Споделена история от Спорт и красота

Флеш - Въпроси
Здравейте. На 14 години съм и искам да си сложа флеш. Имам няколко въпроса (търсих в интернет, но тям нямаше достатъчно информация). 1. Колко милиметра са нормалните флешове? 2. На кое ухо трябва да си сложа (не съм гей)? 3. Търпима ли е болката? 4. Колко месеца трябва да се носи разширителят? Благодаря.

Коментари

51-75 от 75

59.   Зараства ли дупката на ухото след като не се носи флеша, който е 5 мм?

60.   1. няма нормален флеш... колкото искаш, толкова. 2. ако неси гей.. на дясното. 3. леко парене, и при някой - силна болка. 4. повечето дори не ползват разширител. ок? :)

61.   Виж сега братле, аз съм на 17 (ест. че не съм голям, знам).. имам флеш 5мм, не е кой знае какво, но за сега толкова, та да се върна на мисълта си. Под 9мм флеша се затваря, т. е. ако решиш да си правиш флеш, но те е шубе от това, че като го махнеш няма да се затвори, бъди спокоен! И това, какво те грее, какво мислят другите, ако те кефи- действай - фък оф на тези който не са ти гръб (така наречените приятели) ;) Радвай се на живота, както ти си решиш, щом не пречиш на другите, значи само "ОНЗИ" горе може да те съди ( и не говоря за комшията) ;дд Айде лека вечер, ден или там каквото е, и успех ;)!

62.   А яко е да носиш флеш но непрекаляваи с ширината аз пак имам 4 дупки на дястното 1 вата ми дупка е с обица за език а пак др 2 са ми медицински пак на лявото имам флеш тои не е
голям тои е 2mm ще си направя наи много 3 mm тва е яко е ако си го решил даваи супер cool : )

63.   58, всеизивестно е че злобните хора са ограничени и обратното. Не е обезобразяване, а естетика. И мога да ти кажа, че много от "дивите" африкански и индиански племена имат по-добре развита култура от теб. Чети малко история! Никой на никого не подражава. И не се прави с цел някакво си там доказване! И какво му пречи на един адвокат да е с флеш? Това прави ли го по-малко добър в професията му?

64.   здравей най-добре е да разширяваш ухото си с разширител и е препоръчително с не повече от 2 мм на месец

65.   Здравейте, малко късно видях историята и сега реших да споделя и моята история с флеша. Аз съм на 14 години момиче и адски много ми харесват флешовете, лятото на 2014 реших да си разширя дясното ухо, първо започнах с клечка за зъби, после за уши и и след това направо на 4мм, когато си изкарах разширителя имах кръв, но не беше много. След това си взех 5мм и него си сложих, след това реших, че ще успея да натикам 8мм в ухото си, не, че не успях, но просто ухото ми се сцепи, течеше една кръв, гной, а- у абе като цяло беше гадна работа, след 2 дена мъки и болки в уото си го махнах разширителя. Един ден след седмица някъде си рекох, до сега съм изтърпяла толкова много болки и сега ще се откаха, няма да стане и пробвах да си сложа 5- то мм и успях с помоща на крем Гентамицин, който едно приятелче ми каза. След това си взех 6 мм и ми беше много лесно да го сложа, и намправо на същият ден, стиснах зъби и си сложих 8- то мм, след 1 ден болките ми в ухото ми спряха и аз си сложих флеша. След 1-2 си взех разширител 10 мм шипче и си го сложих и ден след това и флеша. И до 2-3 дена ми беше хрумнала идеята да си направя и на лявото, аз преди се бях опитвала да го разширя, но адски много ме болеше, и така де ходих и си взех нов разширител който е като шипче и си влезна с малко зор, но от нормална дупка към 4мм нормално е според мен. И м момента ме наболява малко, но то ще мине, после ще си го разширя до 10 мм, и след това макс до 14 ще си ги направя.

67.   Можеш да си разшириш дупката на ухото и за два дни и да сложиш плъг. Ппц ако мислиш след време да го махаш го направи до 8мм защото ще започне да се свива като махнеш плъгчето. Ако го направиш повече може и да започне да се свива но тогава ще е по-добре да идеш до някое студио (студиата в НаТъмно са най-информирани за тези неща) и да попиташ каква е процедурата която не съм сигурна но май продължава 1-2 седмици. А иначе честно казано и аз много харесвам момчета с флешове така че нямаш никакъв проблем да започнеш и с двете уши.

68.   Хора, не ви разбирам, честно! Хайде да не казвам аз на колко съм години... Преди време дъщеря ми реши да си сложи флеш. Аз не знаех какво е, тя ми обясни и аз реших, че щом се харесва така, това си е нейно право. Естествено, се чудих дали ще си остане така с голяма дупка на ухото, но ухото си е нейно. Флеша стоя около година. Тъй като дъщеря ми е разсеяна и нещата в един момент й омръзват, флеша се затри някъде и дупката й се прибра напълно. Сега е студентка (оперно пеене) и акъла й е съвсем другаде. Но флеша тъкмо беше започнал да ми харесва :)

70.   Бе вие нормални ли сте бе лапета? :D Т'ва е то swag стила. Ай загледайте се малко и ми кажете колко известни личности сте виждали с флеш като изключим разните му там рапъри, които и без друго пеят за наркотици и безразборен секс с леки жени да ги наречем. Някой известен певец, актьор.. Бойко Борисов защо няма флеш? А Обама? Да не говорим, че на стюардесите им е напълно забранено да ходят с каквито и да било пиърсинги и татуировки. Флешове и тям подобните джунджурии, които явно намирате за много красиви или пък яки, не знам точно, бележат телата ви завинаги. Доказателство, че никой не гледа на сериозно на хора, привърженици на този вид "мода", е дюнерджията, който работи за минимална работна заплата на ъгъла до вас. Или пък фитнес инструктора, чиято единствена задача е да подтичва след вас в залата, за да ви покаже някое и друго упражнение. Освен, че средностатистическият фитнес инструктор, с множество татуси и флешове и на двете уши, също работи за минимална работна заплата знаете ли защо работи точна тази долнопробна професия? Защото за друго не става. :) Защо не виждате адвокати с флешове? Или някакви бизнесмени? Типове с външен вид, подобен на този на фитнес инструктора, дюнерджията или пък на строителния работник, виснал на скелето, са привлекателни само за надорасли тийнейджърки, последователки на новата "мода". Също и към момичетата, не мисля, че един нормален интелигентен мъж ще се накичи с подобни безвкусни украшения, а още по-малко би ги харесал върху вас. :)

71.   Здравейте хора, аз съм на 15 години, момиче. Преди изобщо не харесвах флешове, хората с тях ми бяха страни и тн. Мнението обаче се мени и в момента страшно много искам да си направя. Майка ми обаче е твърдо против и ако не успея да я убедя ще си направя тайно, пък каквото ще да става. Няма да е голям, 5чка ще е. Влязох тук, защото ме интересуваше 1. дали ще зарастне, тъй като пак мога да си променя решението и да го махна и 2. може ли някой от вас да ми каже къде се продават флешове с цвета на кожата? Гледах много в Интернет, има, май и в на тъмно, но не съм сигурна. Имате ли някаква идея? (предварително благодаря)
:)
Пс: нито пуша, нито се дрогирам, напълно нормално дете съм :д

72.   До номер 71
Здрасти! Аз съм момиче на 16 и имам 8 милиметра флеш, който скоро ще правя 10 милиметров. До осем милиметра си зараства флеша доста добре, даже и до 10. Аз няма да го правя повече от 10, защото все някога може да си променя мнението. Обясни на майка си, че няма да го правиш голям и че е обратимо. Пет милиметра е почти незабележимо и нямада се набива на очи, ако това притеснява майка ти. Ще ти дам няколко съвета за разширяването:
- купи си разширители или си направи от полимерна глина(аз така направих- това е като прастелин, който оформяш, както си поискаш и накрая го печеш и се втвърдява). Има и с телесен цвят;
- от начало започти с обица за език- тя е 1, 6 милиметра и може да намерш навсякъде;
- никакви клечки за зъби. От тях може да си забиеш треска в ухото. Дори и да е лакирана не експерементирай, защото е неравна повърхност. Започни с обица за език и после съвсем спокойно ще побереш 2 милиметра разширител;
- без никаква кислородна вода. Професионален пиърсист ми е каза "Чистенето само и единствено с физиологичен солен разтвор". Физиологичният разтвор е сол и вода. Бутилка половин- един литър е левче- две, а ти може да си направиш сама;
- купи си вазелин. Слога се на разширителите, за да може да влязат по- лесно в дупката ти;
- разширявай с по милиметър по на седем- десет дни. Не трябва да се бърза, защото по време на разширяването додени клетки се раздалечават, а ако го правиш постепенно ухото има възможност да създаде нови клетки между раздалечените;
- ако те боли по време на разширяването спри и си направи кратка почивка- половин час примерно и после пробвай пак;
- не трябва да има гной, ако има слагаш по- малък разширител и чистиш дупката или махах разширителя за няколко часа. Това става само, ако не подържаш добра хигиена и бързаш с разширяването.
На мен ми е само тъпо, че се смята, че хората с пиърсинг/татуси са пропаднали. Смисъл аз имам септум и флеш- пуша признавам си, но съм добре възпитана, отличничка в елитна езикова гимназия, занимавам се с рисуване, музика и фотография и съм доста добра. Много хора преценяват по външният вид, но след като ме опознаят си променят мнението. Та бъди готова, ако щи си правиш по- голям флеш, че ще има поне неколцина негативно настроени хора, но това не трябва да има значение за теб.
Eми мисля, че е това, което имам да ти казвам. Ако имаш някакви въпроси или проблеми пиши пак- аз ще понаглеждам темата, ако пишеш. И кажи дали майка ти се е съгласила! Успех! :3

73.   До 72
Благодаря ти много за съветите, няма да пробвам с клечка за зъби вече. Имам разширител 3мм. Вкарвам то до някъде, ама е съвсем до началото и ме боли. Казаха ми, че трябва да го направя след като съм се изкъпала, защото кожата омеква и разширителят влиза по- лесно. Мога ли направо с разширителя да си стоя без да слагам обица за език? Преди около 2 месеца си разширих дупката до 3ка за една вечер, ама сега се е свила доста. Надявам се сега за ваканцията да го разширя до 3ка, дано успея. Иначе за майка ми, започва да омеква, мисля че ще я убедя, обаче за 3мм. На мен това ми изглежда малко, като го разширя до 3, мисля да постоя с такъв флеш малко, за да свикне ухото, а после да го уголемя. Вчера го човърках и сега малко ме боли, няма да го насилвам много. Днес ще ходя да си пробия два хеликса и ще си взема флеш 3ка, две петички и разширител до 5мм, щото сега имам пари, а после ще ги изхарча, таман съм спестила. Мислиш ли, че ще успея за ваканцията да го направя 3ка?

74.   Номер 72 съм.
Принципно всеки човек притежава различна еластичност на кожата. Моята се разтяга много трудно и може би за това имах чувството, че ухото ми ще се скъса като разширявах ухото си- с един милиметър. Понеже ме болеше от началото го карах бавничко- 1, 6 после 2 и накрая 3, а нататък до осмичката през един. Щом не те боли или нямаш проблем го остави. Нормално е ухото ти да загрее и да е горещо- заради разтягането е. Инъче не е проблем до краят на ваканцията да си разшириш ухото до 3, даже може до 4- пез една седмица разширявай с милиметър. Купи си физиологичен разтвор и гентамицин или вазелин. Разтвора да почистване, а вазелина или гентамицина за по- лесното вкарване на разширители.
3 милиметра не е много. Лично аз имам планове за 15 милиметра, но искам да поизчакам още година- две, за да съм сигурна, че искам толкова голям. Инъче приятелят ми иска до 10- той скоро започна да си разширява. Просто всичко е индивидуално.

75.   Еми флеша на мен ми харесва.. Аз имам флеш от няколко месеца.. Флеша ми е 8мм.. На което ухо си прецениш си направи... Аз линчо избрах лявото тъй като на дясното имам още дупки и ще стои грозно.. Всеки разширител срува 5лв... Аз си взех 3 за да спестя пари.. Най-добрата ми приятелка ми го направи.. Болката е поносима но трябва да го почистваш с рския... Аз го направих за месец и половина... Първия разширител не болеше много но другите мен линчо много ме боляха и ухото ми се подуваше гадно но след 3дена минава.. Даже ми пяха само и само да не мисля за болката, но накрая съм много доволна... Направи си спиред мен няма да съжаляваш..

76.   Здравейте, номер 71е, мама ми даде да си направя 4 ка, малко е, но по- добре от 3 или от нищо. Пробих си и двата хеликса и в момента съм много доволна, благодаря, номер 72, за всички съвети, много ми помогна :3 <3

77.   един много мъдър човек е казал : Опознай различния за да опознаеш себе си. Баща ми има приятел с флеш, илюстратор е и заплатата му не е лоша. Това как изглеждаш не те прави лош или нискостойност човек. Ако не даваш свобода на другите те прави.

80.   Първо флеша ако е до 6 мм се свива за седмица ;) На знам как решихте че не се свива. Аз лично имах 6мм махнах го и сега дори н си личи но пак си го правя. Ам болката е търпима, но внимавай 5мм се правят около месец без да те боли. Аз го направих за две седмици но си мазах ухото и разширителя с бадемово масло за да влезе по-лесно :) Може и не бадемово де, но все тая ;д Та така боли само ако бързаш заболи ли те спри да путаш разширителя по-навътре и изчакай 2-3 дни. Трябва ти търпение и гледай да не го замърсяваш :)

81.   Ще игнорирам ограниченото мислене на една голяма част тук и ще попитам направо: 2мм ще влезе ли без разширител ако си носил обици?

84.   Лично аз нося обици, тип халка, и имам навика да си ги въртя( слагам дебелата страна в ухото). Отдавна искам да си сложа флеш, но не много голям. Смятах че ухото ми е прекалено малко, но приятелката ми каза, като ме видя с завъртяната обица, че мога да си сложа. Препоръча ми, ако искам родителите ми да не забележат, да сложа максимум 3 мм. Тя е с 8 мм, и като си махне флеша дупката се свива за около час-два до нормален размер( разбирайте като за обица). Така че всичко зависи от ухото.

85.   Така, да се понамеся и аз, флеш нямам все още но мисля най-много до 5мм-6мм. Темата ми беше супер полезна. На 34г съм и от 2007 работя наляво надясно в чужбина ( Англия най вече) и това че не можеш да си намериш работа го има само в Бг. Видях миниджър на банка с огромни според мене дупки на ушите, брутална раста и сумати татуси. Затова че да не ти пука ти си знаеш. Моето мнение е, татусите трябва да мигат да се крият с ризка, о обиците да не ти пука.

86.   Здравейте, аз съм момиче на 17 и имам флешове, по 10мм. И пиша към така наречените хейтъри и особено към номер 59 мисля, че беше-та... не мога да разбера хора като теб. Какъв проблем имаш със флешовете!? !? !? Като не ви харесват не коментитайте и не говорете. Нали вие нямате! Пък и вкус другар няма. Слушала съм много коментари относно флешовете, татуировките и пиърсингите ми. (Да на 17 съм и имам и татуировка и ''Smiley, , ако знаете какво е. (За тези които не знаят-представлява обеца захваната за ципата на горната устна. ))Та както казах слушала съм безброй коментари и добри и лоши, всякакви. Лошите са от рода на''Ти добре ли си, как може да си ги направиш, виж се на какво приличаш, Аз ако съм на някое момче на мястото няма да те целувам и т. н. За тези които искат да си направят ще кажа НЕ СЛУШАЙТЕ МНЕНИЕТО НА ДРУГИТЕ!!! ЩОМ ВИ ХАРЕСВА НАПРВЕТЕ ГО!!! Всеки си има различен изглед за това кое и какво е красиво. На мен не ми правят впечатление коментарите вече. Според мен Специално флешовете са красиви, но по малките размери. Та мисълта ми беше да правите това което ви харесва без да се влияете от чуждото мнение. Все пак живеете за себе си а не за другите хора!!!

89.   Здравейте, искам да попитам само едно нещо.. Ако си сложа 8мм, след това дупката ми ще се оправили, ще се свие ли? Благодаря предварително!

90.   Стара тема, но тъй като в безсмислено да се пуска всеки път нова, когато някой има питане за флешове:
Момиче на 19 съм, на двете уши имам по 12мм, а на едното също и 5мм. Забравете за всичките простотии с клечки за зъби и т.н. Един човек, готов да си направи флеш, няма да тръгне да си вре тия щуротии, а ще си купи разширители. Ако не греша до 10 мм може да се затвори флешът. Общо взето промивайте с кислородна вода, мажете с гентамицин и най-важното-не бързайте да слагате по-голям размер разширител преди да се е оформила дупката. Аз лично ги направих 12мм за два месеца.

91.   Здраейте, имам проблем. Нося акрилен флеш 12мм с винче. Не мога да го махна, не знам каква е причината. Пробвахме в студио за пиърсинги, опитваха с клещи пак не става. Ще съм благодарна ако получа съвет.

51-75 от 75