавия ръст за един мъж е 185-7.182 не е нисък не не мисля че е достатъчно,но като си олигофрен(само такъв би пуснал такава тема)височината не е от значение:/

40.   Не ти трябва да се смаляваш. Аз какво да кажа като съм 173 а съм на 13? :D

41.   Проблемът може да е в следствие на удар по главата, примерно от тухла, или нещо по тежко. Още един такъв и може да се оправиш ;))

42.   E ти пък изби рибата - нормален ти е ръста, 182 даже не е високо. Стегни се.

Venjus

43.   Приятел, изобщо не се притеснявай! Ти имаш напълно нормален ръст, а аз съм на 15 години и почти удрям 2-та метра! :) Обратно на твоето мнение, на мен ми харесва да съм висок. Сигурно ще порасна с някой сантиметър още. :)) Здраве!

44.   Хах.. нямаш проблем... аз какво да кажа като съм 198см... и изпускам едно момиче което е 150см, само заради тази огромна разлика.. а тя е много готина, добра, разбира ме за всичко, красива е, готина е, умна е и каза че ме обича... и само заради това не мога да съм с нея.. така че ти си си много добре даже!

45.   Излишни притеснения имаш. Аз съм 186 и въпреки това не се чувствам висок, защото ми се струва, че срещам жени доста над 173. Може от високите токове да е. Сметни, ако видиш една мацка 174 на 10 сантима ток, дали ще ти се иска да се смалиш? Винаги съм смятал, че най добрата височина за мъжете е между 175 и 185. Това е някакво мое си разбиране.
На тоя ръст, ако направиш и мускули ще си трепач от всякъде!

46.   Много си добре. Аз съм на 16 години и съм висок 173. Да, имам още години пред себе си, но от година насам съм пораснал с едва сантиметър-два. Надявам се да порасна поне още 5-6 сантиметра, но това едва ли ще се получи. Максимум да стана 176. А 182см ми е в най-големите мечти. Така че, живей си живота, пич, и не се комплексирай! Природата те е дарила със прекрасен ръст!

47.   Вие всички сте просто... Как не може да разберете, че човек, който най-добре се е чувствал когато е бил висок 168-173 (7-9 клас) защото е бил по-близо до земята, а не е гледал светът толкова от високо може да не си харесва ръста и да му липсва ниския ръст. Всичко бих дал за да не стърча и да мога да се хващам за дръжките в тролейбусите на вратите, но те са ми много ниски, защото ръцете ми не са като на маймуна. В един тролей икарус дръжките на вратите са направени за хора под 178 с нормални ръце. Ако някой е над 178 и се хваща лесно за тх, значи има дълги ръце като на маймуна. А и като бях по-нисък прозорците виждах навън а сега гледам тавана.

От автора

48.   За първи път чета, че висок човек няма самочувствие и главата му е родила такава глупост, че да се смалява.
Бъди горд с това, което си. Не обръщай внимание на завиждащите злобари, каквито в България са повечето.
Аз съм 191 см висок и се чувствам повече от добре. Жени по-ниски от 170-175 почти не забелязвам.
В Скандинавските страни почти всички са над тази граница, а мъжете - често са по-високи от мен.
Имай повече самочувствие, избери си и по-високо момиче :)

49.   Задължително отиди на психотерапевт!

50.   Винаги съм бил най - ниския. Е за година дръпнах МНОГО. В момента съм 185см и искам да ти кажа, че е много по яко/полезно да си висок и здрав от колкото по-нисък и набит. Ако проблема ти е, че не си здрав, просто почни сериозно с фитнес. На мен лично ми помогна и сега се чувствам много по уверен в себе си.
Pr0cK

51.   Аз съм 186см висок, момче на 17. Имам друг проблем, килограмите. Тежа 61-63кг, което е малко за моято височина. Ходя на фитнес и хора с моите кг, които са с 5-10см по-ниски изглеждат много красиво, а аз засега съм си хилавичак. Повечето момитета харесват високи момчета, това го казвам от собствен опит.

52.   Аз съм момиче и съм 175.. Сред всички тия тапишони около мен знаеш ли колко е трудно да си намеря приятел?

След няколко години предполагам ще си намираш много готини момичета, защото както винаги съм знаела и съм чувала да говорят, по-високите момичета имат повече и по удължени форми и места за изучаване.. Късмет :) :) :)

53.   Ако аз бях 1, 82 щях да се гордея много със себе си! Мечтата ми е да стана висок, а ти от какво се притесняваш? Ако беше 2 метра разбирам, но мъжете трябва да са високи - жените ниски! :)

1-50 от 57